reklama

Łóżka od WOŚP

drukuj
przeczytano: 3362 razy
Paweł Palica, 22.02.2018

Pięć wysokiej klasy łóżek, ufundowanych przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, trafiło na Oddział Dziecięco-Noworodkowy szpitala powiatowego w Goleniowie.

Sprzęt zakupiony został ze środków zebranych podczas 25. Finału WOŚP. To wysokiej klasy sprzęt, posiadający materace przeciwodleżynowe i możliwość elektrycznego starowania różnymi ustawieniami, łóżka są dodatkowo wyposażone w szafki na niezbędne podczas leczenia drobiazgi. Jest szansa, że wkrótce dotrą do Goleniowa inne urządzenia medyczne, do WOŚP wnioskował bowiem o to zarząd szpitalnej spółki.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Pointujac, :o), bo coz tu wiele mowic...a wladza niech daje jeszcze wiecej Rydzolowi, bo mu jeszcze malo...

dodany przez KC_Designer, dnia 23.02.2018, 09:57:16

Dla Rydzyka każda władza w tym kraju dawała krocie i dawać będzie , bez względu na nazwę zwycięskiej partii i głoszone ciemnemu ludowi slogany. A na pięć łóżek szpitalnych i inne niezbędne sprzęty medyczne na wyposażenie szpitala, ta sama władza nie ma i mieć nie będzie. Rydzykowi nie ma się co dziwić, że jak wciskają to bierze. Od lat przytula ogromną kasę od każdej władzy, nie pogardzi również ,, datkiem" od najbiedniejszego emeryta czy emerytki. Ostatnio się ulitował i przyjął od bezdomnego dwa luksusowe samochody, pewnie chłopina nie ma czym jeżdzić . Najśmieszniejszym jest, że niejaki Jaki, całkiem niedawno oświadczył że ten sprzęt, który od lat zakupuje dla szpitali WOŚP z Owsiakiem, spokojnie może zakupić państwo. Wygląda na to, że Goleniów leży poza granicami państwa. Chyba, że miał na myśli wyposażenie w niezbędny sprzęt medyczny szpitali w San Eskobar.

dodany przez Piotrek Walkowiak, dnia 23.02.2018, 18:11:36

Panowie dyskutanci używacie demagogi. Przypomnę że przez 26 lat WOŚP zebrał ca. 825 MLN złotych. Średniorocznie ca. 32 MILIONY PLN. Ile z tego wydał na zakłądane cele to inna sprawa. Dla porównania budżet Ministerstwa Zdrowia/NFZ w 2018 roku to bodajże 77 MILIARDÓW PLN z podatku pogłównego zwanego składka zdrowotną. Owsiak to PROMIL kasy wydawanej (dodatkowo prywatnie) przez Polaków na zdrowie, a szumu i robienia wokół tego przysłowiowej gównoburzy tyle jakby to był niemal jedyny utrzymujący całe ZDROWIE Polaków na poziomie. I zbawca całej publicznej służby zdrowia. PS. Najoptymalniejszym byłoby wprowadzenie pełnych reguł rynkowych w tej jak i każdej innej dziedzinie życia gospodarczego.

