reklama

Pomnik na stulecie

drukuj
przeczytano: 2013 razy
Paweł Palica, 17.04.2018

Do goleniowskiego magistratu dotarł dzisiaj tak zwany szkic rzeźbiarski pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego, który ma zostać odsłonięty 11 listopada na placu przed goleniowskim dworcem kolejowym.

Autorką projektu jest szczecińska rzeźbiarka dr Monika Szpener, której zlecono też już wykonanie samego pomnika. Całość, za którą zapłacimy ok. 100 tys. zł, ma mieć blisko 4 m wysokości, realistycznie odwzorowana postać "Ziuka", naturalnej wielkości, zostanie posadowiona w fotelu, całość wyrzeźbiona zostanie w sztucznym kamieniu. Burmistrz Robert Krupowicz powiedział nam, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami planuje odsłonięcie pomnika 11 listopada.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

oj na fotelu :o/ Andziusia siedzacego na krzesle juz nam podwedzili...oby Ziutek nie wyparowal ;o)

dodany przez KC_Designer, dnia 17.04.2018, 16:08:14

Marszałek Piłsudski był jednym z niekwestionowanych "ojców" naszej niepodległości. Na zawsze pozostanie na łamach naszej historii i w sercach Polaków. Osobiście wolałbym, aby w 100-lecie odzyskania niepodległości, pomnik na Plantach uzyskał rangę odpowiadającą miejscu, w którym stoi.
Obelisk, pod którym składane są obecnie kwiaty, to koszmar. Źle też byłoby, gdyby pomnik marszałka Piłsudskiego przed dworcem stał się swoistą
"konkurencją" dla tego przy placu rotmistrza Pileckiego.

dodany przez Stan, dnia 17.04.2018, 16:41:43

Pomnik jak pomnik. Jednak po guglowym zbadaniu sprawy internety wypluły sporą zażyłość autorki Pani Doktor Szpener z małżonką Pana Burmistrza. Przypadek? Zapewne jakiś lokalny artysta wykonałby to za 1/3 ceny w kamieniu od sponsora, ech.

dodany przez Robur ZGL38997, dnia 17.04.2018, 21:15:04

A Dmowski?

dodany przez Michal Wentruba, dnia 17.04.2018, 21:56:42

A naprzeciwko Marszałka ...schody postawcie...te do nieba..tylko bez plagiatów...będą centra i serca miasta. Koło niedoszłego dworca lokalizacja "pierwyj sort"...każdy kto z pociągu wyjdzie kwiatek zostawi....a wybory ..nadchodzą..

dodany przez krew i jatka, dnia 17.04.2018, 22:02:04

Mial byc nowy dworzec ... bedzie pomnik. Mial byc kabaret ... bedzie chor. Miala byc ulice ... beda podgrzewane korty.
W takich momentach wypada tylko przytoczyc `evergreena` : Czy to prawda, że w Moskwie na placu Czerwonym rozdają Samochody? Tak, to prawda, tylko że nie w Moskwie, lecz w Leningradzie, i nie na placu Czerwonym, a na placu Rewolucji, i nie Samochody, a rowery, i nie rozdają, a kradną".

dodany przez j_janusz, dnia 17.04.2018, 22:51:41

@Robur

Jest mankament "wariantu lokalnego". Pan burmistrz zna wszystkich.

dodany przez cm, dnia 18.04.2018, 08:59:08

cm...Voldi mnie nie zna... ;o)

dodany przez KC_Designer, dnia 18.04.2018, 13:52:11

Matko w jaki prosty sposób można wydać pieniądze - pani rzeźbiarka chwyciła Pana Boga za nogi - średnio goleniowianin musi pracować półtora roku na takie wynagrodzenie - za takie pieniądze utrzymały by się w dużo lepszej kondycji kluby sportowe w Goleniowie które poza Barnimem (ups...)dostają psie pieniądze ... masakra - komu te pomniki potrzebne - komu ? rzeźbiarce ? za chwilę trzeba go będzie zapewne naprawiać, czyścić, konserwować. Dajcie lepiej ludziom czyste powietrze !!

