reklama

reklama

l

To wszystko skończyło się tak nagle... i tak tragicznie

drukuj
przeczytano: 3614 razy
Paweł Palica, 18.06.2018

Po sześciu miesiącach spędzonych w areszcie znany na całym świecie dj oraz producent muzyki tanecznej Tom Swoon, czyli goleniowianin Dorian T., w oficjalnym, zamieszczonym w mediach społecznościowych liście przeprosił za spowodowanie śmiertelnego w skutkach wypadku drogowego.

Pod koniec ubiegłego roku Dorian, jadąc w kierunku Szczecina, na wysokości Klinisk uderzył w tył jadącego prawidłowo volkswagena, w którym podróżowali mieszkańcy Żółwiej Błoci. Kierująca autem kobieta trafiła wówczas do szpitala, pasażer, mimo reanimacji, zmarł, osierocając trójkę dzieci. Sprawca wypadku miał dwa promile alkoholu we krwi, został więc zatrzymany i do dzisiaj przebywa w areszcie. Kilka dni temu na jego Facebookowym profilu pojawił się wpis, w którym odniósł się do tego feralnego zdarzenia.

Drodzy fani, przyjaciele, koledzy:

Już dawno myślałem o tym, by się do Was odezwać. Z wielu jednak względów wciąż odkładałem napisanie tych kilku słów. Dziś, w końcu czuję się gotów, by podzielić się z Wami swą historią.
Dokładnie pół roku temu, 5 grudnia 2017 będąc pod wpływem alkoholu spowodowałem wypadek drogowy, w wyniku którego śmierć poniosła jedna osoba. Przyznałem się do winy i od tamtej pory oczekuję w areszcie na proces.

Piszę ten list, ponieważ chcę z całego serca przeprosić. Przepraszam rodzinę, która straciła najbliższą im osobę - nie mogę wyobrazić sobie bólu, jaki nieumyślnie zadałem tamtej nocy, a który trwa zapewne do dziś. Przepraszam też wszystkich, którzy się na mnie zawiedli - sam nie mogę zrozumieć, jak do tego doszło. Mimo to, pogodziłem się już z faktem, że czeka mnie surowa kara.

Życie ze świadomością, że nieumyślnie przyczyniło się do czyjejś śmierci jest najstraszniejszą rzeczą, jaka mnie kiedykolwiek spotkała. Nie ma dnia, w którym bym o tym nie myślał. Brak słów, które mogłyby oddać to, jak bardzo żałuję tego, co się wydarzyło.

Nie mam pojęcia, kiedy opuszczę więzienne mury - wiem jednak, że chcę opuścić je jako nowy człowiek i prowadzić zupełnie inne życie. Dlatego też podjąłem decyzję o zakończeniu projektu pod tytułem "Tom Swoon". Nadszedł czas, by skupić się na innych, ważniejszych od kariery sprawach. Przepraszam, że to wszystko skończyło się tak nagle... i tak tragicznie.

-Dorian

Dorian T. wciąż przebywa w areszcie, postępowanie w sprawie wypadku nie zostało jeszcze zakończone.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Współczuję Tobie i tej rodzinie. Jesteś młody, więc kara jaka by nie była minie i będziesz miał Jeszcze życie przed sobą. Obyś nie popełnił drugi raz podobnego błędu. Swoją drogą uważam , że karę powinni ponieść też Ci co pozwalają na sprzedaż alkoholu i czerpią zyski że spredaży, a nie tylko Ci co piją.

dodany przez Szymon Robak, dnia 18.06.2018, 15:13:44

Co ty bredzisz? To może jeszcze ukarać producentów noży kuchennych bo ktoś kogoś zabił nożem... Alkohol jest dla ludzi tylko trzeba umieć z niego korzystać

dodany przez Pandemonium, dnia 18.06.2018, 23:10:30

Zero tolerancji dla nayebanych kierowców.
Pół roku zajęło mu wymyślenie takich bzdur. Długo - pokazuje, że nadal nie rozumie. Zniszczył rodzinę.
Nie wie jak to się stało? "Nieumyślnie" się przyczynił? Adwokat mu doradził powtarzanie tego słowa? Rozumiem, że ktoś go zmusił albo przez przypadek jechał napruty - znacznie przekraczając limity prędkości. Pijani degeneraci wsiadający za kółko z 2 promilami robią to umyśnie i powinni zostawać w pierdlu permanentnie - za morderstwo z premedytacją.

dodany przez Tem, dnia 19.06.2018, 08:26:38

@tem odnioslem takie samo wrazenie. `Golym` okiem widac, ze list napisal reprezentant palestry, nieudolnie miedzy wierszami przemycajac - `nieumyslnie przyczyniajac ..` . Zycze Dorianowi zeby zmienil sie jako czlowiek i to co osiagnal zawodowo, wykorzystal teraz w dobrym celu. To, ze bycie na szczycie nie zawsze jest takie, jakie widzimy je z naszej perspektywy, pokazal los szwedzkiego DJ`a Tima Berlinga, znanego szerszemu gronu jako Avicii. On sie poddal, Dorian ma jeszcze szanse ...

dodany przez saturator, dnia 19.06.2018, 10:50:44

@Tem napisał "Rozumiem, że przez przypadek..."
Przez przypadek Twój komentarz nie ma najmniejszego sensu. Gratuluję.