dodany przez Michal Wentruba, dnia 25.02.2018, 21:55:45

Demagogia? Gównoburza? Ciesz się zdrowiem człowieku, bo jak Ci go braknie zderzysz się ze ścianą i z utęsknieniem będziesz wypatrywał urządzeń z czerwonym serduszkiem, które być może uratują Ci życie. Dlaczego zarzad szpitalnej spółki wnioskuje do WOŚP również o inne urządzenia medyczne, a nie kierował swych próśb do Ministerstwa Zdrowia/NFZ ?. Gdzie jest te 77 MILIARDÓW PLN - przecież spokojnie z tej kasy można chyba zakupić pięć łóżek dla szpitala. Dlaczego to Owsiak i zbiórki pieniędzy jak przed wojną na karabin maszynowy, mają w XXI wieku wyręczać państwo, w zapewnieniu na nalezytym poziomie opieki medycznej obywatelom, którzy przez całe życie zawodowe płacą bardzo wysokie składki zdrowotne? Otwórz pierwszą z brzegu gazetę ,,Uratujmy Gabrysię - guza, który ją niszczy nazywa robaczkiem" ,, Proszę o pomoc, nazywam się...." ,, ,,Pomóżmy ze śpiączki wybudzić ..." Wszystkie te prośby kończą się podobnie - ,, Dzięki takim ludziom jak Panstwo, będę mogła/mogł skorzystać z dalszego leczenia i rehabilitacji oraz walczyć o odzyskanie częściowej sprawności fizycznej.... albo ,, moje dziecko przeżyje, jak zapłacę za operację która kosztuje..., dziękuję za najmniejszą przekazaną na w/w konto kwotę",,,"
To ja się pytam: gdzie do kurwy i nędzy są pieniądze NFZ na pomoc takim przypadkom? Żle, że nie wszyscy jeszcze Polacy zostali wyzuci z człowieczeństwa i dzięki ich pomocy i pomocy WOŚP i Owsiaka ktoś może radować się życiem albo nawet względnym zdrowiem? Jak trafisz do szpitala nie pozwolisz podłączyć się do sprzętu zakupionego przez Owsiaka? Jestem ciekawy, ale w końcu jest to Twój wybór.

dodany przez Piotrek Walkowiak, dnia 26.02.2018, 00:04:03

@ Michal Wentruba:

Właśnie sam wyjaśniłeś dlaczego wokół WOŚP tyle szumu i dlaczego aż tylu Polaków wspiera i będzie wspierało tą akcję:
"Owsiak to PROMIL kasy wydawanej (dodatkowo prywatnie) przez Polaków na zdrowie"

i ten właśnie PROMIL (w skali chociażby przytoczonego budżetu NFZ) daje tak duże wymierne, pozytywne efekty w przypadku sprzętu w naszych szpitalach. Tak, się składa, że w rodzinie mam osobę (osoby?) której z nami by dziś nie były gdyby nie sprzęt z akcji WOŚP.

Dla naszej rodziny i dla kilkudziesięciu tysięcy osób w kraju żywe są słowa:

"Kto uratował jedno życie, uratował cały świat."
Irena Sendlerowa

PS. Jeśli pieniądze w WOŚP są wydawane niezgodnie z prawem - to są od tego sądy, prokuratorzy, ABW, CBA łącznie z Prokuratorem Generalnym.

dodany przez jerzu007, dnia 26.02.2018, 12:58:30

Jerzy007 - w punt. Szkoda, że do świadomości przeciwników WOŚP docierają wyłącznie pomówienia wobec Orkiestry - bezpodstawnie uznawane wręcz za dogmaty, natomiast rzeczowe, argumenty są ignorowane. WOŚP stoi naprzeciwko betonu, który jednak chętnie korzysta ze sprzętu, a jednocześnie kąsa rękę, bezinteresownie pomagającą każdemu.

