reklama

Na A6 spłonął TIR

drukuj
przeczytano: 8505 razy
Paweł Palica, 08.02.2018

Doszczętnie spłonął TIR, jadący autostradą w kierunku Goleniowa.

Do zdarzenia doszło po godzinie 10 w pobliżu węzła Rzęśnica, jak informuje Dariusz Tapper z jednostki ratowniczo-gaśniczej z Goleniowa, pojazd zapalił się prawdopodobnie w wyniku zblokowania, a następnie przegrzania jednej z osi.

Kierowca zdążył opuścić pojazd, nic mu się nie stało. Droga jest wciąż zablokowana.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Teraz powierzyć takiemu jełopie samochód , bo to takie proste przecież...

dodany przez Pawlak, dnia 08.02.2018, 15:30:44

Ktoś ćwiczył wystąpienie do ubezpieczyciela o odszkodowanie za skutek korków? Jakiś jełop jedzie na zablokowanej osi, a TYSIĄCE ludzi jedzie ze szczecina 2 h, zamiast 40 minut . To konkretne straty dla każdego kierowcy i środowiska. Może powinny się sypać pozwy zbiorowe za szkody wywołane wyraźnym zaniedbaniem? Np pijany kierowca zapłaciłby miliony , bo ubezpieczyciel nie zwróciłby grosza. Jakby blady strasz padł na potencjalnych pijanych kierowców, to nie jechaliby po pijaku.

dodany przez Test mikrofonu, dnia 08.02.2018, 18:41:13

najlepiej kogoś wyzwać , rozumiem że " niejełopy " jeżdżą co najmniej maluszkiem gdzie jak się koło się zablokowało to samochodzik stawał sam bez włączania mózgu kierującego. Natomiast to co sugeruje" test " rozumiem iż przyjmuje iż każdy kierowca który spowoduje wypadek lub zepsuje się mu samochód w jakimś newralgicznym punkcie robi to z perfidną premedytacja. W tym konkretnym przypadku kłaniajmy się urzędnikom / wszelkiego szczebla/, bowiem od początku inwestycji deliberują nad możliwością otwarcia starego zjazdu w kierunku Szczecina - życzę dalszych owocnych/urzędniczych/ obrad

dodany przez jzw, dnia 09.02.2018, 10:15:49

Pisałem o pozywaniu za skutki ewidentnych i udowodnionych zaniedbań kierowców, o świadomym stwarzaniu zagrożenia, itp. Np. wypadku spowodowanym, gdy kierowca jechał pod prąd na autostradzie, miał niesprawny pojazd w chwili wyjazdu, nie oczyścił ładunku z lodu, miał pojazd niedopuszczony do ruchu, czy kierowca był nietrzeźwy. Jestem gorącym zwolennikiem otwarcia drogi na Dąbie.

dodany przez Test mikrofonu, dnia 09.02.2018, 11:14:42

@test mikrofonu - nie jestem specjalistą w tym temacie, ale chyba wieksze jełopy jeżdzą na odblokowanej osi cokolwiek to znaczy... w tym przypadku jeżeli już, to doszło do zablokowania (całkowitego lub tylko częsciowego) koła, przegrzania tegoż koła i samozapłonu opny, a następnie drewnianej podłogi naczepy.
Daleki bym był od obarczania winą kierowcy bo mając 10 kół i moc 500KM nie jesteś w stanie wyczuć częściowego obciązenia na jednym z 10 kół. dopiero dym informuje ale wtedy juz jest przeważnie za późno.
dlatego zanim jeden z drugim nazwiecie kogoś jełopem to pomyślcie dwa razy.

dodany przez Mm123, dnia 10.02.2018, 11:10:53

@Pawlak @test mikrofonu: jak nazwiecie człowieka co na samochód ciężarowy mówi TIR? ;)

dodany przez Mm123, dnia 10.02.2018, 11:19:44

@Mm123
Nazwałbym Polakiem używającym prawidłowo języka polskiego. Tak samo nazwałbym osobę mówiącą `adidasy` na buty sportowe. Pewne potoczne słowa weszły, na trwałe, do języka polskiego jako synonimy. Sprawdź SJP PWN, czyli w wiarygodnym źródle. TIR - duży samochód ciężarowy. Dopuszczalne w grach. Funkcjonuje również `tirówka`, nie ma zaś określenia `ciężarówka` - dla damy stojącej przy drodze ...

dodany przez Test mikrofonu, dnia 10.02.2018, 15:19:46

Niestety taka jest rzeczywistość w Polsce. Niesprawne pojazdy, brak przeglądu, brak ubezpieczenia itd. A jak pracownikowi się coś nie podoba, to może wylecieć z roboty. Ostatnio przewrócił się dwa razy TIR na DTŚ na śląsku https://slaskie.dziennikarstwoobywatelskie.pl/przewrocony-tir-blokuje-dts-w-strone-gliwic/
Większość pojazdów w Polsce, to przecież stare pojazdy, które nie powinny być już w użyciu. Ale wiecie jak, to jest w Polsce. Trzeba użytkować do końca, aż się nie zepsuje, albo nie dojdzie do wypadku.

dodany przez Weronika Marciniak, dnia 02.07.2018, 08:36:35