reklama

Rada Powiatu w komplecie

drukuj
przeczytano: 2912 razy
Paweł Palica, 25.10.2018

PKW podała wreszcie oficjalne wyniki wyborów do Rady Powiatu Goleniowskiego.

W skład Rady Powiatu Goleniowskiego wejdą Tomasz Stanisławski, Jolanta Jarlaczyńska, Sylwester Górzny, Mariusz Zalewski, Barbara Papuszka, Witold Kaleczyc i Aneta Kijowska-Gach (KO), Paweł Gulbinowicz, Beata Baryluk-Starczewska, Tomasz Kulinicz, Kazimierz Ziemba i Krzysztof Wasiluk (PSL), Arkadiusz Guziak, Teresa Chodyko, Renata Breyer i Bartłomiej Lisiecki (PiS) oraz Kazimierz Lembas, Aneta Wysoszyńska i Czesław Siwek (SLD).

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Gulba a tak nie chciałem.Beatka gratuluje !

dodany przez wojtania, dnia 25.10.2018, 13:57:42

Widac, ze ekonomiczne podejscie uzycia bannerow z 2014 roku, zdalo u jednego z kandydatow egzamin na 5. Staly sprawdzony sklad, szpitalni `uzdrowiciele` dziarsko przebrneli przez wyborcze sito. A ty @wojtania przestan sie czepiac, ktos te audyty w koncu musi robic ,)

dodany przez saturator, dnia 25.10.2018, 14:45:54

@wojtania, ze tak pociagne za jezyk...rozwin temat, bo takie chcialem-nie chcialem to sam wiesz...

dodany przez Hubert C. Klebowski (KC_Designer), dnia 25.10.2018, 15:06:48

Jaki wpływ ma powiat na szarego obywatela.Powiat to siedlisko partyjnego zaplecza. Zobaczymy kto się z kim dogada ,,, czy obecny Starosta aby zachować stanowisko dogada się z pisiorami , arbuzami i czerwonymi .Czy też pójdzie na układ z platformersami i zostanie v-ce.Osobiście na miejscu arbuza z Nowogardu wybrał bym opcje nr 2 .Czyli starosta zostaje, vice od pisiorów przewodniczący czerwony . No i czystki w powiecie czyli wszyscy platformersi na zieloną trawkę .(dotyczy to również byłych czytaj .. Mituła).

dodany przez USS, dnia 25.10.2018, 22:41:53

@USS chłopaki sobie poradzą. Nie martw się szary obywatelu.

dodany przez zmartwych.wstaly, dnia 25.10.2018, 23:22:27

Czy powstanie tutaj zespół rządzący Goleniowocentryczny? A nie Nowogardzkocentryczny. PS. Rewolucji raczej nie widać w tym mało potrzebnym, a w niektórych obszarach w ogóle neipotrzebnym organie. PS. Szanowny(a) USS dlaczego chcesz zwalniać i zatrudniać przez pryzmat polityczny? Ograniczasz przez to wolnośc wyboru obywatela. O zatrudnieniu lub nie powinny decydować kompetencje zawodowe a nie przynależność lub jej brak do określonej opcji politycznej. ..... Tak zakłada teoria :-) Pozdrawiam

dodany przez Michal Wentruba, dnia 26.10.2018, 06:23:14

2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 7 420 25 5 24.10%
Tak
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 8 669 25 7 28.16%
Tak
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM 5 538 23 3 17.99%
Tak
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 6 240 23 4 20.27%
Tak
11 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PARTNERSTWO I ROZWÓJ 2 915 22 0 9.47%
Nie -
i tak panowie Słomscy budując swój lokalny AWS stracili szansę na udział w "torciku" waadzy powiatowej. A wystarczyło wejść do "nowego AWS" czyli obecnie PiS i byłoby prawie 30% :-)

dodany przez Michal Wentruba, dnia 26.10.2018, 06:50:58

PS. żeby dostać się do rady powiatu wystarczyło 321 głosów, na 82 474 (2016) mieszkańców powiatu. Tak mnie to zawsze zastanawia w wyborach jak opisać takie przypadki reprezentacji suwerena? Tak działa system proporcjonalnych wyborów, w wyborach do sejmu jest podobnie - oczywiście przy zachowaniu skali. Przy JOW`ach i wyborach większościowych, takich dylematów raczej by nie było.

