reklama

l

Nie ma chętnych na dworzec

drukuj
przeczytano: 3591 razy
Paweł Palica, 13.04.2018

Na ogłoszony przez gminę Goleniów przetarg na budowę nowego dworca kolejowo-autobusowego nie wpłynęła ani jedna oferta.

To dość niespodziewany finał postępowania, bowiem jeszcze niedawno informowano, że przynajmniej czterech dużych graczy z rynku usług budowlanych kierowało do magistratu dziesiątki pytań na temat planowanej inwestycji. Teraz władze gminy będą musiały zdecydować, co z tym fantem zrobić. Decyzje zapadną najprawdopodobniej w poniedziałek.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Szanowni Państwo zatem podsumujmy - nie ma chętnych na dworzec w Goleniowie, nie ma ul. Lipowej w Lubczynie, nie ma Centrum Kultury, nie ma Hindusów w GPP, nie ma szans na Serce Miasta, nie ma też pomysłu na tożsamość ani długoterminowej wizji rozwoju Gminy. I to ostatnie, pomimo iż najmniej materialne, chyba jest w tym wszystkim najsmutniejsze.

dodany przez the voice of truth, dnia 13.04.2018, 11:51:49

Zapomniałeś jeszcze dorzucić swój ulubiony tekst z kampanii 2014, o zabetonowanych Plantach. :)

dodany przez cm, dnia 13.04.2018, 12:27:18

...@cm, spróbuj nie myśleć, jakie ulubiony będą tym razem, mamy rok 2018, zapomniałeś? :) Zapomniałeś też, że komentujesz w godzinach pracy zamiast pracować na urzędowym etacie za publiczne pieniądze.

dodany przez the voice of truth, dnia 13.04.2018, 12:58:34

the voice of truth - obawiam się że cm. bierze kasę za komentowanie i odpowiadanie na komentarze w czasie jego godzin pracy. Za to bierze szmal aby walczyć jak bulterier o dobre imię imć Roberta pierwszego Łysego :) Ba i to bierze naszą kasę .

dodany przez mc2, dnia 13.04.2018, 13:23:19

Projekt pewnie do łatwych , nie należy , a fachowcy w polu zarobieni, kto szukał fachowca ten wie.

dodany przez Pawlak, dnia 13.04.2018, 14:40:39

Zgadza się. Pewnie łatwiej jest dłubać przy drodze ekspresowej, niż budować tunel pod czynną linią kolejową. Łatwiej, bezpieczniej i wygodniej. Ale pogłoski o śmierci dworcowego projektu, rozgłaszanie przez paru jegomosciów, mogą się okazać przedwczesne. Poczekajmy kilka dni.

dodany przez cm, dnia 13.04.2018, 15:12:51

Ja mam lepsze rozwiązanie. Poczekajmy do wyborów.

dodany przez behemot, dnia 13.04.2018, 15:25:02

Czytam i nie wierzę.
@cm na co czekać ? Po co czekać? Ile już czekamy?
Co te kilka dni zmieni?

dodany przez zmartwych.wstaly, dnia 13.04.2018, 15:52:28

Ostatnie wydarzenia związane z ogłoszonymi przetargami jednoznacznie wskazują, że niezbędna jest pilna i poważna debata nad planem inwestycyjnym uchwalonym na bieżący rok. Zmiany muszą być głębokie i zdecydowane. Burmistrz i radni mają chyba ostatnią przed wyborami samorządowymi szansę, aby wykazać się odpowiedzialnością i wrażliwością na największe potrzeby lokalnej społeczności. Osiągnięcie kompromisu jest możliwe, ponieważ najważniejsze dla władzy wykonawczej "wizerunkowe" inwestycje zostały rozpoczęte i nic nie zagraża ich realizacji. Można też już ogłosić klęskę burmistrza, jeżeli chodzi o jego flagowe projekty upływającej kadencji.

dodany przez Stan, dnia 13.04.2018, 19:28:41

Jaka znowu debata? Nad czym? Nad tym, kto ma wykonać inwestycję? Za ile ma ją zrobić?