dodany przez zmartwych.wstaly, dnia 19.06.2018, 20:03:04

@zmartwych czytaj dokladniej miedzy wierszami, a emocje zostaw na mecze pilkarskich MS /niekoniecznie w wykonaniu polskiej reprezentacji/

dodany przez saturator, dnia 19.06.2018, 20:49:25

A dla nie nie ma znaczenia, że treść tego oświadczenia pomógł redagować adwokat. Mógł nic nie pisać i nie narażać się na takie komentarze, ale to zrobił. Spodziewam się, że nie można przeżyć ani jednego dnia bez myślenia o tym, że przez głupotę pozbawiło się życia człowieka, ile bólu sprawiło się ludziom, którzy stracili bliską osobę, wreszcie jak zawiedzeni muszą być właśni najbliżsi. Życzę Dorianowi żeby wyciągnął właściwe wnioski z tego co zrobił i z kary, która przed nim.

dodany przez Piotr P., dnia 20.06.2018, 10:03:34

"Kończy projekt pod nazwą tom swoon" czyli zacznie pod inną, no nic dziwnego bowiem pod tym nickiem raczej móglby mieć klopoty. A poza tym to pięknie napisane, jak u polityków czyli mistrzów kłamstwa

dodany przez hradec, dnia 21.06.2018, 06:45:11

Taaa. . .
Bywają w sądach skurwysyny, którzy po pozbawieniu kogoś zycia potrafią się uśmiechać patrząc w oczy bliskich swoich ofiar. Zdarzają się i tacy, którzy prędzej wolą pójść na konopę, ( powiesić się ) niż wcześniej na sali sądowej wyartykułować z siebie słowo ,, przepraszam". Niewielu jest takich, którzy potrafią przeprosić za zło wyrządzone innym i do tego wcale nie trzeba siedzieć w kryminale, wystarczy rozejrzeć się dokoła. Nie rozumiem co ma piernik do wiatraka, że w takiej czy innej formie Dorian przeprasza za to co zrobił. Dla niektórych i jego samego być może już to jest ważne, że zdobył się na to. Nie życzę nikomu znalezć się na miejscu Doriana ani skrzywdzonej przez niego rodziny. Ale póki wieka trumny nikt nam jeszcze nie przyklepał nad głową, nie wiemy co nas jeszcze spotka w zyciu i czy przypadkiem my nie zechcemy kogoś za uczynienie czegoś bardzo złego przepraszać. Inną sprawą jest, czy te ewentualne przeprosiny kierowane do konkretnego adresata będą przyjęte. Jak w powyższym przypadku.

dodany przez Piotrek Walkowiak, dnia 22.06.2018, 00:25:15

Wyjaśnijmy sobie parę rzeczy.
To, że są gorsi nie umniejsza winy.
Skrucha, choćby papierowa, wymagana jest, jeżeli liczy na mniejszy wyrok.
Krokodyle łzy nikomu nie pomogą, raczej bardzo surowy wyrok, żeby nikomu nie wydawało się, że to uchodzi na sucho. Może następni pomyślą, że należy myśleć zanim UMYŚLNIE wsiądzie się po pijaku do samochodu, żeby zapierd... 200 km/h na ograniczeniu do 70 (jak sugerowano).
Dla mnie taki żal, po fakcie, to zwykła ściema, ale po prostu nie jestem podatny na manipulację.

dodany przez Tem, dnia 25.06.2018, 14:14:37

Czytania tekstu ze zrozumieniem, panie nauczycielki nauczają już w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Jednym nauka przychodzi łatwiej, innym trudniej. Są też tacy, którzy nie są w stanie opanować pewnej części materiału, bo jest to dla nich z różnych powodów, niemożliwe. Normalka, jak to w szkole. I stąd pewnie biorą się takie przysłowia jak ,, Czego Jaś się nie nauczył, tego Jan nie będzie umiał".

dodany przez Piotrek Walkowiak, dnia 25.06.2018, 16:28:45

@Piotrek Walkowiak
Święte słowa.

dodany przez Piotr P., dnia 26.06.2018, 10:12:53

Nie wiem do czego/kogo pije Pan Piotr, bo ten truistyczny manifest pasuje do każdego tematu. Na wszelki wypadek dodam, że choćby cień litości dla pijanych kierowców spotka się u mnie z wyraźnym sprzeciwem. Oni już życia nie przywrócą, więc tracą wszelkie prawo do wybaczenia, zmiany, życia w spokoju, bo ryzykują świadomie życiem innych i je zabierają, niszcząc rodziny - trwale. Nie ma dla nich wybaczenia, niestety jest za dużo litości dla nich i życzeń wyciągnięcia wniosków. Wnioski te każdy musi wyciągnąć przed kierowaniem po pijaku, bo przykładów są tysiące. Nie kusi się losu, żeby wyciągać wnioski z własnej głupoty, kosztem czyjegoś życia. PO fakcie jest za późno, życia nie zwróci. Nie wolno rozmywać faktów, litować się, życzyć czegokolwiek dobrego takim ludziom, bo to niestety jest sprzyjanie kolejnym debilom. Piszę jako kierowca blisko 30-letni, więc wiem, że tego błędu nie popełniłem i nie popełnię, bo mam zasady. Sugeruję też innym 100% surowości, żeby dać sygnał dla innych, że pić i jechać nie warto. Kiedy rozprawa? Warto wesprzeć sędziego, żeby nie miał miękkiego serca.

dodany przez Tem, dnia 26.06.2018, 12:39:05