reklama

Protest przeciwko ścieżkom

drukuj
przeczytano: 2455 razy
Paweł Palica, 10.07.2018

Części mieszkańców Goleniowa nie podoba się to, że alejki w parku przy ul. Szczecińskiej oraz wzdłuż ul. "Grota" Roweckiego pokryte zostaną nawierzchnią mineralną.

Na Facebooku utworzone zostało wydarzenie pod hasłem "Protest przeciwko ścieżkom z tłucznia w Goleniowie!", w teorii zaplanowane na czwartkowe południe. Chęć udziału w nim na razie zadeklarowało 89 osób, 283 kolejne są tą akcją zainteresowane

"Obrzeża są kiepsko wykonane, tłuczeń słabo zagęszczony, ludzie starsi składają postulaty, że ciężko im się chodzi po tym, matki z wózkami nie mogą chodzić na spacery, podsypka mineralna nie jest zabezpieczona w żaden sposób przed chwastami, dzieci nie mogą jeździć na rolkach", tłumaczy w jednym z wpisów pomysłodawca protestu.

Alejki, warto zaznaczyć, nie są jeszcze wykończone, na razie spacerujący po nich goleniowianie chodzą po podbudowie, wszystko dopiero ma zwieńczyć kilkucentymetrowa warstwa nawierzchni typu tegra.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Skoro ,, alejki warto zaznaczyć, nie są jeszcze wykończone a spacerujący po nich goleniowianie chodzą po podbudowie" to ja się pytam: skąd te krytyczne uwagi? Co tam robią starsi ludzie, dlaczego matki z wózkami chcą chodzić po ,,nie ukończonej budowie" ? Innych miejsc do spacerów w Goleniowie już nie ma? Dzieci, aby jeżdzić na rolkach daleko mają na Zespół Boisk? Czy naprawdę dla niektórych osób, dzień bez protestu albo narzekania musi być dniem straconym?
,,wszystko dopiero ma zwieńczyć kilkucentymetrowa warstwa nawierzchni typu tegra". Naprawde kogoś to dziwi, że w trakcie budowy, przed ukończeniem inwestycji, osoby postronne choćby ze względów bezpieczeństwa nie powinny się po niej poruszać? A może warto poczekać na produkt finalny ? Może dopiero wtedy niektórzy zauważą, że nie warto było wcześniej kruszyć kopii o nic?

dodany przez Piotrek Walkowiak, dnia 10.07.2018, 11:36:05

Panie Piotrze, co to za argument, że dzieci mogą jeździć gdzie indziej? To park miejski. Tam się odbywa rekreacja - różnego rodzaju. Ktoś wpadł na durny pomysł, a my mamy się godzić? Samorząd oznacza, że sami się rządzimy, więc także protestujemy i powinno być to skuteczne, jeżeli mieszkańcom nie odpowiada taka zmiana. Protest po wykonaniu na pewno byłby mniej skuteczny. "Już odebraliśmy. Nikt nie protestował. Teraz za późno"

dodany przez Tem, dnia 10.07.2018, 12:35:57

Rozumiem Tem, że domagasz się ścieżek na których bedą mogły spacerować kobiety z wózkami i dziećmi, starsze osoby a między nimi będą śmigali młodzieńcy na rolkach, deskorolkach a może i rowerach - w końcu też im się odpowiednia nawierzchnia nalezy. Biorac pod uwagę szerokośc ścieżek, rzeczywiście ma to sens.
Co do ,,durnego pomysłu". Ktoś kiedyś w ocenie wielu, wpadł również na,, durny pomysł", aby sukcesywnie zalewaną bieżnię na Miejskim Stadionie, wymienić na nowoczesną nawierzchnię MONDO. Zapewniam Cię że najwięksi malkontenci, a przed budową również przeciwnicy tego pomysłu, nie moga się teraz nachwalić, jak bardzo potrzebna dla nie tylko aktywnych fizycznie goleniowian, była to inwestycja.
Dlatego uwazam, że i tym razem grupa protestujacych 89 osób -( być może dołączą do niej inni), finalnie moze być również zadowolona z przeprowadzonej aktualnie renowacji ścieżek w goleniowskim parku, we wcześniej zaplanowanej formie.

