Dostanie wyrok za Słodziaki?

drukuj
przeczytano: 3394 razy
redakcja, 14.09.2018

Policjanci z Goleniowa zatrzymali 70-letnią kobietę, która w dyskoncie "Biedronka" ukradła promocyjne naklejki, które można wymienić na maskotki. Sprawczyni usłyszała zarzuty, grozi jej do 5 lat więzienia.

Goleniowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży promocyjnych naklejek w jednym z dyskontów. Na nagraniu z monitoringu widać było kobietę, która stojąc przy nieczynnej kasie sięgnęła po leżącą tam rolkę z naklejkami i oderwała z niej kilka sztuk. Następnie myśląc, że nikt nie zauważył co zrobiła, zabrała całą rolkę. Jak się okazało, kobieta ukradła około 600 naklejek. Sklep wycenił straty na 600 zł.

Kilka dni po kradzieży, kobieta robiła zakupy w tym samym dyskoncie i została rozpoznana przez pracowników. 70-letnia mieszkanka Goleniowa została zatrzymana przez policjantów. Podczas czynności procesowych przyznała się do przestępstwa, nie potrafiła wytłumaczyć dlaczego dokonała kradzieży.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Na starość ludzie głupieją. Ma kobieta szczęście, że buchnęła nalepki wcześniej bo teraz po wejściu nowej ustawy kradzież powyżej 500zł to przestępstwo a nie wykroczenie. Więc właściwie... czemu jak napisano wyżej kobieta przyznała się do przestępstwa? ;)

dodany przez Pandemonium, dnia 14.09.2018, 13:53:19

A no właśnie dlatego, że jak napisano w tekście straty sklepu to 600 złotych :).

dodany przez Adam Zygmański, dnia 14.09.2018, 15:28:04

Nowelizację ustawy przyjęto wczoraj, babka jak mniemam ukradła nalepki wcześniej więc to wykroczenie.

dodany przez Pandemonium, dnia 14.09.2018, 18:50:15

Mogę wiedzieć, skąd masz takie informacje? Tak zwane "czyny przepołowione", w tym kradzież, już od dawna dzielimy na przestępstwa i wykroczenia przyjmując wartość 1/4 "minimalnej krajowej" podawanej przez Radę Ministrów raz do roku. Wynika to z przepisów ustanowionych w reformie Kodeksu Karnego w lipcu 2015 roku. O ile dobrze pamiętam, to obecnie granica pomiędzy wykroczeniem, a przestępstwem to właśnie to magiczne 525 złotych (minimalne wynagrodzenie ustalone jest na kwotę 2100 złotych).

dodany przez Adam Zygmański, dnia 14.09.2018, 19:25:52

Chyba, że masz na myśli to, że znamy już wysokość minimalnego wynagrodzenia w 2019 roku... Ale nie zmienia to kwoty granicznej. Ta zmieni się z dniem 01.01.2019.

dodany przez Adam Zygmański, dnia 14.09.2018, 19:27:22

A rzeczywiście masz rację. Myślałem, że to kwota znacznie wyższa bo 1000zł... To tym bardziej kuriozalna jest ta sytuacja. Sprawdza się stare powiedzenie- jak kraść to miliony ( a nie na słodziaki talony)

dodany przez Pandemonium, dnia 15.09.2018, 01:03:26

Faktycznie, sytuacja jest kuriozalna. Rolka naklejek wyprodukowana za parę złotych jest warta kilkaset złotych, gdyż sklep ustalił sobie, że za ileś tam naklejek możesz dostać maskotkę, o wartości również ustalonej przez ten sklep. Można więc powiedzieć, że "słodziakowe" naklejki są walutą. Przynajmniej w największej sieci sklepów w Polsce :)))

dodany przez Adam Zygmański, dnia 15.09.2018, 09:50:52

Panie Adam w lotto tez wydruk wart jestkilka groszy jednak wygrany kupon ma inna wartość.

dodany przez Biustonosz, dnia 16.09.2018, 09:25:45

No tak, ale Lotto to loteria, gdzie wszyscy biorący w niej udział dokładają się do puli zwycięzcy. A biedronkowe naklejki służą do "płacenia" za maskotki, które są w oficjalnym obrocie jedynie w sklepach Biedronki, więc to ta sieć wyznacza ich wartość. Jeśliby więc ktoś z Biedronki stwierdził, że jedna maskotka warta jest 1000 złotych i można ją odebrać w kasie za 10 naklejek, to jedna naklejka warta byłaby 100 złotych. Proszę sobie wyobrazić ile wtedy warta byłaby ta rolka naklejek skradziona przez emerytkę... Pewnie kilka tysięcy, według "ktosia" z Biedronki. Stąd mój pogląd, że sytuacja ta jest kuriozalna.

dodany przez Adam Zygmański, dnia 16.09.2018, 12:31:24

Nic z tego nie rozumiem , ktoś kradnie kilka milionów i dostaje 2 lata , drugi nalepki i grozi mu 5 lat , szkoda , że nie dożywocie.

dodany przez mandzia87, dnia 16.09.2018, 13:18:24

Te "5 lat", to maksymalna sankcja karna, którą może orzec sąd. Jednak wyrok będzie uwzględniał wiele rzeczy, w tym między innymi szkodliwość społeczną czynu. Śmiem twierdzić, że pani złodziejka pięciu lat nie dostanie, ba, nawet dnia nie spędzi w Zakładzie Karnym. Pewnie skończy się na grzywnie.

P. S. O tym zdarzeniu poinformował nawet Onet. tyle tylko, że pomylili Goleniów z Głogowem :))))

dodany przez Adam Zygmański, dnia 16.09.2018, 13:29:27