reklama

W radzie jest taki zimny klimat

drukuj
przeczytano: 2436 razy
Leszek Ozimek, 20.12.2018

Z Jennifer Crissey, radną Rady Miejskiej w Goleniowie, rozmawiamy o tym, jak się zostaje radną i dlaczego?

- Pomyślałam, że może zwykli ludzie chcą w radzie miejskiej zwykłej osoby, takiej jak ja. Ale nie wiedziałam, jak to zrobić, żeby kandydować. Dlatego zadzwoniłam do burmistrza i umówiłam się na wizytę do niego, na której spytałam go wprost - czy uważasz, że jest możliwy mój start w wyborach? Miałam przecież wiele wątpliwości, bo nie znam się na budżecie gminy i inwestycjach oraz wielu innych sprawach, o których decyduje rada. Burmistrz powiedział mi, że najlepiej jak wśród radnych jest też ktoś zajmujący się kulturą tak jak ja. Wtedy pomyślałam - ok. dobrze by było, gdyby ktoś z kultury w radzie był. Mówił też, że nie każdy radny zna się na wszystkim, tylko ma swój główny temat, na którym się zna. Jak tak, to postanowiłam spróbować. On mi wtedy zaproponował start z jego komitetu - mówi J. Crissey.

Pełen tekst wywiadu w dzisiejszym papierowym wydaniu "Gazety Goleniowskiej". Rozmowa została nagrana przez TV Goleniów i będzie ją można obejrzeć na portalu.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Jak się zostaje radnym?? Ludzie wybierają ale pani tego może nie wiedziec, bo z tego co wiem nie została wybrana tylko wskoczyła za kogoś.

dodany przez Biustonosz, dnia 20.12.2018, 16:04:26

No niestety... Ordynacja wygląda jak wygląda. Niewątpliwie głosy oddane na dwóch burmistrzów, a później ich rezygnacja z mandatu radnego pozwoliła Pani Amerykance wejść do rady i to z ilością ok70 głosów. Wynik nie porywa jak i działania Pani Jenny, których po prostu nie widać w życiu publicznym. Owszem niby coś w teatrze robi, ale co to nikt tak naprawdę nie wie. I tym oto sposobem Pan Burmistrz ma osobę do podnoszenia ręki. Z zabraniem głosu już nieco gorzej co widać na posiedzeniach Rady Miasta na szczęście transmitowany. Jeżeli ktoś z Was chciałby zostać radnym to wystarczy zadzwonić do burmistrza to chyba najprostsza droga.

dodany przez zmartwych.wstaly, dnia 20.12.2018, 18:38:21

Nie wiem kto pisze te pierdy wyżej, ale może i lepiej.
Ordynacja jest jaka jest, to po prostu pewne reguły gry. Ale nie rozumiem, dlaczego jakiś anonim spluwa w stronę Jenny kompletnie nie mając pojęcia o tym, co ona robi? "Niby coś w teatrze robi". To może zanim się wygeneruje taką "opinię" warto najpierw się dowiedzieć, co to jest to "coś"? Chyba, że chodzi o pokazanie amerykańskiej Polce na czym polega `polactwo`? Ma okazję go posmakować, pewnie do tej pory nikt jej bezinteresownie na plecy nie pluł.

dodany przez cm, dnia 20.12.2018, 21:00:01

Jestem za. Nowa `polityczna` twarz, moze akurat zdywersyfikuje `wyborcze` zrzadzenie losu. Choc korzenie dzialanosci `pachna` lewactwem, zaryzykujmy!

dodany przez saturator, dnia 20.12.2018, 23:16:46

@cm
Pierdoły są takie, przeprasza "fakty", że osoba znalazła się w radzie, bo startowała z odpowiedniej listy. A jej zasługi dla miasta są wprost proporcjonalne do liczby oddanych głosów. Poniżej lista osób, które uzyskały wyższe poparcie a nie dostały się do Rady. Proszę porównać zasługi pani Crissey np. z działalności pana Bździucha czy Walkowiaka.