dodany przez Test mikrofonu, dnia 27.02.2018, 08:46:29

Tak więc szanowni interlokutorzy. Demagogią jest jak porównujecie Owsiaka z Rydzykiem. I jeden i drugi otrzymywali(otrzymują) pieniądze publiczne. Jest to w pewien sposób wyręczanie władzy publicznej, tak jak na poziomie lokalnym różne stowarzyszenia w różnym zakresie. Demagogią jest również selekcjonowanie sprzętu na owsiakowy i nieowsiakowy. Przypomnijcie sobie ile kosztował tomograf do goleniowskiego szpitala? Demagogicznie zapytam, który sprzęt bardziej ratuje życie? Łóżko czy tomograf? Jednak będę się upierał przy swoim zdaniu.
Z innej strony, gdyby nie udział publicznych pieniędzy w formie datków od różnych innych instytucji publicznych (wyłączam datki osób prywatnych) na wyżej wymienionych, to może jednak MZ/NFZ miałoby w budżecie te łóżka?
Pytanie o to gdzie są pieniądze, szanownego Piotra Walkowiaka (rozumiem, że jesteśmy od dzisiaj na ty), jest bardzo zasadne.
Niech podpowiedzią będzie tutaj T.Sowell i jego stwierdzenie, że należy być naiwnym myśląc, że skoro nas nie stać na opłacenie lekarza ze swoich prywatnych pieniędzy bezpośrednio, to będzie nas stać na: lekarza, powiatową biurokrację od zdrowia + rada powiatu, marszałkowską biurokracja od zdrowia + rada przy marszałku, wojewódzka biurokracja z wojewodą na czele, dyrektor NFZ z nadzorem Ministerstwa Zdrowia + cała związana z tym biurokracja. Oraz Sejm, Senat, Rząd (MZ) i jeszcze Prezydent. Jest to też odpowiedź dlaczego publiczna władza od zdrowia jest wyręczana przez prywatne donacje i sektor. Bo jest organizacyjne i finansowo z założenia niewydolna. Jak każdy socjalistyczny, nie rynkowy twór.
Szanowny jerzu007 czy jesteś pewien wymierności efektów? Czy ktoś Twoim zdaniem robił na ten temat badania, które oddzieliłyby propagandę od realiów. Rozumiem Twoje podejście przez pryzmat bliskiej osoby. Jednak w skali globalnej kraju może i zapewne wygląda to inaczej. Być może jeszcze lepiej, być może gorzej. Tego nie wiem.
Szanown(a)y test mikrofonu jak i Piotr przewrotnie i demagogicznie zapytam, czy ci co dają na Owsiaka zrzekną się opieki sprzętem zakupionym z INNYCH środków?
Pozdrawiam

dodany przez Michal Wentruba, dnia 27.02.2018, 21:56:41

@KC_Designer

Czy przypadkiem Ojciec Rydzyk nie pomylił się z Matką Kurką? Ksywa szydercza względem znanego redemptorysty, ale najbardziej jest chyba Matka Kurka znany z walki z Jerzym Owsiakiem.


@Piotrek Walkowiak

Piotrek, to nie jest uczciwe postawienie sprawy i kilka razy już o tym na forum GG dyskutowaliśmy.

Nie ma niestety możliwości, by lecząc się w szpitalu powiedzieć, że chcę być leczony tylko za pomocą sprzętu WOŚP, przez lekarzy opłacanych przez WOŚP i nie płacić odpowiednich podatków na służbę zdrowia, albo na odwrót: nie wpłacać na WOŚP, a być leczonym tylko przez lekarzy i sprzęty utrzymywane z podatków.

Nasza służba zdrowia niedomaga od lat. WOŚP próbuje to ratować, ale to wg mnie syzyfowa praca. Może byłoby lepiej gdyby WOŚP zamiast szminkować trupa sama się wzięła za kompleksową ochronę zdrowia. Myślę o zdrowej konkurencji, gdzie np. lekarze-rezydenci będą uczciwie traktowani i nie będą mieli jakiś wielodniowych dyżurów. WOŚP pokaże wtedy "pazur" i przytrze nosa wspomnianym wcześniej rządowym mądralom. Bardzo mnie ciekawi jakby wyglądała taka konkurencja dla goleniowskiego szpitala.

dodany przez Michał Niklas, dnia 02.03.2018, 20:03:43

@Michał Niklas

Naprawdę uważasz że WOŚP szminkuje trupa? Nie chce mi się z Tobą gadać.

dodany przez Piotrek Walkowiak, dnia 03.03.2018, 21:19:10

Parę razy miałem nieszczęście korzystać z naszej służby zdrowia i uważam, że ten system jest bardzo, ale to bardzo niewydolny. To było jeszcze za poprzednich rządów. Być może teraz coś ruszyło, ale po tekstach dotyczących naszego szpitala mój wrodzony optymizm przygasa. Dodawanie do tego sprzętu WOŚP na pewno trochę pomaga, jednak nie zmieni niewydolności systemu.

dodany przez Michał Niklas, dnia 03.03.2018, 21:44:25