reklama

Wymyślili...

drukuj
przeczytano: 3236 razy
Paweł Palica, 14.02.2018

Burzliwy przebieg i cokolwiek kuriozalny finał miała wczorajsza nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Goleniowie.

Radni zajęli się przekazanymi przez Centralne Biuro Antykorupcyjne doniesieniami dotyczącymi nieprawidłowości, do których miało dochodzić w goleniowskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej. Pod obrady wniesiony został przygotowany przez przewodniczącego Rady Miejskiej Łukasza Mitułę projekt uchwały, zakładający powiadomienie prokuratury o możliwości popełnienia przez pracowników PGK przestępstwa, ale okazało się, że nie uzyskał on aprobaty większości. Zwracano uwagę na to, że organem właściwym do wyjaśnienia sprawy jest burmistrz, wreszcie po długiej, bardzo zagmatwanej dyskusji wniosek o wprowadzenie zmian do projektu uchwały zgłosił radny Krzysztof Zajko, a jego propozycje zostały przegłosowane. Gorący kartofel w teorii został więc przerzucony, w praktyce, co w toku gorącej i zagmatwanej dyskusji chyba nieco umknęło, przyjęta uchwała zobowiązuje burmistrza do... "ustosunkowania się co do treści zawartych w piśmie" CBA. O przeprowadzeniu działań kontrolnych nie ma w niej mowy.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Przepraszam a CBA do kogo skierowało swoje doniesienia? Jeżeli do Burmistrza (org, kontrolno-założycielski PGK), to ta uchwała jest, że tak delikatnie powiem psu na budę . Burmistrz, zakładając że dostał te doniesienie, to już był zobligowany do podjęcia działań.
PS. - cóż mamy rok wyborczy. Będzie więcej takich "wybuchów" nad aktywności i bzdurnych pomysłów jak kotłownia peletowa w zgazowanej SP3, wykorzystanie gorących wód podziemnych - bez przeprowadzenia rzetelnej analizy. Itp. Itd.

dodany przez Michal Wentruba, dnia 14.02.2018, 10:56:21

CBA przesłało toto do "Rady Gminy Goleniów". Szanowny funkcjonariusz nie pofatygował się nawet by sprawdzić, jak się rada nazywa. O jej kompetencjach też nie miał pojęcia.

dodany przez cm, dnia 14.02.2018, 11:13:57

:-) to zmienia postać rzeczy i ww. uchwały.

dodany przez Michal Wentruba, dnia 14.02.2018, 13:17:45

W Radzie jest przecież chyba ze czterech mgr prawa. Na sesji chyba był obecny mec. a podejmuje się uchwałę niezgodną z przepisami prawa. To po prostu paranoja!!!

dodany przez Latuszek, dnia 14.02.2018, 13:58:56

To nie paranoja, to Gmina Goleniów w całej okazałości , niestety.

dodany przez behemot, dnia 14.02.2018, 14:03:22

W sumie nie wiem czy Rada Miejska powinna podejmować taką uchwałę, w końcu zdaje się, że w Radzie Miejskiej jest organ zwany Komisja Rewizyjna. Mogą zrobić audyt. Do KRS jako właściciel wpisana jest Gmina Goleniów. Organy reprezentujące Gminę Goleniów to i Rada Miejska i Burmistrz.
PS. W sumie CBA chyba wie, że skoro jest jakaś rada to jest i jakiś wójt, burmistrz, prezydent, marszałek. Mogli w sumie wysłać pismo do obu organów :-). Jeden znaczek pocztowy więcej.

dodany przez Michal Wentruba, dnia 14.02.2018, 14:38:43

@ Panie Michale niech Pan nie żartuje , że komisja Rady Miejskiej powinna zrobić audyt , moim zdaniem może nie audyt ale zbadać i przedstawić konkretne fakty , ale nie ten skład Komisji Rewizyjnej.