dodany przez AC/DC, dnia 18.04.2018, 14:10:58

@KC
Wpadaj, zapoznam :)

dodany przez cm, dnia 18.04.2018, 14:21:49

Jezeli burmistrz chce przed wyborami zabłysnąć przde prawicowym elektoratem, robić kiełbasę wyborczą, to niech funduje za własne. Stać go. Jakie jest inne uzasadnienie w roku wyborów? Bezsensowna bryła, wyrzucenie kasy w błoto. Jeszcze JP2 i Chrystusa postawcie.

dodany przez Test mikrofonu, dnia 18.04.2018, 17:08:52

Test mikrofonu już są te pomniki:)

dodany przez mc2, dnia 18.04.2018, 18:15:06

najłatwiej wydaje się nie swoje pieniądze. Może by spytać tych którzy się składają na tą kasę czy taki pomysł z pomnikiem da im pełnie szczęścia jako mieszkańcom "tego" miasta?? Zbliża się rocznica zamachu majowego/ ponad 300 ofiar/ może o nich wspomnieć i udziale Ziuka

dodany przez jzw, dnia 18.04.2018, 21:52:07

Jak człowiek poczyta te komentarze, to od razu wie, że jest w Polsce. Wśród prawdziwych Polaków. ????

dodany przez cm, dnia 18.04.2018, 21:54:53

sami prawdziwi Polacy oraz jeden CM

dodany przez jzw, dnia 18.04.2018, 22:00:17

Mialo byc delikatne PR-owe podlechtanie przedwyborcze, a dzieki `czujnosci` forumowiczow, wyszedl smrodek ... Swoimi komentarzami cm potwierdza, ze zatrzymal sie na epoce: zakupu narzedzi w elmecie, reksia wyswietlanego w GDK i `zielonego` pociagu relacji Goleniow - Maszewo.

dodany przez j_janusz, dnia 18.04.2018, 22:15:39

My są tutejsze, na Pomorzu.

dodany przez krew i jatka, dnia 18.04.2018, 22:21:20

Czy ten pan kiedyś zrozumie, że z chwilą złożenia ślubowania staje się organem wykonawczym a jego kompetencje ograniczają się ( w dużym uproszczeniu) do bieżącego zarządzania urzędem. Będąc burmistrzem nie posiada on mandatu przedstawicielskiego. Tym czasem pan burmistrz nie dość, że całkowicie wchodzi tutaj w kompetencje rady gminy to jeszcze zarządza gminą jak swoją własnością. Pomijając w tej sytuacji wszystkie kwestie związane z zamówieniami i finansami publicznymi to moje pytanie jest "jakim prawem"?

dodany przez behemot, dnia 18.04.2018, 23:20:08

@mc2
Eee tam, małe i kościelne. Ja mówię o czymś miejskim, z rozmachem, jak w Świebodzinie czy w Rio - przed urzędem gminy ;) Taka aleja gwiazd.

dodany przez Test mikrofonu, dnia 19.04.2018, 02:30:13

Już Marszałek przypilnuje budowy dworca.

dodany przez zmartwych.wstaly, dnia 19.04.2018, 08:27:08

Będę się upierał po drugiej stronie winna być postać Dmowskiego, i stojący o kim nie wolno zapomnieć Paderweski. To Wielka Trójka która wywalczyła wraz ze swoimi obozami politycznymi w 1918 wolnośc Polski. A byli z tak różnych światów politycznych jak powyżej szanowni interlokutorzy :-). Pozdrawiam.

dodany przez Michal Wentruba, dnia 19.04.2018, 10:45:03

Test mikrofonu- :) taka Krupowiczowska Aleja gwiazd z pomników nie mniejszych niż ego cm :)

dodany przez mc2, dnia 19.04.2018, 11:58:05

http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,137466,23298861,pilsudskiego-bedzie-rzezbila-przyjaciolka-zony-burmistrza.htmlomentarza