Jest takie publiczne forum, nazywa się sesja Rady Miejskiej. Proszę przyjść, zapisać się do głosu i debatować choćby do nocy. Jestem na każdej sesji, jakoś nie widzę chętnych.

dodany przez cm, dnia 13.04.2018, 20:20:24

@cm uciekasz od pytań i tyle.

dodany przez zmartwych.wstaly, dnia 13.04.2018, 20:46:37

Może ludzie o 13 pracują nie maja czasu

dodany przez KW, dnia 13.04.2018, 21:09:28

Powtórzę: posiedzenia komisji i sesja Rady Miejskiej są jawne, publiczne i może w nich uczestniczyć kazdy, kto ma ochotę. Kto zgłosi chęć zabrania głosu, będzie miał taką możliwość. I jeśli mi ktoś wyrzeka, ze nie może się przebić ze swoimi mądrymi pomysłami to na wstępie go zapytam, czy próbował użyć dostępnych narzędzi. A przykład Żółwiej Błoci pokazał, że to skuteczna droga.
No i to tyle w temacie. A ponieważ domyślam się kim jest Stan, to będę Pana wypatrywał :)

dodany przez cm, dnia 13.04.2018, 21:10:49

@cm
Na komisji budżetu kolega zgłosił chęć zabrania głosu. Radny Czerwiński w końcu mu go udzielił, ale po wielu pouczeniach i zastrzeżeniach. Zmiana uchwały budżetowej ze względu na rozsypujący się plan inwestycyjny jest nieunikniona. Co do tego jest chyba zgoda. Jak to zrobić Panie cm bez debaty, uzgodnień, kompromisu? Przecież to rok wyborczy i każdy chce zabłysnąć.

dodany przez Stan, dnia 13.04.2018, 22:18:05

No to ma Pan dwa wyjścia:
1. Przyjść na komisję albo sesję i zabrać głos. Ma Pan szansę wpłynąć na decyzję m.in. w sprawie budżetu.
2. Pójść na kolejny sabat w hydroforni i narzekać, ze świat jest do kitu.
Miłego weekendu.

dodany przez cm, dnia 13.04.2018, 23:19:57

Rada Miejska wyłoniona w demokratycznych wyborach, jest uprawniona do podejmowania wiążących decyzji w sprawach gminy. Jako członek lokalnej społeczności mam prawo oczekiwać, że uchwały podejmowane przez Radę, będą rozważne i najbardziej korzystne dla mieszkańców gminy. Nie wyklucza to mojego prawa do krytyki i wyrażania niezadowolenia z podejmowanych przez władzę uchwałodawczą i wykonawczą decyzji. Tam, gdzie brakuje merytorycznych argumentów, zaczyna się atak personalny. Jakiś sabat ... , to poniżej poziomu na którym jestem w stanie prowadzić dyskusję. Życzę bardzo miłego weekendu.

dodany przez Stan, dnia 14.04.2018, 00:04:47

Na marginesie dyskusji. Czy sesje RM mogły by sie odbywać w soboty? Wtedy faktycznie byłaby możliwość udziału :-). Pzdr

dodany przez Michal Wentruba, dnia 14.04.2018, 11:45:06

To nie możliwe! , nic tak nie smakuje jak załatwienie sprawy w godzinach pracy.

dodany przez Pawlak, dnia 15.04.2018, 13:34:21

Idę o zakład, że wykonawca na tak "niezbędną i pilną"inwestycję jak zadaszenie kortów znajdzie się błyskawicznie. Jak nie to pan burmistrz się zdenerwuje a to nie będzie miłe! Mogą mu puścić nerwy i pokaże kawałek prawdziwego oblicz .

