reklama

Zrywał plakaty?

drukuj
przeczytano: 2557 razy
Paweł Palica, 15.10.2018

Zrywanie plakatów wyborczych politycznej konkurencji zarzucono wiceburmistrzowi Goleniowa Tomaszowi Banachowi, wspierającemu kampanię obecnie rządzącego gminą Roberta Krupowicza.

Zdjęcie Banacha, stojącego z pewną ilością drukowanych materiałów przed tablicą ogłoszeniową przy ul. Kościuszki, opublikował w sobotę na Facebooku kandydat na miejskiego radnego komitetu "Łączy nas Gmina" - Adam Zygmański. Napisał też, i potwierdził to rozmowie z nami, że wiceburmistrz zrywał plakaty i ulotki wyborcze, należące głównie do kandydatów PiS i komitetu Mieczysława Bździucha. Sam zainteresowany twierdzi jednak, że rzeczywistość była zupełnie inna, bo na prośbę jednej z mieszkanek miasta odsłaniał jedynie zaklejone najróżniejszymi, także komercyjnymi ogłoszeniami obwieszczenie komisji wyborczej, dotyczące obwodów głosowania.

Na potwierdzenie swojej wersji wydarzeń Tomasz Banach okazał nam MMS-a, w którym w sobotę wysłał mieszkance Goleniowa zdjęcie obwieszczenia, a w zamian otrzymał podziękowania za to. Sama tablica szczelnie zaklejona jest plakatami zdecydowanej większości walczących o głosy goleniowian komitetów wyborczych i nie widać też specjalnie - jej zdjęcie na inne potrzeby wykonaliśmy w piątek - by cokolwiek z niej ubyło.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

W pewien piekny sloneczny dzien, naszlokalny Marion Cobrertti `po cywilu`, czujny jak wazka, wykazujac sie niezwyklym talentem sledczym, za pomoca najnowszych zdobyczy techniki, uwiecznil skrajny bandytyzm o zasiegu powiatowo gminnym, a potem na swoim profilu w mediach spolecznosciowych, skapal sie literacko w potoku swoich kloacznych wynaturzen. Ku chwale swojego miejsca na liscie wyborczej, ku chwale swojego komitetu wyborczego, no i oczywiscie, z racji urzedu, ... Ku chwale Ojczyzny!

dodany przez saturator, dnia 15.10.2018, 14:43:22

Banach to kolega redaktora, czy wciąż jednak burmistrz i by wypadało okazać choć odrobinę szacunku Palica!

dodany przez zmartwych.wstaly, dnia 15.10.2018, 14:44:59

Jeden z przepisów Ustawy z dnia 16 lipca 1998 r. Ordynacja wyborcza do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw (art. 70a) nakłada na władze lokalne obowiązek zapewnienia odpowiedniej liczby miejsc do umieszczania bezpłatnych urzędowych obwieszczeń wyborczych i plakatów wszystkich komitetów wyborczych. Wyraźnie Urząd od 2010 roku traktuje płotki do wywieszania ogłoszeń wyborczych, a plakaty wypad...wszystkie.

dodany przez krew i jatka, dnia 15.10.2018, 15:26:11

Zielone ludziki - https://www.pb.pl/serafin-przychodzi-do-skok-wolomin-942566?utm_source=twitter.com&utm_medium=sm&utm_campaign=socialtt -

dodany przez Michal Wentruba, dnia 15.10.2018, 15:29:55

Tego faceta uważałem za njabardziej przyzwoitego z tej całej bandy! Szkoda . Ale do rzeczy. Jeśli nawet p. burmistrz nie zna procedur /przepisów dotyczących usuwania materiałów wyborczych ( chodzi dokładnie o to kto ma prawo usunąć matriały wyborcze i w jakiej syttuacji) to ja gratuluję. Przepisy to regulują doś jednozncznieinie i nie ma tam mowy o sytuacji " na prośbę mieszkanki odsłoniłem ... czytaj zerwałam ( dowód w ręku) !!!!! Czy napisze jak to powinno być zrobione, otóż nie napiszę! Proszę sięgnąć do przepisów. Ciekawy jesem jednak co by zrobiła SM, gdyby otzrymała takie zgłoszene?

