reklama

Rada Miejska wybrana

drukuj
przeczytano: 6427 razy
Paweł Palica, 22.10.2018

Znamy nieoficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Goleniowie.

Radnymi w najbliższej kadencji będą Małgorzata Latka, Aleksandra Muszyńska i Katarzyna Paciorek (Prawo i Sprawiedliwość), Łukasz Mituła, Marcin Gręblicki i Mariusz Skakuj (KWW Ł. Mituły), Henryk Zajko, Wojciech Łebiński, Krzysztof Czerwiński, Krzysztof Rutkowski, Robert Krupowicz, Krystyna Jaworska, Artur Panek, Lucyna Skałecka-Włodarczyk, Jerzy Maksym, Andrzej Różański (KWW Roberta Krupowicza), Krzysztof Zajko, Krzysztof Sypień, Dorota Chodyko (KWW Łączy Nas Gmina), Danuta Faryniarz (KWW Danuty Faryniarz) oraz Robert Kuszyński (KWW Mieczysława Bździucha).

R. Krupowicza i H. Zajkę z pewnością zastąpią w radzie inni członkowie KWW R. Krupowicza. Prawdopodobnie będą to Jolanta Musialska i Jenny Crissey.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Na wstępie mam obrzydzenie do klasy politycznej w Polsce i ta klasa wiele zrobiła aby to obrzydzenie utrwalać skutecznie. Co do wyborów ogólnopolskich i ich wyników cieszy mnie, że pis tak naprawdę dostał łomot. Mieli swoją telewizję, w której uprawiali propagandę godną pokurcza z trzeciej rzeszy, mieli nieograniczone możliwości finansowe, bo cały rząd jeździł po kraju robiąc kampanię (ciekawe kto to finansował, rząd czy partia tak jak powinno być zgodnie z prawem), codziennie kurski wyciągał po dwa zdania z "taśm prawdy" i nic to nie pomogło. Wyszło jednak na to, że ludzie nie są tak głupi jak oni sądzili. Biorąc pod uwagę fakt, że pis nie ma zdolności koalicyjnych (choć tu pewnie wspomogą wszelakie farbowane niby bezpartyjne komitety, pod którymi się poukrywali), ta wygrana nic im nie daje. Co do naszego podwórka, właściwie jest ok, pisowcy dostali wciry, a to cieszy niezmiernie, do następnych wyborów pewnie zrobią 2000+ ha ha ha. W każdym razie kasa już im się kończy. Z różnych źródeł wiem, że żądają już od państwowych przedsiębiorstw masę kasy (jakich nie powiem :)), przedsiębiorstwa te są drenowane na maksa, każą wstrzymywać inwestycje, obcinają pracownikom fundusze, nawet do pensji próbowali się dobrać. Tak moi drodzy, to się dzieje po cichu. To co się dzieje w wodach polskich czy jak to się zwie to kolejny materiał dla dociekliwych dziennikarzy. Obraz po pisie będzie straszny. Jak się człowiek dobrze przyjrzy działaniom pisu i zna dobrze historię ostatnich 100 lat, w szczególności genezę i metody jakie stosował pewien wąsacz zza Odry, dojrzy, że metody jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności są bardzo podobne. Jeżeli redakcja sobie życzy i nie boi się władz mogę skrobnąć taki materiał ;).

dodany przez Hugo Stiglitz, dnia 22.10.2018, 11:25:34

Tylko z jedynej tej właśnie telewizji o której Pan pisze może pan się dowiedzieć co się dzieje w europie z uchodżcami jak demolują miasta, jak policja ma z nimi ciężko, ja rzucają w przejeżdżające auta, mam panu wysłać z youtuba filmiki?. Z żadnej innej telewizji tego się pan nie dowie.

