Szpital bez prezesa

drukuj
przeczytano: 5155 razy
Paweł Palica, 20.04.2018

Prezes zarządzającej szpitalem powiatowym w Goleniowie spółki Szpitalne Centrum Medyczne Jolanta Haraszczuk otrzymała dzisiaj wypowiedzenie.

Uchwała w tej sprawie została podjęta wczoraj przez radę nadzorczą spółki, kontrakt managerski z J. Haraszczuk oficjalnie rozwiązany został dzisiaj rano. Przewodniczący rady nadzorczej Krzysztof Szałapski powiedział nam, że o powodach podjęcia takiej decyzji najpierw poinformuje zgromadzenie wspólników, dopiero później będzie mógł o nich mówić publicznie. Dodał, że konkurs na obsadę stanowiska będzie ogłoszony tak szybko, jak to możliwe.

J. Haraszczuk na stanowisko prezesa SCM została powołana pod koniec października ubiegłego roku.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

PO rezerwy ma nie ma czym się martwić!!

dodany przez Latuszek, dnia 20.04.2018, 13:01:03

Sama informacji szkoda komentowac, obrazuje ona tylko to, co dzieje w kuluarach spolki ... Interesujaca jest za to nowa postac na firmamencie .. przewodniczacy rady nadzorczej ...

dodany przez j_janusz, dnia 20.04.2018, 13:36:48

j_janusz, podobno prawnik z Powiatu

dodany przez mc2, dnia 20.04.2018, 14:34:04

Wieść gminna niesie że Pani Prezes nie zgodziła się zamknąć dwóch oddziałów szpitalnych które kandytat na burmistrza nowogardu (obecnie nam panujacy w powiecie z PSL ) chce sprytnie przeniesć do nowogardu rękami rady nadzorczej i dziwnych działań.Sprawa nadaje się do prokuratury ale oczywiscie nie do tej goleniowskiej.Jeżeli te działania sie potwierdzą bedzie to działanie na szkode powiatu a przedewszystkim na szkodę mieszkańców gminy Goleniów.

dodany przez USS, dnia 20.04.2018, 15:28:12

I oni walczą o poparcie. Jak można działać na szkodę mieszkańców i nie biorąc pod uwagę jak fatalnie działał w ostatnim okresie goleniowski szpital. Mieszkańcy Goleniowa opamiętajcie się!!

dodany przez Latuszek, dnia 20.04.2018, 16:14:17

To co próbował zrobić p. Tomasz powinno go skutecznie wyeliminować z życia publicznego i zasiadania w organach kolegialnych miasta i gminy Goleniów. Spowodować możemy to my wyborcy ( bezpośredni lub pośrednio). Na chwile chciałbym sie jednak zatrzymać na osobie byłej Pani Prezes. Nie znałem osobiście kobiety ale z tego "co wieść gminna niesie" gratuluję postawy. Nie każdy by miał na tyle cywilnej odwagi i charakteru. Życzę powodzenia w życiu osobistym i zawodowym oraz odpowiedzialnych przełożonych o wysokim morale.

dodany przez behemot, dnia 20.04.2018, 18:02:59

To rzeczywiscie zastanawiajace... Goleniow, ze swoim wciaz rozwijajacym sie dynamicznie parkiem przemyslowym, zakladami ikea, rynkiem nieruchomosci, ktory nie nadaza za popytem, gdzie ceny nieruchomosci oscyluja w granicach 4800-5200 zl/m2, gdzie brakuje rak do pracy, a ludzi wciaz przybywa, moze zostac pozbawiony tak niezbednego osrodka jakim jest szpital! Zmienia sie prezesa, w zarzadzie szpitala wciaz pojawiaja sie jakies przypadkowe postaci, powaznego audytu dokonuje szeregowy radny ... Moze faktycznie ktos dziala oddolnie, aby rozlozyc szpital na lopatki. Nowogard na pewno ma tu interes i teza @uss jest jak najbardziej zasadna. Zobaczymy czy w imie zblizajacych wyborow ktos `osmieli` sie ruszyc ta puszke Pandory ...