dodany przez Michal Wentruba, dnia 26.10.2018, 06:57:23

PS. do poprzedniego wpisu, do rady gminy Goleniów wystarczyło 148 głosów z 35585 mieszkańców. Dzieląc na 3 okręgi 148 głosów z jakichś niecałych 12000 mieszkańców. Wybory również proporcjonalne. Nieeee, to jednak zdecydowanie wolałbym aby wybierano u nas na wzór USA czyli za, http://koszalin7.pl/st/jow/jow_028.html "W USA nie ma jednolitego ustroju, jak i struktury samorządu terytorialnego. Burmistrz, o ile struktura samorządu miejskiego przewiduje taką funkcję, jest najczęściej wybierany w wyborach bezpośrednich. Poza burmistrzem w wyborach bezpośrednich jest wybierana także większość urzędników władz lokalnych, takich jak prokurator, szeryf (szef policji lokalnej), poborca podatkowy itp. Wybory na te stanowiska przeprowadza się zazwyczaj wraz z wyborami do Kongresu."

dodany przez Michal Wentruba, dnia 26.10.2018, 07:13:07

PSL ma zakaz dogadywania się z PZPR bis (przepraszam, PiS oczywiście), więc nie miej nadziei, że trzecie miejsce cokolwiek zdziała.

dodany przez .., dnia 26.10.2018, 08:24:06

Wybory wyborami, ale pilnujcie lepiej swoich dzieci!! W zachpom rzadza politycy ktorzy ochoczo uczstnicza w marszach rownosci i na pewno nie napietnuja tego typu `inicjatyw`!!
https://wiadomosci.wp.pl/gazeta-polska-codziennie-przestrzega-przed-teczowym-piatkiem-rodzice-pilnujcie-swoich-dzieci-6309861325694593a
Jezeli ktos `odkopie` liste tych 211 szkol, prosze o informacje.

dodany przez saturator, dnia 26.10.2018, 09:29:07

Saturator, chyba się pomyliłeś. Dzieci należy chronić przed inną grupą, innych wyborców...

dodany przez .., dnia 26.10.2018, 10:26:24

Nic sie nie pomylilem. Dewianctwo nalezy tepic niezaleznie od koloru `uniformu`. W tym przypadku wszystko odbywa sie po cichu, kuchennymi drzwiami, a minister Zalewska zamiast zdusic sprawe w zarodku apeluje o informowanie odpowiednich `organow`.

dodany przez saturator, dnia 26.10.2018, 15:27:57

Szanowny @saturator myślę że Radni będący nauczycielami a nawet Dyrektorami szkół " poinformowali odpowiednie organy" ???. Może warto ich o to publicznie przepytać.

dodany przez jzw, dnia 01.11.2018, 12:22:25

@jzw kpiny sobie robisz?! W akcji uczestniczylo 221 szkol, nie podano jakich. To po fakcie rodzic ma sie dowiadywac, ze dewiant pral dziecku mozg?! Jeden z kandydatow na burmistrza Goleniowa tez na swoim facebooku, szukajac glosow, okazal sie teczowym entuzjasta. Na szczescie dostal od wyborcow bolesnego kopa w tylek i wyladowal w glosowaniu na szarym koncu. Prezydent Poznania Jaskowiak prowadzi gay marsze przez miasto, prezydent Warszawy wybral Rabie(ge)ja na wiceprezydenta i chce udzielic mu slubu. Na marszu wolnosci 11 listopada ma byc teczowy blok. Slowo `pedofil` ma byc zakazane, w powszechnym uzyciu ma byc sformulowanie `osoba afirmujaca nieletnich`. Fundacje wszelkiego rodzaju nie szczedza grosza na `zakazanie` zdrowej tkanki spolecznej. A ludzie ktorzy unikneli rozliczenia dzieki `grubej kresce` Mazowieckiego jeszcze dlugo beda dbac o interesy okreslonych grup. Nawet na prezentacji przedwyborczej Roberta Krupowicza pojawil sie Dariusz Rosati, kiedys tajny wspolpracownik `Buyer`. Komunista, ktorego synek prezesuje niemieckiemu konsorcjum, ktore ma w swoim portfolio Media Markt.

dodany przez saturator, dnia 01.11.2018, 18:24:32

Ktoś tu się chyba z pokoju bez klamek wyrwał. Czubie, przestań tłuc jak szalony w tego chochoła. Pleciesz co ślina na język przyniesie, wiążesz ze sobą sprawy kompletnie niezależne doszukując się nieuzasadnionych wniosków a na deser wymyślasz sobie jakiś homospisek niszczący tradycje i obyczaje. To już nawet nie są poglądy, to są bzdurne urojenia które powinno się leczyć.