dodany przez Piotrek Walkowiak, dnia 10.07.2018, 13:27:25

Gdyby ścieżki w parku miały wyglądać tak, jak teraz wyglądają, sam bym protestował. Ale będą wyglądać tak, jak spacerowe ścieżki w Łazienkach Królewskich, Ogrodzie Krasińskich, na Jasnych Błoniach, jak w Ogrodzie Luksemburskim, Jardin de Tuileries czy Tiergarten. Więc spokojnie. Zaś jeśli chodzi o rolkarzy, to pojeżdżą gdzie indziej. Dotąd zresztą też po parku nie jeździli, bo asfalt był tragiczny.
Nawiasem mówiąc, nie potrafię podać przykładu przyzwoitego parku z asfaltowymi alejkami. Ale co ja tam wiem.

dodany przez cm, dnia 10.07.2018, 14:20:46

Panie Piotrze, jeżeli wykonanie bieżni na stadionie (w obecnym kształcie) okazało się strzałem w dziesiątkę, nie oznacza to że każda następna inwestycja również taką będzie. Powoływanie sie na taki przykład uważam za chybiony. Z kolei jeżeli jakaś grupa ludzie wyraża swoje niezadowolenie (słuszne lub nie) z realizacj inwestycji, to może warto aby osoba decyzyjna wyjaśniła zainteresowanym jakie czynniki przemawiają za takim rozwiązaniem.

dodany przez Northrad, dnia 10.07.2018, 14:23:28

Asfalt był tragiczny, dlatego należało go wymienić, lecz można było na nowy ... asfalt, o lepszej elastyczności i trwałości. Miedzy matkami i tak będą śmigać rowery, na gumowych kołach. Będą niszczyć nawierzchnię mineralną, a niebezpieczeństwo dla matek stworzą nawet większe. Nie każdy trend jest dobry. Gdy zaczęło się brukowanie rynków, "bo tak drzewiej bywało i tak jest nostalgicznie", nie więto pod uwagę, że drzewiej nie było takiego ruchu, takich ciężkich pojazdów. W efekcie hałas większy, a budynki pękają. Mam nadzieję, że u nas takich brukowych renowacji nie będzie, bo nie są praktyczne. Podobnie tłuczeń - taki ekologiczny, modny, a park aspirującym się staje do standardu Łazienek, niestety w praktyce jest utrapieniem dla części użytkowników. O tłuczniu dowiedziałem się dzisiaj. Dobrze, że będzie protest. Takie prawo mieszkańców.

dodany przez Tem, dnia 10.07.2018, 14:37:27

A kto organizuje protest Mituła TEAM ?

dodany przez USS, dnia 10.07.2018, 14:52:41

Jak to będzie, czas pokaże. Park jest na uboczu, każdą porą doby żyje swoim życiem, skąd założenie że służy głównie spacerom - nie wiem. Każdy powinien tam znaleźć kawałek miejsca dla siebie: pieszy, rowerzysta czy rolkarz, fotograf czy spacerowicz. jak się sprawdzi nawierzchnia zobaczymy, choć mnie ta posypka nie przekonuje. Często przyjeżdżałem tam rowerem, mam zamiar przyjeżdżać tam nadal.

dodany przez Mariusz, dnia 10.07.2018, 15:23:35

Czasami mam wrażenie, że najlepiej by było gdybyśmy się wszyscy wyprowadzili z Goleniowa ( albo siedzieli cicho, bo co my tam możemy wiedzieć) aby pan Krupowicz mógł realizować swoje megalomańskie projekty. A propos placu budowy. Nie wiem skąd Państwo wiedzą, że to plac budowy bo ja tak żadnej informacji na ten temat nie widziałem. Z tego co się orientuję wykonawca ma w tym zakresie bardzo jasno sprecyzowane obowiązki.

dodany przez behemot, dnia 10.07.2018, 15:38:02

Pan Burmistrz ma ostatnio złą passę, same protesty. Swoją drogą bardzo szybko zareagował na protest w sprawie ścieżek w parku. Stosowne wyjaśnienie jest na stronie UMiG. Ja natomiast, pewnie parę osób również, byłbym bardzo zainteresowany stanowiskiem władz gminy w sprawie referendum mającego na celu poznanie opinii mieszkańców, w kwestii odłączenia się Klinisk i okolicznych miejscowości i utworzenia samodzielnej gminy z siedzibą w Kliniskach. Póki co władze nabrały wody w usta.

dodany przez Jaro, dnia 10.07.2018, 22:52:47

Pan burmistrz nie będzie się wypowiadał na temat - póki co hipotetycznego - referendum. Natomiast dostrzega w nim interesującą możliwość weryfikacji liczby osób rzeczywiście mieszkających we wsiach, które są przedmiotem hipotetycznego referendum. Będzie świetna okazja, by zweryfikować "deklaracje śmieciowe".

dodany przez cm, dnia 10.07.2018, 23:19:26

Ciekawe :)

Pan Burmistrz nie będzie się wypowiadał ale swój komentarz pozostawił jego doradca.
Doradca słusznie zauważa, że ewentualne referendum jest póki co hipotetyczne.

