reklama

Dług rośnie, lekarze boją się o szpital

drukuj
przeczytano: 2581 razy
Paweł Palica, 10.05.2018

3 miliony złotych - taka kwota w odniesieniu do zadłużenia szpitala powiatowego w Goleniowie pojawiła się w debacie o jego kondycji finansowej, która odbyła się podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu Goleniowskiego.

Zarząd administrującej szpitalem spółki Szpitalne Centrum Medyczne w ostatnim czasie nie udzielał informacji na ten temat, podali ją jednak podczas dyskusji obecni na obradach reprezentanci personelu medycznego. Wystąpili oni także z dramatycznym w wymowie apelem do władz powiatu i spółki, sugerując, że ich decyzje, dotyczące między innymi niedawnego odwołania prezes Jolanty Haraszczuk, mają na celu likwidację placówki lub jej poszczególnych oddziałów.

Podczas sesji przedstawiciel rady nadzorczej spółki informował, że przygotowanie planu naprawczego dla spółki powierzone zostanie nowemu prezesowi. Procedura konkursowa na obsadę tego stanowiska już trwa, jutro zostaną otwarte koperty ze zgłoszeniami kandydatów. Chętnych ponoć nie brakuje.

Oczywiście przy okazji dowiedzieć można się było, że za złą atmosferę wokół goleniowskiego szpitala winę ponoszą lokalne media.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

3 000 000 zl .... Nie ma co panikowac, nasza lokalna ludowo--menedzersko-prawnicza kadra (kasta) ma jeszcze spory bufor ...
Wedlug resortu zdrowia najbardziej zadłużonym szpitalem samorządowym jest Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu, którego wysokość zobowiązań to 420 mln zł.

Drugie miejsce w zestawieniu najbardziej zadłużonych placówek z długiem w wysokości 252 mln zł zajął Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie.

Trzecią najbardziej zadłużoną placówką samorządową w kraju jest Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie, posiadający zobowiązania na 196 mln zł.

dodany przez j_janusz, dnia 10.05.2018, 20:15:25

Dlatego , że "tylko 3 miiliony to trwa zabawa i przepychanki i pseudo próby , póki nikt , nie walnie w stół , może być operacyjny...

dodany przez Pawlak, dnia 11.05.2018, 10:38:40

Dług rośnie , lekarze boją się o szpital , dług będzie wzrastał co miesiąc , a że lekarze boją się o szpital to totalna bzdura. Nie róbcie wody z mózgu mieszkańcom.

dodany przez Latuszek, dnia 11.05.2018, 11:07:31

GG zajęła się waleniem w szpital i powiat bo tam rządzi PSL. Gdyby rządziło tam PO a jeszcze bardziej gdyby rządził Krupowicz , to w ogóle nie mieli by tematów do ruszenia. A tak choć na szpitalu mogą się skupić. A może zainteresowaliby się tym jakie trupy w szafie zostawiło poprzednio rządzące PO w szpitalu zanim drudzy czyli PSL nie przejął tam rządów. I jedni i drudzy to jedna banda. Gdyby nie mieszali w szpitalu POlitycy i PSL-lowcy szpital sam dałby sobie radę. Wystarczy nie wpie............ć się i nie walczyć o korzyści, a szpital będzie działał.

dodany przez mc2, dnia 11.05.2018, 12:50:08

@mc2 A kogo to obchodzi czy miesza tam psl platforma czy nowoczesna?! Szpital ma spelniac swoja funkcje wobec mieszkancow, a prezes ma dbac o to zeby byl rentowny. Zewnetrzna firma powinna zrobic audyt, upublicznic jego wyniki i postawic odpowiednim osobom zarzuty o niegospodarnosc powierzonym mieniem. Platforma nie dosc, ze zadluzylaby szpital to jeszcze by nakradli, pis moze postawilby ze dwa pomniki na trawniku obok, a teraz mamy PSLowskie, moze zamierzone, nieudacznictwo.

dodany przez j_janusz, dnia 11.05.2018, 13:19:25

A jak ci goleniowska.com sola w oku, ta sama tematyka poruszana jest na gs24.pl, 24kurier.pl, radioszczecin.pl czy w lokalnym dodatku gazeta.pl

dodany przez j_janusz, dnia 11.05.2018, 13:22:05

coś cicho o związkach zawodowych które w szpitalu raczej są ? a może zostały zakneblowane ?

dodany przez mercedes555, dnia 11.05.2018, 14:13:01

kiedyś za starej kadry nie było długów i szpital dobrze działał i chorzy zadowoleni a teraz to nie wiem co się dzieje chorzy niezadowoleni narzekają odsyłają chorych do innych szpitali szkoda gadać

dodany przez medyk, dnia 11.05.2018, 15:00:05

j_janusz w samo sedno :)

dodany przez mc2, dnia 11.05.2018, 15:44:44

W liście napisane jest " z niedoskonałościami systemu wygenerowanego przez NFZ i MinZdrowia". Dla przypomnienia system tworzy władza ustawodawcza (posłowie, w tym W.Cz. poseł M.Kochan). Władza wykonawcza ma niewiedzieć dlaczego inicjatywę wnoszenia ustaw (błąd). PS. główną "niedoskonałością" jest, że jest to system socjalistyczny to raz. Dwa taki w którym bardzo często koszty są publiczne a zyski sprywatyzowane, przez korzystających z publicznych "kosztów". PS. 2. Jak mawiał Kisiel socjalizm to ustrój polityczny, który walczy z przeciwnościami, które A) sam wywołuje, B) nie znanymi w innych ustrojach.

dodany przez Michal Wentruba, dnia 11.05.2018, 15:53:08