dodany przez j_janusz, dnia 20.04.2018, 22:16:08

Oczywiście najlepiej zatrudnić nowego prezesa, który będzie podążał jak baranek za wizja polityków. Nie patrząc na dobro publiczne, czyli nas mieszkańców i pracowników Goleniowa i okolic.
I oczywiscie nowy prezes powinien mieć również rzecznika prasowego na 1/4 etatu za 2000 pln, choć pewnie z nowa osobą na tak obłożonym stanowisku obowiązkami i trudami udzielania wywiadów wejdzie waloryzacja.
Tak jest jak panowie, którzy nie potrafili w życiu dojść do czegoś własną ciężka praca, dyrektorują sobie szpitalem i innymi instytucjami.
Proszę Państwa proszę otworzyć oczy i zobaczyć do czego może doprowadzić jeden człowiek, któremu nikt nie przeszkadza.

dodany przez VF, dnia 21.04.2018, 09:51:12

Jak Łobez nie ma Szpitala i Myslibórz zaraz będzie

dodany przez KW, dnia 21.04.2018, 17:49:16

moim zdaniem szpital powinni przejąć pracownicy szpitala na zasadzie spółki, pogonić polityków raz na zawsze od służby zdrowia i będzie ok.

dodany przez mercedes555, dnia 22.04.2018, 09:02:11

Temat sie przewala jak cement w betoniarce. Widac, ze nikomu specjalnie niezalezy na uporzadkowaniu tej kwestii i wyciagniecia konsekwencji od nieudacznictwa odpowiedzialnych osob. Pozostaje wiec: `Uwaga`, `Superwizjer`, `Interwencja`, `Panstwo w panstwie`, ... I wtedy panowie w koncu przestana mydlic oczy, a zaczna sie pocic ..

dodany przez j_janusz, dnia 22.04.2018, 13:19:41

Jako żywo przypomina to słynne powiedzenie Kisiela, że "Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju!". Które to trudności należy dodać, że tenże socjalizm TWORZY. PS. Poza tym "mafia" władzy publicznej zawsze jest najgorsza, choćby ze względu, że za często zmienia się capo di tutti capi :-).

dodany przez Michal Wentruba, dnia 22.04.2018, 15:57:08

A i tak zdaje się, p. Bugajski podbił zdaje się prime time mediów http://goleniow.net.pl/news.php?extend.7408 przykrywając inne tematy. Ciekawe jak się teraz kształtują "wejścia" na oba goleniowskie portale :-)?

dodany przez Michal Wentruba, dnia 22.04.2018, 16:03:17

@michal
P. Bugajski wygral internety swoim pytaniem :) Schetynie nie pomogla nawet lokalna dzialaczka Magdalena, wpatrzona w swojego lidera niczem wol w malowane wrota.

dodany przez j_janusz, dnia 22.04.2018, 18:44:42

Żeby być kierowcą ciężarówki w przedsiębiorstwie oczyszczania miasta trzeba mieć kwalifikacje i zdać stosowny egzamin. Natomiast żeby być prezydentem , radnym , etc. nic nie trzeba umieć. Można być byle kim i ważne aby dużo krzyczeć i zorganizować sobie tzw. zaplecze polityczne i opowiadać że wyhoduje się gruszki na wierzbie. ----- to cytat z Stanisława Lema z roku 2000. Jakże aktualny !?

dodany przez jzw, dnia 22.04.2018, 20:26:04

To że Schetyna dał ciała po całości to juz poszło w świat.Ale warto zauważyć brak Geblewicza na tym zlocie ,,,, jak wszystko wskazuje idzie na odstawke , I to nie wiadomo czy dlatego że miał na pieńku z Nitrasem,Grodzkim itd .Czy też dlatego że może sie okazac za chwile że też może ma apartament obok Gawłowskiego i część ludzi z PO czuje pismo nosem ze może być następnym kandydatem do programu cela plus.A babcia rodem z PZPR jak kameleon ale dumnie w pierwszym szeregu.