dodany przez behemot, dnia 15.10.2018, 16:13:48

Ja ujawniłem, są wątpliwości, więc odpowiem. Tak, Pan Banach zrywał plakaty wyborcze. Po co??? Nie wiem. Jeśli jak twierdzi chciał odsłonić obwieszczenie wyborcze, to powinien powiadomić pełnomocników komitetów wyborczych, do których należały plakaty, oni by je zdjęli zgodnie z przepisami. To co zrobił Pan Banach, to czyn opisany w art. 109 par.3 Kodeksu Wyborczego. Nieznajomość takich podstawowych przepisów źle świadczy o fachowości, jakby nie patrzeć, burmistrza i jego szefa, który toleruje takie zachowania. Nijak się to ma do tych "światowych" standardów, do których ponoć dąży pan Krupowicz wraz ze swoją ekipą. O zdarzeniu poinformowałem na piśmie swojego komendanta, na wypadek, gdyby któryś z poszkodowanych komitetów chciał zgłosić sprawę w trybie wyborczym do Sądu Okręgowego w Szczecinie.

dodany przez Adam Zygmański, dnia 15.10.2018, 17:02:45

Jakos nie widać ze zrywa, nasza lokalna glina , nawet nie umie zrobić zdjęcia , a chce być radnym, Zalosne.

dodany przez Mike, dnia 15.10.2018, 17:52:32

- O widzisz, tak wyglada kapus.

dodany przez saturator, dnia 15.10.2018, 18:09:56

Brawo Adam Zygmański !!! Niech Cię Bozia głosami w wyborach obdarzy :) Paweł redaktor, ale w pupę władzy wchodzimy, wstyd !!!!! niezależna prasa ??, a przed wyborami to już, że hej !

dodany przez Chemikaliusz, dnia 15.10.2018, 21:46:07

Polityka to brud. Większość startujących w wyborach do władz różnych szczebli jest "umoczona" różnymi układami zawodowymi lub prywatnymi. Nagrywają przypadkowo, podczas spacerów zdjęcia robią z akcji zrywania plakatów wyborczych PiS i Bździucha, laptopy topią, taśmy gubią, taśmy publikują, taśmy odnajdują i znowu taśmy publikują, przestępców ułaskawiają symetrycznie, marne prawo uchwalają, odszkodowania i odprawy z naszych pieniędzy wypłacają, pod obuwiem kacyków ledwo zipią. Dlatego nie zagłosuję na panią Aleksandrę M. z PiS-u. Ma zbyt mało doświadczenia jak na tak bardzo bogaty " dorobek zawodowy" nadający się idealnie do cv: rodzina, praca w Europarlamencie, praca w Zarządzie Budynków Mieszkalnych, praca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego, praca u Wojewody Zachodniopomorskiego, praca na "swoim" w Goleniowie i okolicach. Skąd brać czas na studiowanie na wyższych uczelniach i dokształcanie? Skąd się biorą obiecanki, że jak kandydatka/kandydat wygra wybory to rząd dopłaci do pomysłów zwycięzcy?

dodany przez miecio, dnia 15.10.2018, 23:44:54

Naprawdę ktoś przy zdrowych zmysłach jest w stanie uwierzyć, że wiceburmistrz Tomasz Banach w biały dzień, o godz 9 rano, w obecności wielu przechodniów i przejeżdżających obok niego samochodów , ZRYWAŁ plakaty i ulotki wyborcze ,, należące do kandydatów PIS i komitetu Mieczysława Bżdziucha"? Jeśli tak, potrzebna jest natychmiastowa pomoc medyczna. Zanim będzie za póżno.
Osobiście uważam, że wersja wydarzeń przedstawiona przez wiceburmistrza, wyczerpuje temat.

dodany przez Piotrek Walkowiak, dnia 16.10.2018, 00:27:12

Wygląda to tak!!!! Plakat leżał pogięty pod tablicą, chłopina go podniósł i się rozgląda gdzie go brakuje, oczywiście żeby doczepić!!!! Nie widać tu odwrotnej sytuacji, że jakoby zrywa!!! Słaba próba sensacji wyborczej!

dodany przez _sp2, dnia 16.10.2018, 06:29:41

Sprawa jest bardziej prozaiczna.
,, Brudny tydzień ruszył. Ktoś ogarnął, że jest w dalekim tyle przed finałem maratonu kampanii i chwyta się podłych przeinaczeń.Rozsądni ludzie nie mają problemu, aby oddzielić prawdę od fałszu``

dodany przez Piotrek Walkowiak, dnia 16.10.2018, 08:05:56

Gównoburza jakich wiele w tygielku politycznym.
PS. jakoś nie widzę energicznych poszukiwań sprawcy namalowania penisów w kierunku ust jednej z kandydatek do rady powiatu na jej banerach. Z którymi kandydatka poradziła sobie sama we własnym zakresie w sposób praktyczny. Głosów oburzenia etc. etc.