HENKELMAN Irena 178
SCHACHT Dariusz Radosław 174
KOWALEWSKI Hubert Jan 172
KOWALCZYK Ewa 164
MAJDAK Czesław 161
MACIEJEWSKI Wojciech Grzegorz 159
SZAREK Urszula Anna 151
KRÓLIKIEWICZ Anna Zofia 145
SZURGOT Zbigniew 142
BŹDZIUCH Mieczysław Andrzej 132
DYKOWSKI Łukasz Grzegorz 131
KOŹLUK Edyta Jowita 130
SŁABY Jeannette 122
ŁANUCHA Dorota Anna 119
ŻEBIAŁOWICZ Renata Anna 113
DURSKA Zdzisława Barbara 102
CICHOSZ Kamila Wioleta 101
MITUŁA Kamil Mateusz 101
JANCELEWICZ Jacek 100
PACH Marzena Teresa 98
OGÓRSKA Anna 97
LATUSZEK Roman Mieczysław 96
ŻEBIEŁOWICZ Mariusz Przemysław 95
WALKOWIAK Piotr Marek 91
KORDAS Wacław Paweł 91
ZYGMAŃSKI Adam 89
MAŃKOWSKI Krzysztof Jan 87
CIEŚLA Magdalena 86
GIEC Dariusz Marek 84
NEDOCHODA Adam 81
WETTA-RAKOWSKA Marta Nadzieja 81

Odnośnie "polactwa" to prekursorem tego nurtu w Goleniowie jest osoba do której kieruję te "pierdoły".

dodany przez JMD, dnia 21.12.2018, 12:32:21

@jmd Daj spokoj takie sa zasady gry. W USA Hillary Clinton zdobyla 2mln glosow wiecej niz Donald Trump a prezydentem nie zostala.
Przynajmniej jak dojdzie do jakiegos zagranicznego spotkania albo konwentu, nasi wlodarze zamiast strzelac oczami jak Tusk, slyszac jezyk obcy, zawolaja pania Crissey i po sprawie :)

dodany przez saturator, dnia 21.12.2018, 14:22:44

@saturator
Tu nie rozchodzi się o wybory i zasady panujące, ale o tępienie głupoty i chamstwa w wykonaniu jednego z "czołowych" gminnych urzędników.

dodany przez JMD, dnia 21.12.2018, 19:32:13

@jmd Ten temat byl tyle razy poruszany, ze to juz sie robi nudne. Sa po prostu takie postaci, ktorych funkcjonowanie w przestrzeni publicznej wciaz jest dla wielu zagadka ... Ale zgodze sie z toba, ze chamstwo trzeba tepic.

dodany przez saturator, dnia 21.12.2018, 19:44:48

Zostawmy animozje. Fakty są takie, że zbyt młoda osoba, naiwna marzycielka, z małym doświadczeniem życiowym, reprezentująca nie więcej niż 2 klasy szkolne, weszła do rady dzięki oszustwu politycznemu i nawet bez poparcia ludzi, którzy głosowali na tych oszustów. Oszustwo już dawno powinno być zlikwidowane, bo sprzyja oszustom, ale politycy udają idiotów, bo im to pasuje. Gdyby ordnacja przewidywała, że do rady wchodzi kolejna osoba z największą ilością głosów, byłoby najsprawiedliwiej. Gdyby osoba rezygnująca odchodziłaby z rady zabierając głosy, też nie byłoby tylu oszustw - jak Aleksandra Doby, który zrobił idiotów ze swoich wyborców. Takie rezygnacje powinny doprowadzać do przetasowania. Nawet śmierć radnego powinna mieć taki sam skutek. Powstaje nowy układ, ale oddaje preferencje wyborców, a nie handlarzy głosami.

