reklama

Bezpośrednia konfrontacja kandydatów

drukuj
przeczytano: 2515 razy
redakcja, 12.09.2018

"Narodowe Czytanie", którego lokalna odsłona odbyła się w goleniowskiej Bibliotece w miniona sobotę, stało się pretekstem do pierwszej, bezpośredniej przedwyborczej konfrontacji kandydatów na burmistrza Gminy Goleniów.

Organizatorzy obok siebie posadzili Danutę Faryniarz i Roberta Krupowicza, którzy w tej kolejności przeczytali fragmenty "Przedwiośnia".  Kto był lepszy w czytaniu na głos prozy Żeromskiego - nie ustalono. Oboje kandydaci przywitali się kurtuazyjnie i... tyle.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

nie mają co robić , nie mają...

dodany przez Pawlak, dnia 12.09.2018, 18:01:25

Błogosławiony między niewiastami☺☺☺

dodany przez Akim, dnia 13.09.2018, 10:40:47

Błogosławiony i to osobiście przez Jezusa Króla Wszechświata ;)

dodany przez JMD, dnia 13.09.2018, 11:23:23

O matko! i cóż nam robić?! Amen.

dodany przez Pawlak, dnia 13.09.2018, 14:04:33

Iść na wybory! Już 21 października.

dodany przez behemot, dnia 13.09.2018, 15:53:51

ażeby pójść to trzeba będzie włożyć buty...

dodany przez krew i jatka, dnia 13.09.2018, 16:54:34

@krew i jatka , kurde ! no właśnie!

dodany przez Pawlak, dnia 13.09.2018, 19:46:08

szanowni@- zamiast tak p----ć , to może trzeba było" włożyć buty" i pokazać że ma się umiejętność czytania. Pozdrawiam

dodany przez jzw, dnia 13.09.2018, 21:41:00

Hahaha - też mi debata. Szkoda że media nie chcą przygotować prawdziwej debaty z udziałem wszystkich kandydatów.

dodany przez szary_wilk, dnia 13.09.2018, 23:22:47

@szary_wilk
A w Goleniowie mamy media? Nie liczę wody, prądu i gazu? Chociaż i z tym bywa problem.

dodany przez JMD, dnia 13.09.2018, 23:59:17

Odczytali w kolejności fragmenty "Przedwiośnia"... Też mi konfrontacja :). Chociaż na zdjęciu widać, że uśmiechu pan burmistrz jakoś nie może z siebie wykrzesać. Czyżby ziarnko grochu bezlitośnie uwierało w dolną część pleców?

dodany przez Adam Zygmański, dnia 15.09.2018, 10:03:32

Może po prosty zaczyna do niego docierać, że nie wygra tych wyborów?

dodany przez behemot, dnia 15.09.2018, 20:59:30

Nieee.... Jeszcze do niego nie dociera :). Przecież wszystkie "wierne podnóżki" dookoła mówią mu, że jest cudownym księciem z bajki... A w bajkach książęta wychodzą cało ze wszystkich opresji.

dodany przez Adam Zygmański, dnia 16.09.2018, 00:07:37

Krótkie studium uśmiechu urzędującego burmistrza:

,, Drażni mnie uśmiech Pana Burmistrza. Uśmiechać się też trzeba umieć,, - jaro 4.09. 2018 - Ciekawe

,, A tak wracając do tego ,,uśmiechu,, ( burmistrza) to pamiętajmy, że uśmiech powinien być przede wszystkim szczery (...),, - @ behemot 4.09. 2018 - Głębokie.

,, czy (...) jego uśmiech wynika z ograniczonego pojmowania rzeczywistości (?) - @Adam Zygmański 8.09.2018 - Z troską.
I ,, uśmiechu pan burmistrz jakoś nie może z siebie wykrzesać,, - Adam Zygmański 15.09.2018 - Z troską i wyrażną obawą.

Kto wygra wybory? Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe. Niech wygra najlepszy kandydat na stanowisko burmistrza gminy i miasta Goleniów.

dodany przez Piotrek Walkowiak, dnia 16.09.2018, 00:36:35

Panie Piotrze szczerze mówiąc to wy wyznawcy burmistrza zaczynacie powoli przypominać sektę. Na facebook dwóch wyznawców karają słownie wszystkich co maja wątpliwość co do słuszności lini władzy, teraz powoli dołącza do nich trzeci pożal się Boże centrolewicowiec. Na tym forum pan próbuje zamknąć wszelkie oznaki inności światopogladowej. Wie pan co mówią moi znajomi? Podoba im się droga działań burmistrza ale głosują przeciwko tylko by odciąć szczekaczy.

dodany przez Biustonosz, dnia 16.09.2018, 11:37:08

Moja złośliwa i jakże stronnicza diagnoza brzmi: Największym problem kandydata na burmistrza Roberta Krupowicza, jest obecny burmistrz, Robert Krupowicz :)

dodany przez Adam Zygmański, dnia 16.09.2018, 12:21:25

Panie Piotrze, widzę, że został Pan kolejnym kronikarzem żywota świętego Roberta :). Jeśli tak bardzo doskwiera Panu krytyka ze strony "niewiernych", to widzę tylko jedno rozwiązanie: Jak już wygracie te wybory, zdobywając oczywiście zarówno fotel burmistrza, jak i wszystkie miejsca w Radzie Miejskiej, to po prostu przegłosujcie Uchwałę zakazującą jakichkolwiek złośliwości wobec burmistrza Krupowicza i delegalizującą malkontenctwo pośród mieszkańców gminy. A winnych uchybień pod pręgierz! Na osobę kata proponuję pana Cezarego M. :)))

dodany przez Adam Zygmański, dnia 16.09.2018, 13:38:22

Szanowni @ - czy oprócz tezy, że Krupowicz jest " BE" macie jakieś inne propozycje ?