dodany przez Michal Wentruba, dnia 16.10.2018, 08:10:22

Staram sie zrozumiec, czym determinowane moze byc, tak bezrozumne, dziecinne, bzdurne i wyssane z palca `wierzganie` jezorem ... To chyba zblizajacy sie czas rozstrzygniec wyborczych i slepa determinacja, zeby, do niewysokich policyjnych apanazy, dorzucic pare groszy z dietki radnego. Bo obierajac taka droge na szacunek spoleczny raczej `kolega` nie ma co liczyc.

dodany przez saturator, dnia 16.10.2018, 09:38:38

@Piotrek Walkowiak
Sprawa jest prozaiczna.
Po pierwsze p. Banach nie startuje w wyborach, po drugie w tych wyborach startuje jego przełożony, więc od plakatów wyborczych powinien trzymać się na kilometr. Żeby nie robić smrodu. Trzymając się wersji p. Banacha to takimi problemami powinna zająć się Straż Miejska.

dodany przez JMD, dnia 16.10.2018, 10:39:42

Pora zakończyć dalsze zbędne dywagacje. Ustalono już, że zarzut był nietrafiony. Szukanie powiązań jest nonsensowne. Np. straz miejska też podlega burmistrzowi, więc różnicy z zastępcą nie widzę - w tym względzie.

dodany przez .., dnia 16.10.2018, 11:45:54

@.
Różnica jest zasadnicza. Jeżeli Krupowicz przegra, Banach również wylatuje, więc ma w tym interes. W przypadku Straży Miejskiej, przegrana Krupowicza nie pociąga takich konsekwencji.

dodany przez JMD, dnia 16.10.2018, 13:11:16

@Piotr Walkowiak: Ja widzę sytuację jeszcze prostszą niż Pan: Jeśli Pan Banach chociaż jeden plakat zerwał, niezależnie od jego intencji, to popełnił wykroczenie. A ja widziałem jak zrywał... Wariant drugi: Jeśli twierdzi Pan, że ja kłamię, to proszę to powiedzieć głośno i wyraźnie. Miej pan jaja. Rozwiążemy sprawę w sądzie i tyle...

dodany przez Adam Zygmański, dnia 16.10.2018, 22:53:57

Jaja, to trzeba mieć przy interpretacji ludzkich zachowań, niezależnie od wykonywanego zawodu, ani miejsca na liście któregokolwiek z komitetów wyborczych. Nie sądzę, żeby w zaistniałej sytuacji zabrakło Ci odwagi, aby podejść do wiceburmistrza i zapytać, dlaczego on cokolwiek z płotka wyborczego zdejmuje nawet wówczas, gdy nie byłeś na służbie. Tyle że wtedy, po uzyskaniu od niego przytoczonej wyżej przez GG odpowiedzi, nie byłoby już sensu robić fotki ani nagłaśniać tematu. Prawda? A czemu to zrobiłeś, odpowiedz sobie sam.
Jak dotąd, jedynie na portalu GG spotkałem się z przedstawieniem stanowiska również drugiej, stawianej w niekorzystnym przez Ciebie świetle strony. Dzięki temu, każdy może sobie własne zdanie na wyżej podaną informację wyrobić.
Moje zdanie znasz. Podpisuję się z imienia i nazwiska pod własnymi wpisami. W razie co, łatwo mnie znależć.
Chcesz, biegnij do sądu.

dodany przez Piotrek Walkowiak, dnia 17.10.2018, 00:33:53

ot zacietrzewienie ... :-) Dajcie Waszmościowie pokój :-).
Codziennie przejeżdżam tamtędy jadąc do domu i co dziennie widzę te same twarze na plakatach, tak gęsto, że w sumie mało czytelnie. Zmienił się ostatnio tylko baner z obecnego burmistrza na obecnego wiceburmistrza.
PS.Jak pamiętam z poprzednich lat "akcje" zaklejania, zrywania plakatów, banerów, to zapewne będą dopiero nocami z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę.

dodany przez Michal Wentruba, dnia 17.10.2018, 11:11:18

I tu Pan Piotr (tym razem już nie popełniłem wpadki z małą literą ;) ma racje wystarczyło podejść spytać o co chodzi z tymi plakatami jeżeli by złośliwie zrywał to aresztować, a jak odkrywał obwieszczenie to pomoc i po sprawie. Teraz jeden z niewielu sympatycznych urzędników ma łatkę wandala wyborczego o co akurat tego Pana bym nie podejrzewał.

dodany przez Biustonosz, dnia 17.10.2018, 12:14:24

Nieraz juz tu udzielal sie byly redaktor, ktory lubil od czasu do czasu oponentow sadem postraszyc. Przedwyborczo ucichl, ale jak widac znalazl godnego nastepce ...