dodany przez Latuszek, dnia 14.02.2018, 15:46:00

kontrola ?? - a nuż by wyszły niezbyt przyjemne dmuchy.

dodany przez jzw, dnia 14.02.2018, 17:14:32

Michał, była propozycja, żeby kontrolę robiła komisja rewizyjna. Zerknij na jej skład i wskaż mi tam osobę kompetentną do prowadzenia kontroli w spółkach prawa handlowego. Za tą kontrolą gardłowała pani radna, która jest akurat magistrem prawa. Ciekawe, że do komisji rewizyjnej się nie zapisała.
Gdyby kontrolę przeprowadziła komisja rewizyjna, zaraz by było brzęczenie, że znajomi itd. Więc może rzeczywiście niech ją zrobi ktoś z zewnątrz>

Jedyny plus tej sesji to przekazanie donosu burmistrzowi. To, że przez dwa miesiące mu go nie pokazano - to nie było normalne. Zwłaszcza, że któryś usłużny radny poleciał z kwitem do pana red z lokalnej tv, który się podniecił i natychmiast ujawnił nazwiska oplutych w donosie.

BTW: dwóch byłych pracowników PGK głośno się chwali, że to oni wyprodukowali anonim. Jeden z nich wyleciał dyscyplinarnie za kradzież paliwa. To niesamowicie dodaje wiarygodności paszkwilowi.

dodany przez cm, dnia 14.02.2018, 22:44:51

Czarek, czyli o co chodzi? Bo że o kasę to wiadomo. Ale po co te gierki?

dodany przez Michal Wentruba, dnia 15.02.2018, 09:04:24

Michał, a może błędnie zakładasz, że to jakaś wielka gra? Może to zwykła nieporadność?

dodany przez cm, dnia 15.02.2018, 09:12:54

moim skromnym zdaniem CBA rzuciła śmierdzący temat a teraz obserwuje, podsłuchuje ,analizuje ,prowokuje a na koniec zjawi się o 6 rano.

dodany przez mercedes555, dnia 15.02.2018, 09:28:04

O proszę, dawno nie słyszana osoba( tak zakładam) cm. zarzuca kontrolnie tematy starając się usilnie zdeprecjonować całą sytuację i przy okazji co nieco wysondować. Zastanawia mnie jednak czy jako bądź co bądź pracownik urzędu powinna w ogóle wypowiadać się na ten temat.

dodany przez behemot, dnia 15.02.2018, 10:32:36

Nawet powinien. Dlaczego komukolwiec odmawiać prawa, zwlaszcza gdy ma dokładniejsze informacje ? To tylko komentarze. Nawet gdyby przenieść to na oficjalny grunt, to zasadą w każdym postępowaniu jest, że każdy powinien się wypowiedzieć - strona postępowania, czy podsądny. Wybierany może głosować na siebie, itp. Nie można decydować we własnej sprawie ale zabrać głos zawsze.

dodany przez Test mikrofonu, dnia 15.02.2018, 13:32:13

Mam zgoła odmienne zdanie na ten temat. Ale oczywiście szanuję to, że ktoś może mieć odmienny ogląd sytuacji.

dodany przez behemot, dnia 15.02.2018, 13:55:57

Widać nieudolność Burmistrza. Od tygodni wyczytać można o dziwnej sytuacji w PGK, powołałby szpeców do audytu i może skontrolował spółkę a nie czekał na jakieś oficjalne donosy.

dodany przez Ramed, dnia 15.02.2018, 15:54:03

Ramed, a potem kolejny miejski wariat poleci do jakiegoś CBA czy prokuratury z donosem, ze burmistrz działa bez upoważnienia. I rzuci się na niego redaktor z lokalnej tv, który dzisiaj chrapał na sesji powiatowej.
Dlatego pan burmistrz poczekał na oficjalne przekazanie mu donosu. A kontrole polecił wszcząć już miesiąc temu.

dodany przez cm, dnia 15.02.2018, 17:12:30