dodany przez behemot, dnia 15.04.2018, 16:34:09

Pierdzielisz behemot
Myślę że nie potrafisz się zmęczyć, dlatego wszelkie formy aktywności fizycznej prowadzące do tego stanu są Ci obce. Pozostań przy przełaczaniu pilotem kanałów i nie zabieraj głosu na powyższy temat.

dodany przez Piotrek Walkowiak, dnia 15.04.2018, 23:43:52

Bo..? Dość chamski tekst.W odpowiedzi dodam, że Pan chyba nie przemęcza się się zbyt umysłowo.Pozdrawiam.

dodany przez behemot, dnia 16.04.2018, 00:50:04

Jeśli Cię uraziłem behemot, przepraszam.
Swego czasu Szaranowicz będący gościem GMN powiedział, że gdyby w Polsce było takie podejście do sportu jak w Goleniowie, nie trzeba by było budować więzień. Nawet jeśli przesadził zgadzam się z nim, że stawianie na sport i budowę obiektów sportowych, w ostatecznym rozrachunku jest jak najbardziej opłacalne dla wszystkich, zarówno w dzisiejszych czasach jak i dla przyszłych pokoleń.
Pozdrawiam

dodany przez Piotrek Walkowiak, dnia 16.04.2018, 06:43:13

Najważniejsze , że kasa za projekt zapłacona , to tak jak by wybrać się do Karpacza z litrem paliwa w baku i bez kasy , chcieliśmy jak najlepiej, a wyszło jak zawsze.

dodany przez Pawlak, dnia 16.04.2018, 10:24:21

...a w Rurce zonk..cos jakby trafiony-zatopiony, Pawlak.

dodany przez KC_Designer, dnia 16.04.2018, 12:52:11

Może zlikwidują kolej....

dodany przez zmartwych.wstaly, dnia 16.04.2018, 14:22:40

Może PKP powinna dołożyć... W końcu skorzysta na infrastrukturze. Nie ma kasy? Toż to państwowe. Państwo ma na dokładanie do robienia dzieci na akord, na dokładanie bezrobotnym, ale dzieciatym. No tak, oni siedzą w domu, z koleji nie korzystają. Już rozumiem, jakie są priorytety w tym kraju. Nieróbstwo, igrzyska i radocha najgorzej wykształconej leniwej ciżby, głosującej, jak podpowie TVP.

dodany przez Test mikrofonu, dnia 16.04.2018, 17:06:23

@ Test Mikrofonu Co PKP PKP jest właścielem torów trakcji a budynek dworca jest włascielem Gmina

dodany przez KW, dnia 16.04.2018, 18:21:27

@test miktofonu Byles moze w Szczecinie pod prokuratura wesprzec puculowatego Stasia Gawlowskiego i strzelic selfie z mecenasem Giertychem?

dodany przez j_janusz, dnia 16.04.2018, 19:36:26

Nie Janusz, byłem na konwencji PIS - posłuchać bajek dla potłuczonych.

dodany przez Test mikrofonu, dnia 17.04.2018, 14:22:32

@ KW
No popatrz, a ja jednak się uprę. 200 dworców unowocześnią, więc dołożyć również mogą ...

www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/pkp-sa-weryfikuja-liczbe-dworcow-do-remontu-nie-464-a-mniej-niz-200-lista-57040.html

dodany przez Test mikrofonu, dnia 17.04.2018, 14:31:15

Te 200 dworców ma dostać statystycznie od państwa po ok. 7 mln zł. Więcej pójdzie na duże dworce w dużych miastach, więc mniejsi dostaną resztówkę. Goleniów dostanie co najmniej 14 mln z UE. Bardziej się opłaca.

dodany przez cm, dnia 17.04.2018, 15:48:01

Co nie zmienia faktu, że "właściciel torów" ma obowiązki wobec dworców, na których sprzedają bilety, zatrudniają praciwników, trzymają swoje środki trwałe.

dodany przez Test mikrofonu, dnia 17.04.2018, 21:25:02