dodany przez hradec, dnia 22.10.2018, 11:40:24

@hradec
W takim razie proszę się poważnie zastanowić czy informacja podawana przez JEDNĄ JEDYNĄ telewizję o bardzo wyraźnie określonym profilu faktycznie jest wiarygodna czy może jednak ulega pan szeregowi manipulacji podpartych błędami poznawczymi. :)

dodany przez mm, dnia 22.10.2018, 11:52:50

Skoro widzę że demolka jest na ulicy to jest to kłamstwo? Skoro widzę na filmie dewastacje z ulic Paryża albo dziki człwiek rzuca w szybe kierowcy to jest to manipulacja? To jakich pan potrzebuje dowodów? Proszę obejrzeć:
https://web.facebook.com/kierowcaeuropejski/videos/293947531206460/

dodany przez hradec, dnia 22.10.2018, 12:43:56

Drogi obrońco tvp. Nie jest prawdą, że inne tv tego nie pokazują. Problem polega na tym, że tvp pokazuje na okrągło to samo, aby utrwalić obraz uchodźczej europy zagrażającej naszemu dzielnemu narodowi. Tak samo jak powiedzmy jeden gwałt wałkują na okrągło, nie wspominając o tym, ile gwałtów rocznie popełniają rodacy na rodaczkach. Nie piszę tego jako zwolennik przyjmowania wroga za własną kasę na własne podwórko, ale obiektywnie o mechanizmach, które stosuje pan kurski. Ja tvp oglądam jedynie pod kątem socjologiczno-poznawczym w sensie do czego się jeszcze posuną. To nie jest przypadek, że w dużych miastach przegrywa pis. Duże miasto, to zbiorowisko również uchodźców, ale także uczelnie, kultura, biznes. Dla kogoś jak Kaczyński każdy oprócz Polaka to jego wróg, wyborca Kaczyńskiego to wyborca taki sam jak on sam, czyli taki co nigdzie nie był, gówno widział, ale ma wizje na temat świata, którego nie zna. Ludzie z dużych miast podróżują, poznają inne kultury, narody itd i ciężko im wcisnąć kit, że Niemiec to ich wróg i tylko czeka aby nas załatwić na amen. Ja często bywam w Gryfinie, a w związku z tym często jeżdżę rowerem po Niemczech, bo z Gryfina to tylko przez most i ja wiem, że Niemcy to mili i przyjaźni ludzie, którzy na trasach rowerowych z daleka się witają z obcymi osobami, u nas tego nie doświadczysz. Ale wyborca kaczora o tym nie wie, bo siedzi na wsi pod sklepem z trunkiem za 500+ i jedyne co widział to wiadomości tvp z telewizji naziemnej, gdzie europa chce go okraść (tylko nie wiem z czego), zgwałcić, zamordować :). Tak to niestety wygląda. Naprawdę trzeba być ślepym, aby nie widzieć jak tvp stała się tubą rządu, robiąc ludziom gówno z mózgu, choć robią to nieudolnie i tak bezczelnie, że chyba mało kto już łyka te kity z satelity.

dodany przez Hugo Stiglitz, dnia 22.10.2018, 13:44:15

Szanowny anonimowy(a) Hugo Stiglitz jakaś frustracja przez ciebie przemawia?
PS. Zgadzam się, że każde z plemion, lub jak pisze Stanisław Michalkiewicz (www.michalkiewicz.pl) stronnictw sprawujących władzę w Polsce, posiada "własne" media. Ale to wina tego, że lewicowcy solidarnościowi (a właścieiwie współpracowicy w części jako TW) oraz postkomuna i komuna w 1986/1990 roku tak ukształtowała "rynek" mendialny. Teraz mamy pokłosie braku rynku i www.prostaekonomia.pl w gospodarce.

dodany przez Michal Wentruba, dnia 22.10.2018, 14:13:36

Czytajac te bzdury powyzej widze, ze oblakanie przedwyborcze u niektorych wciaz sie utrzymuje. Stawiam, ze to jakis niedoszly radny obszedl sie smakiem, zmienil nick i pluje w beznamietnym zalu. Niestety kolego nie bedzie brania pieniedzy za frajer. Kubraczek kanapeczki i 6.30 wymarsz do roboty.

dodany przez saturator, dnia 22.10.2018, 14:16:54

Zeby nie bylo niedomowien kieruje moja wypowiedz do @hugo...