Mimo, że burmistrz nie wypowiada się w sprawie hipotetycznego referendum, to...
... DOSTRZEGA W NIM INTERESUJĄCĄ MOŻLIWOŚĆ WERYFIKACJI DEKLARACJI ŚMIECIOWYCH :)

Ciekawe...
W jak zawoalowany sposób właśnie przekazano informację pt.

"Chcecie brać udział w referendum? Uważajcie, bo w nagrodę
możemy Was zweryfikować pod kątem tego, jaki podatek śmieciowy płacicie"

dodany przez jerzu007, dnia 10.07.2018, 23:49:42

@ jerzu

Precyzyjnie ujmując: czy osoby deklarujące się jako mieszkańcy go płacą. Zakładam, że płacą wszyscy :)

dodany przez cm, dnia 10.07.2018, 23:59:18

Każdy kij ma dwa końce, tyle że ten przy rękojeści, jest zazwyczaj grubszy ;) :D :D :D

dodany przez Mariusz, dnia 11.07.2018, 08:51:06

Miałem się nie wypowiadać w sprawie tych nie dokończonych jeszcze ścieżek, bo jak, skoro efekt końcowy może być całkiem inny niż ten widoczny teraz… Jednak pan Martyniuk/cm bardzo skutecznie zachęcił mnie do zmiany planów :).

Cały okres rządów pana Krupowicza pokazuje jakie jest jego podejście do zarządzanej gminy. To jego własność, a on jest tu samodzierżcą. Taki car nam się trafił. Ostatnie kilka miesięcy pokazuje to zjawisko jeszcze mocniej. Podobnie jak carowie, burmistrz i jego dwór, nie dopuszczają jakichkolwiek form sprzeciwu do ich decyzji, bo dialog i możliwość posiadania zdania odrębnego, to pojęcia które nie znalazły się w ich vademecum.

Zwłaszcza komentarz nadwornej tuby propagandowej widoczny kilka postów wyżej, świadczy o słuszności moich twierdzeń. Analiza: Pan burmistrz nie będzie się wypowiadał na temat – póki co – hipotetycznego referendum. Po pierwsze nawet się panu burmistrzowi własnymi ustami nie chciało do referendum odnieść. Po co, skoro on jest „boskim pomazańcem” i kierowanie jego słów do istot niższego rzędu, czyli poddanych, mogłoby uszkodzić szlachetne usta. Tym bardziej, że jeśli referendum dojdzie do skutku, to sam fakt jego odbycia się, mocno narusza wizerunek burmistrza, jako genialnego zarządzającego, za jakiego najwyraźniej się uważa. Stwierdzenie, że referendum jest póki co hipotetyczne, ma na celu umniejszenie jego znaczenia. Taki prosty zabieg stosowany często przez obecnie panującą opcję polityczną. Widać, że lokalna władza uczy się od najlepszych :). Co dalej? Otóż pan burmistrz nie dostrzega w referendum jakiegokolwiek zagrożenia dla istnienia gminy Goleniów w obecnej formie terytorialnej. Dostrzega jedynie „interesującą” możliwość weryfikacji liczby osób mieszkających we wsiach. Po co mu taka wiedza? Otóż jedyny powód, dla którego jest zainteresowany tą wiedzą, to możliwość sprawdzenia, czy danina w postaci podatku za śmieci, jest płacona przez wszystkich poddanych cara. A ci, którzy nie płacą zostaną skazani i osądzeni (dokładnie w tej kolejności). Czyli obaw przed podziałem gminy burmistrz nie ma. Nie dopuszcza nawet cienia takiej możliwości. Za to każdy, kto weźmie udział w referendum, zostanie w nagrodę zgrillowany przez urzędników cara i pociągnięty do odpowiedzialności.