dodany przez mm, dnia 02.11.2018, 01:47:38

@mms ciekawa jaka wg ciebie jest definicja normalnosci? I bez inwektyw prosze, bo potem zalisz sie przed mikrofonem, ze w ucho dostales, bo dzialasz w lambdzie. Glosuj na Biedronia, twoje prawo ..

dodany przez saturator, dnia 02.11.2018, 08:40:43

Szanowny @ saturator- nie, nie robię sobie kpin. Ja tylko zadałem konkretne "zapytanie" do chyba właściwych ludzi. Co do następnej Twojej wypowiedzi , to masz absolutną rację. To że Polskę i Polaków chcą wszelkiej maści szubrawcy "przecwelować", to od dawna wiadomo wszystkim tym którzy swoich wiadomości nie czerpią jedynie z GW i wszelkich TVN-ów. A ten syf tak pomalutku wpełza i na nasze podwórko. Dlatego trzeba głośno pytać. Pozdrawiam.

dodany przez jzw, dnia 02.11.2018, 10:20:37

@mm `kregi` o ktorych rozmawiamy, tak jak to maja w zwyczaju, zachodza od tylu, za plecami. Minister Zalewska wczesniej grzmiala, ze absolutnie nie wpusci tych srodowisk do szkol, a teraz prosi o informacje zwrotne po fakcie. Nie tak sie z wyborcami umawiano. Tym bardziej, ze w naszym regionie KO karty rozdaje, a marszalek wojewodztwa z usmiechem na twarzy, machal w Szczecinie na marszu rownosci teczowa flaga.
Pozdrawiam rowniez!

dodany przez saturator, dnia 02.11.2018, 14:14:53

@saturator
I znów walczysz z wrogiem którego sobie uroiłeś. :)) Nie mam nawet pojęcia o jakiej lambdzie mówisz, ale ok, tłucz w tego chochoła. I tyle na razie mi wystarczy, szkoda czasu i nerwów na gościa który nie widzi różnicy między pedofilią a homoseksualizmem. Swoją drogą twoja obsesja na punkcie tej pierwszej jest intrygująca...

dodany przez mm, dnia 02.11.2018, 22:18:33

@mm z nikim nie walcze. Homopropaganda coraz mocniej akcentuje swoja obecnosc, nawet marsz niepodleglosci chca zbrukac. To sa fakty, trzeba to akcentowac i o tym mowic. Politycy wykorzystuja te srodowiska do wlasnych celow ( Nitras na marszu rownosci, Spiewak proponujacy karte lgbt czy Trzaskowski zapowiadajacy gej slub Rabieja), a jak kurz wyborczy opadnie, maja ich gdzies. I skad u ciebie te nerwy w tym temacie? Mam nadzieje, ze twoja `umiejetnosc` rozrozniania pedofili i homoseksualizmu nie bierze sie z autopsji. Choc z tego co piszesz szczerze watpie ...

dodany przez saturator, dnia 03.11.2018, 08:35:57

Właśnie sięgnąłeś dna. Bądź sobie alfą i omegą, obrońcą tradycji i jedynym sprawiedliwym na tym forum. Mam tylko nadzieję że umiałbyś spojrzeć w oczy ofierze molestowania przez księdza i powiedzieć jej że to na pewno wina zdziczałego LGBT. A potem przyjąć zasłużony strzał w pysk za wyznawanie takich bzdur.

dodany przez mm, dnia 03.11.2018, 11:01:37

Nie mam nic do osob o innej orientacji, dopoki nie edukuja i rozdaja ulotek po szkolach, kaza dzieciakom nosic teczowe flagi na marszach i prowadza nachalna homopropagande w srodkach masowego przekazu. Takze nie naciagaj tematu na swoja modle, okraszajac to problemami z jakimi niewatpliwie musi sie zmierzyc dzis kosciol katolicki..
Pamietaj czas leczy rany ... Bedzie dobrze ...
I nie LGBT, ale LGBTI tak to chyba teraz nalezy pisac. Darujmy juz sobie rozwiniecie tego skrotu ...

dodany przez saturator, dnia 03.11.2018, 11:42:06

@mm. Strzelic to możesz sobie kielicha w domowym zaciszu , nie strasz bo się zesrasz.

dodany przez Mike, dnia 03.11.2018, 19:07:05