dodany przez saturator, dnia 22.10.2018, 14:17:41

Panie/i @Hugo... , tvp jest zmanipulowana ale nie pokazują i wałkującały czas tych samych obrazków. Czy widział pan ten obrazek który Panu/pani wysłałem? Nie? To proszę obejrzeć coo się dzieje za naszązachodnią granicą. Otóż jeżdża więcej od pana i chyba za dużo bowiem takie obrazki widzę często. To wyślę panu więcej i nie jest to z tvp bo widzę że chciałby pan/pani być na miejscu tych ludzi zaatakowanych czego panu życzę:
https://www.youtube.com/watch?v=3o7a_tHepJI
https://www.youtube.com/watch?v=3Yu2DpU0svI&has_verified=1
https://www.youtube.com/watch?v=cLE0hE3xVVQ
https://web.facebook.com/patryk.poland.984/videos/121166718852754/

Z TVN-u się pan tego nie dowie i nie zobaczy, z polsatu też.

dodany przez hradec, dnia 22.10.2018, 14:42:12

Czy wyście wszyscy się szaleju najedli? Skąd tyle nienawiści i zawziętości? To tylko demokratyczne wybory! Czyżbyśmy JESZCZE nie dojrzeli do demokracji? Jest i tak będzie, bo tak społeczeństwo wybrało i wylewanie pomyj na każdego tego nie zmieni. Też mi się wiele nie podoba, no ale stało się i wyrażanie swoich frustracji tego nie zmieni.

dodany przez Akim, dnia 22.10.2018, 15:00:57

Hugo Stiglitz
Strasznie ciężko się rozmawia z kimś, kto powtarza gdzieś tam posłyszane frazesy, a nie ma pojęcia o faktach. Oczywiście taki ktoś jest przekonany o własnej wyższości i nieomylności. Gdzieś tam w szufladzie pewnie leży jakiś dyplom, a samoocena zwyżkuje z każdym dniem. Nawet czołowi politycy opozycji słowem się nie zająkną o słabej kondycji ekonomicznej Państwa, bo po prostu by się skompromitowali. A fakty są takie, że mamy najniższe w historii bezrobocie, wszystkie agencje ratingowe podnoszą, a najgorszym przypadku utrzymują prognozy dla Polski., i nie są to agencje pisowskie, jak pewnie szanowny Hugo jest przekonany. Mamy najniższy od lat deficyt budżetowy, a dług publiczny, wbrew pozorom ostatnio nawet trochę zmalał, można to sobie wyguglać. Opinie o rzekomym "katastrofalnym` wzroście cen tez należy włożyć miedzy bajki, wg danych gusowskich, inflacja utrzymuje się na poziomie poniżej 2%. Dla porównania deficyt budżetowy "za Tuska" osiągnął poziom pow. 7% ( w tym roku będzie to prawdopodobnie poniżej 1,8%), także Komisja Europejska wprowadziła dla Polski, w 2009 roku, procedurę nadmiernego deficytu. Również jeżeli chodzi o dług publiczny na tle innych krajów UE, Polska wygląda bardzo dobrze. Takie kraje jak Niemcy, W. Brytania, nie mówiąc już o Francji, Włoszech czy Hiszpanii, maja znacznie wyższy dług publiczny w stosunku do PKB. No , ale totalny leming wie lepiej.

dodany przez Jaro, dnia 22.10.2018, 15:49:50

@Hugo Stiglitz i jaro. Do czego zmierzacie? Do wojenki Polsko-polskiej? Przecież to nie ma sensu. Działajcie, a nie jątrzcie. Czyżbyście chcieli gorące ziemniaczki z ogniska wyjmować czyimiś rączkami?

dodany przez Akim, dnia 22.10.2018, 16:08:15

A ja sobie tak myślę, że powinno wrócić do normalności w mediach- 80% rynku medialnego jest opanowanego przez wydawców niemieckich. To absurd i droga do samozatracenia. Pewnie w żadnym kraju Europy (a na pewno w Niemczech nie ma takich praktyk...) Jak czwarta władza wróci do nas samych wtedy będzie demokracja

dodany przez Pandemonium, dnia 22.10.2018, 18:43:11

A jakie wyniki w powiecie?