dodany przez .., dnia 22.12.2018, 00:17:07

Wysłuchałem wywiadu z p. Crissey i mam opinię na jej temat, diametralnie różną od wielokropka. Mądra i szczera kobieta. Że nie miała wcześniej żadnego doświadczenia z lokalną polityką? A ile z osób startujących w ostatnich wyborach je miało- policzył ktoś? Czy wybór w kolejnej kadencji byłego radnego jest receptą na sukces gminy? Z doświadczenia wiemy, że niekoniecznie. Zamiast narzekać i oceniać tylko działania innych, stanęła kobieta do wyborów i uzyskała liczbę głosów gwarantujących jej mandat. Doszukiwanie się oszustwa w ordynacji wyborczej jest chore, bo zostały one przeprowadzone w zgodzie z konstytucją. Znacznie bardziej podoba mi się podejście p. Crissey do sprawowania mandatu radnej, deklarujacej chęć zapoznania się z tematami, których równiez z powodu bariery językowej może od razu nie rozumieć ale zapewnia że je zgłębi bo chce działać dla dobra kultury i mieszkanców gminy, od nieśmiertelnych deklaracji przedstawicieli niektórych ( przegranych?) komitetów wyborczych w RM, których pierwszy komunikat po wyborach brzmiał: przechodzimy do opozycji i patrzymy rządzacym na ręce. A patrzcie do woli. Ileż to razy na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza przyszło nam, nie tylko w lokalnej polityce, ale równiez w sejmikach i parlamencie słyszeć te wyświechtane deklaracje? I ileż dziesięcioleci jeszcze mozna tego słuchać?
A może receptą na dobrą współpracę radnych wszystkich ugrupowań w Radzie Miejskiej oczywiście dla dobra gminy, mogła by być propozycja p.Jennifer Crissey, która chciałaby całą RM zabrać do Teatru Brama na warsztaty integracyjne, bo wydaje jej się, że oni wszyscy tego potrzebują? Bo- jak zauważa- w radzie jest tak zimny klimat, że nie wie jak oni planują zrobić coś dla innych.
Moze trzeba było w RM dopiero amerykanskiej Polki, kogoś ze świeżym spojrzeniem, żeby w końcu zwrócił na ten problem wszystkim radnym uwagę?

dodany przez Piotrek Walkowiak, dnia 23.12.2018, 03:00:06

Panie Piotrze nie uzyskał liczby głosów gwarantującej jej mandat. Nikt nie przeczy, ze jest mądra ale w radzie wolałbym zobaczyć Pana bo przynajmniej mój głos by się nie poszedł na marne.

dodany przez Biustonosz, dnia 23.12.2018, 13:33:04

Kukiełka ? Marionetka ? we właściwych rękach zrobi swoje...takie Wylkowyje..

dodany przez krew i jatka, dnia 23.12.2018, 20:16:46

Nie sądzę, ale gdyby nawet... Czy branie przykładu z urzędującego prezydenta jest czymś nagannym w RP? :)

Biustonosz
Trochę pewnie póżno ale... za oddany głos, dziękuję:)

A korzystając z okazji...WSZYSTKIM, i tym co dokonują wpisów i tym co je czytają, życzę ZDROWYCH, POGODNYCH i WESOŁYCH ŚWIĄT

dodany przez Piotrek Walkowiak, dnia 23.12.2018, 23:10:32

Mam podobne odczucia jak Pancernik. Ponaddto, wedlug mnie, jest bardzo slaba. No niestety, marionetka, i to mnie sie nie podoba.

dodany przez Hubert C. Klebowski (KC_Designer), dnia 26.12.2018, 10:12:33

Obejrzałem sobie wywiad z radną Jennifer i mam wrażenie, że to fajna, uczciwa i pozytywnie nastawiona do życia kobieta. Tylko pecha miała, że się „zaopiekował” nią burmistrz. Jego Wysokość będzie sobie obrażał w naszym ojczystym języku radnych opozycyjnych, a radna Jenny nie będzie tego świadoma i będzie sobie siedziała obok i uśmiechała się. Oczywiście przed samymi głosowaniami zostanie odpowiednio ukierunkowana przez koleżanki i kolegów z Prywatnego Klubu Radnych Roberta Krupowicza i zagłosuje w jedyny, słuszny sposób. Czy kogokolwiek będzie obchodziło, że radna Jenny chciałaby się zajmować sprawami kultury? Nie sądzę...

dodany przez Adam Zygmański, dnia 26.12.2018, 15:24:40

Piękna puenta. Pani Radna w Radiu Szczecin

cyt.
"- Jestem nową radną, więc jak mogę po prostu powiedzieć grupie, z którą szłam do wyborów, że nie mają racji. Jeżeli oni maja więcej doświadczenia - mówi Crisey." koniec cytatu.

Dla mnie wszystko jasne.


http://radioszczecin.pl/1,382619,radni-z-goleniowa-podwyzszyli-sobie-diety

dodany przez zmartwych.wstaly, dnia 04.01.2019, 22:15:55