Pisząc zwięźle, w przekładzie na nasz plebejski polski, komunikat płynący z ust tuby burmistrza brzmi: Robert Pierwszy Tego Imienia, Miłościwie Nam Panujący, z łaski Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, Car Gminy Goleniów, nie będzie rozmawiał z plebsem, gdyż plebs na to nie zasługuje. Każdy, kto weźmie udział w tym żałosnym referendum, które pewnie i tak się nie odbędzie, będzie miał przerąbane i zostanie pociągnięty do odpowiedzialności. Bójcie się wieśniacy i po zmroku zamykajcie okna i nie puszczajcie dzieci samotnie na pole…

Ciekawe tylko co by się stało, gdyby w jakiś przedziwny sposób, w gminie Goleniów rewolucja zjadła cara???

dodany przez Adam Zy., dnia 11.07.2018, 15:50:53

Pomysłodawcy referendum z Klinisk stawiają władzom gminy konkretne zarzuty, a mianowicie nierównomierny podział środków budżetowych i zaniedbanie inwestycyjne obszarów wiejskich. Podają na to konkretne liczby. Pan Burmistrz i radni miejscy mogliby, a w zasadzie powinni się do tego ustosunkować, a opinia publiczna winna być o ich stanowisku poinformowana.

dodany przez Jaro, dnia 11.07.2018, 20:47:55

reklama

PROGNOZA POGODY

13oC 27oC

wtorek

16oC 22oC

środa

18oC 22oC

czwartek

17oC 22oC

GALERIA ZDJĘĆ

Bestseller Goleniów Athletics Park

redakcja - 22.06.2018

16
Poniedziałek
Lipiec 2018
Eustachego
Mariki
Mirelli
Lipiec, 2018
PnWtŚrCzPtSN
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

OSTATNIO KOMENTOWANE

"Moim zdaniem, gdyby chcieć tam budować ścieżkę rowerową i chodnik i przeprowadzić ją nad drogą, to można by to było zrobić budując równolegle do wiaduktu lekką kładkę. W Goleniowie przy moście na prze..." - Wolińską do Miękowa...

"Jeśli ścieżka rowerowa kiedyś powstanie, czy da się dobudować do wiaduktu swobodny przejazd roweru czy pieszego/grupy pieszych? Władze zasrały sprawę. Koniec, kropka, nikt z włodarzy od tego rąk nie u..." - Wolińską do Miękowa...

"szanowni saturator, Latuszek. Myślę, że żaden szpital w Polsce nie jest na przysłowiowym plusie. Publiczny szpital. www.szpital.nowogard.pl : ZAPROSZENIE DO ZŁOŻENIA OFERTY CENOWEJ Samodzielny Publi..." - Potrzeba dużych zmian

"Mam właściwie tylko następujące uwagi, droga do Miękowa wzdłuż S3 jest drogą pomocniczą. Jest niewiele szersza za waiduktem od szerokiej ścieżki rowerowej (jeździłem, widziałem) PS. Tak jak napisał s..." - Wolińską do Miękowa...

"saturator- szpitalowi w Nowogardzie się udaje bo moim zdaniem szpitalem kieruje odpowiednia osoba i to jest najważniejsze." - Potrzeba dużych zmian

"A tak poważnie - co by to zmieniła ta przypadkowa ścieżka do drogi bez chodnika? Mam niestety wrażenie, że dyskusja jest bezcelowa. Z całym szacunkiem, ale mocy nie ma żadnej - nawet nie kółka różańco..." - Wolińską do Miękowa...

"@cm Odkrycie na miarę Złotego Pociągu w Wałbrzychu. Odniosłem się tylko i wyłącznie do wiaduktów łączących Goleniów z przyległymi sołectwami pełniącymi "sypialnię" dla miasta oraz do GPP. Patrzą..." - Wolińską do Miękowa...

"panowie a może i panie aleście się zaperzyli, zacznę od tego że może ktoś zauważy iż cykliści to nie pępek świata . Natomiast jeżdżąc jeszcze starym ciasnym wiaduktem nigdy nie spotkałem tłumu pieszyc..." - Wolińską do Miękowa...

"Pewnie trochę szkoda, że nie udało się tego zrobić teraz ale jeżeli wiadukt jest w pełni wystarczający dla ruchu samochodowego, to najważniejszy problem jest rozwiązany. A co do ścieżki rowerowej i c..." - Wolińską do Miękowa...

"@JMD Odniosę się tylko do pierwszego wpisu i nieprawdziwej informacji w nim podanej. Otóż w samym Miękowie są dwa wiadukty nad S3 pozbawione chodników i ścieżek rowerowych." - Wolińską do Miękowa...

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 091 418 26 01
wysłać fax pod nr.: 091 418 32 41
lub wysłać e-mail:
redaktor | reklama | administrator