dodany przez Michal Wentruba, dnia 22.10.2018, 19:09:30

Szanowni @ - jest po wyborach i jak to się mówi " jest pozamiatane " Dlatego radzę zastosować się do myśli średniowiecznego myśliciela Tomasza de Kempis " jeśli dostrzeżesz w sobie coś dobrego, wtedy uważaj innych za lepszych od siebie, w ten sposób zachowasz pokorę "

dodany przez jzw, dnia 22.10.2018, 20:03:50

Gloria Vitis, Vae Victis....i po makale robaczki.

dodany przez krew i jatka, dnia 22.10.2018, 20:17:13

Dlaczego na Boga jenny co ona wie o samorządzie??? Weźcie lepiej pana P. Walkowiaka.

dodany przez Biustonosz, dnia 22.10.2018, 21:53:00

Coś cicho o wynikach do powiatu.

dodany przez .., dnia 23.10.2018, 07:21:00

PiS wygrał kolejne wybory, jako jedyna partia zwiększyła stan posiadania w ilości głosów. Oczywiście banda wszystkich na jednego i tak nie odda sejmików, ale w wyborach do parlamentu pewnie będzie kolejna wygrana. Skład Rady Miejskiej jest dość ciekawy, poza siedzacymi w układzie lokalnym oklepanym twarzom, kilka nowości. Czekam na działania, czy obiecanki wyborcze się spełnią :)

dodany przez Ramed, dnia 23.10.2018, 09:20:34

Złapał Polak złotą rybkę, która ludzkim głosem rzecze: wypuść mnie a spełnię każde Twoje życzenie. Ten siedzi i głośno rozmyśla: sąsiad mój ma piękną młodą żonę, piękny nowy samochód, dobrą pracę, nowy dom, basen, jacht... Po chwili cichej zadumy rybka mówi: pewnie tez byś to wszystko chciał? Nie - rzecze z uśmiechem. Chodzi o to, aby to on tego wszystkiego nie miał!

dodany przez Mariusz, dnia 23.10.2018, 09:48:54

@Pandemonium
Zapomniałeś dodać że zdecydowana większość tych "niemieckich" gazet w Polsce to prasa lokalna lub tak opiniotwórcze tytuły jak "Auto Świat" czy "Pani Domu" :) Z największych gazet ogólnopolskich zagranicznego właściciela ma tylko "Fakt" który raczej ciężko traktować poważnie.

@Biustonosz
Jeszcze nowa rada pracy nie zaczęła a już oceniamy i rozliczamy? A ja zapytam: czemu nie Jenny? Czy w radzie muszą siedzieć wiecznie te same twarze? Może akurat wybór osoby która z racji pochodzenia ma inne spojrzenie na różne sprawy będzie strzałem w dziesiątkę?

@hradec
Kłamać można dużo subtelniej, jak w słynnym już pisowskim spocie który oburzył nawet lidera narodowców. Nagranie z Berlina przedstawiało Bułgara kopiącego kobietę w plecy, szczujnia i tak twierdziła że to muzułmanin.

dodany przez mm, dnia 23.10.2018, 12:30:52

@mm może masz racje jednak pan Walkowiak to tez nowa twarz i był wyżej na liście wiec chyba go bardziej cenią. Pożyjemy zobaczymy.

dodany przez Biustonosz, dnia 23.10.2018, 15:06:14

No to wyszło nieźle; suweren zobaczy kilka nowych twarzy w rozliczeniach zawartych za jakiś czas w oświadczeniach majątkowych . Czy nie kradli przez 8 ostatnich lat, czy też może ubogacili się przez trzy ostatnie. Udanej lektury.

dodany przez miecio, dnia 23.10.2018, 20:33:23

Mocna obsada, choć kilka przypadkowych nazwisk też się znajdzie, a szkoda. Zobaczymy jak to będzie funkcjonować przez 5 lat. Wypada życzyć powodzenia i trzymamy kciuki.

dodany przez zmartwych.wstaly, dnia 25.10.2018, 23:30:05