dodany przez USS, dnia 22.04.2018, 22:29:06

USS a i Krupowicz z Zajko się zaszyli chyba wtedy gdzieś w kąt :)

dodany przez mc2, dnia 23.04.2018, 11:52:04

Z zainteresowaniem śledzę ten artykuł i komentarze. To co piszecie Państwo jest szokujące, bulwersujące i zachęciło mnie do szukania informacji o Radzie Nadzorczej i o Zgromadzeniu Wspólników, aby poszerzyć wiedzę w temacie. Z trudem szuka się informacji w tym zakresie, dlatego przy kontynuacji artykułu, na który liczę proszę o wyszczególnienie, kto zasiada w radzie nadzorczej i w zgromadzeniu wspólników. Niepokojące jest to, że Pani Prezes, człowiek z doświadczeniem (http://szpitalgoleniow.pl/aktualnosci/nowy-prezes-zarzadu-spolki-szpitalnego-centrum-medycznego-goleniowie/ ) zostaje odwołana nagle i bez powodu. Chyba jako mieszkańcy Goleniowa i okolic mamy prawo do takiej wiedzy, nie wspominając o samej Prezes. Poza tym jak się przejmuje stery takiego kolosa jakim jest Szpital to 5 miesięcy to chyba za mały okres czasu, aby ocenić czyjeś rządy.

dodany przez fILO, dnia 23.04.2018, 12:46:23

mc2
Burmistrz Zajko nie może poradzić sobie z odpadami , a gdyby się zajął centrum medycznym - to istna klapa!!

dodany przez Latuszek, dnia 23.04.2018, 12:56:16

Jedyna nadzieja w Panu Panie Latuszek. Wystartuj Pan na burmistrza - mój głos juz masz. Jestem przekonany, że wtedy i z odpadami nie będzie problemu i centrum medyczne będzie funkcjonować jak w Leśnej Górze. Jeśli mi zdrowie dopisze, sam skręce nogę, żeby tylko zostać pacjentem zarzadzającego przez Pana szpitala. Nareszcie pojawiłoby się jakieś światełko w tunelu dla Gminy Goleniów i miejscowego centrum medycznego.

dodany przez Piotrek Walkowiak, dnia 23.04.2018, 15:29:25

Panie Walkowiak
Ja nie należę do tego KLANU!

dodany przez Latuszek, dnia 24.04.2018, 05:50:26

W trosce o własne interesy rujnuja wszystko.

dodany przez zmartwych.wstaly, dnia 24.04.2018, 18:30:27

Jan Kulczyk byl jaki byl, ale jak zainteresowal sie jakas inwestycja, zaczynal od zrobienia audytu. Od razu okazywalo sie ilu darmozjadow i pasozytow wpietych jest w strukture firmy. I wycinal wszystko ladnie do zdrowej tkanki. W tym przypadku dochodza polityczne nominacje i partykularne interesy poszczegolnych jednostek ze znaczkiem partyjnym w klapie. Nie ma praktycznie zadnych konferencji prasowych, a decyzje zapadaja gdzies po cichu w czelusciach gabinetow. Byl jakis jeden pseudo audyt, ktory okazal sie czysta kpina dla zdrowo myslacego czlowieka. I tak plynie sobie ten dziurawy okret dalej, i nawet, o dziwo udaje mu sie omijac mielizny, choc kapitan juz dawno za burta ...

dodany przez j_janusz, dnia 24.04.2018, 23:00:59

Czy na łamach GG poznamy wersję wydarzeń Pani Haraszczuk?

dodany przez fILO, dnia 05.05.2018, 17:50:47