dodany przez jzw, dnia 16.09.2018, 15:45:05

Oczywiście, że mam propozycję! W wyborach zagłosować na innego kandydata niż obecny burmistrz, a potem bardzo uważnie patrzeć na ręce osobie, która te wybory wygra. I nie dopuścić by nowa Rada Miejska poddańczo pozwalała burmistrzowi na wszystko co mu do głowy przyjdzie.

dodany przez Adam Zygmański, dnia 16.09.2018, 18:24:22

@Biustonosz

Dlaczego uważasz że ,,próbuję zamknąć wszelkie oznaki inności światopoglądowej,,? To jak to jest, Tobie wolno mieć określony światopogląd a mnie już nie wolno, bo myślę inaczej jak Ty?
Znasz przypowieść o Kalim?

@Adam Zygmański

Dlaczego uważasz że złośliwosci i pomówienia kierowane przez Ciebie pod adresem urzędującego burmistrza są O.K., a obśmiewanie ich i prostowanie przeze mnie, już nie jest OK?
Znasz przypowieść o Kalim?

dodany przez Piotrek Walkowiak, dnia 16.09.2018, 22:04:25

Ależ ja nie mam nic przeciwko pańskim wywodom. Co prawda ani razu nie doczekałem się konkretnej odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania, ale już zdążyłem zauważyć, że został Pan zadaniowany do przejęcia pałeczki po panu Cezarym M. W żadne konkretne plany burmistrza nie został Pan wtajemniczony, więc skąd ma Pan wiedzieć jak burmistrz zamierza wybudować te setki mieszkań i całe nowe kwartały miasta. Proszę się nie przejmować. Jak każdy "agent specjalny" pan Robert ma problemy z zaufaniem. Ale ciężką pracą na pewno udowodni Pan swojej wartości :)

dodany przez Adam Zygmański, dnia 16.09.2018, 23:13:49

@Adam Zygmański
A właśnie gdzie się podział Cezary M. Czyżby burmistrz schował go do szafy na czas wyborów, jak PiS Antoniego M. ?
Odnośnie Piotra Walkowiak to mam wrażenie, że BRK kupił go remontem stadionu i zgodą na organizację GAP2018. Z drugiej strony, mając taką osobę przy boku może być spokojny, że w Goleniowie "igrzysk" organizowanych pod publikę nie zabraknie.

dodany przez JMD, dnia 16.09.2018, 23:36:44

@JMD

Podobno każdy myśli podług siebie, ale jeśli chodzi o mnie nie znając Ciebie, nie ryzykowałbym na podstawie kilku wpisów stwierdzenia, czy można Cię kupić czy nie. Za mało soli zjedliśmy razem, żebym mógł się na ten temat wypowiadać.

@Adam Zygmański

Pozwolisz że odbiję piłeczkę i zapytam: dla kogo Ty od kilku tygodni tak ciężką pracą na tym portalu, udowadniasz swoje wartości? :)

dodany przez Piotrek Walkowiak, dnia 17.09.2018, 00:34:09

@piotr Walkowiak może mieć Pan poglądy odmienne, może pan mieć ołtarzyk z wasza grupą w domu nie obchodzi mnie to. Powiedz mi Pan tylko czemu służył ten wpis o uśmiechu burmistrza?? I po drugie zrozum pan ze męczycie społeczeństwo i działacie na szkodę swojego Bóstwa jak jehowi.

dodany przez Biustonosz, dnia 17.09.2018, 06:42:11

@piotrek walkowiak
Tez wlasnie zauwazylem, ze z tajemniczego akronimu "ad zy" objawila nam sie rzeczywista persona i z miejsca zaczela ostra agitacje anyburmistrzowska. I stalo sie to "przypadkowo" w okresie przedwyborczym ...
Pozytywna rzecza jest to, ze Goleniow to bezpieczne miasto, skoro sluzby mundurowe maja tyle czasu, zeby dzien i noc monitorowac i wpisywac swoje politycznie zaangazowane wywody na forum "goleniowskiej"

dodany przez saturator, dnia 17.09.2018, 07:36:41

@ Piotr Walkowiak: Po raz kolejny unika Pan odpowiedzi… Na prawdę tak ciężko szefa zapytać jak planuje wywiązać się z wyborczych obietnic? A może nie odbiera od Pana telefonów, bo za bardzo zajęty robieniem sobie zdjęć na rozkopanych od miesięcy ulicach???

@saturator: Mój Drogi, nie „ad zy”, tylko Adam Zy. Zmieniłem, bo za mało czytelny był stary nick, a nie chciałbym, żeby ktokolwiek miał wątpliwości, że to ja, Adam Zygmański, syn Ireneusza. Nie wstydzę się swojego nazwiska i nie muszę ukrywać się za aliasami. Tobie również proponuję wyjście z szafy :)

dodany przez Adam Zygmański, dnia 17.09.2018, 08:28:32

To czy nadal chcemy mieć węższe ulice, bo będzie wolniej i w związku z tym bezpieczniej... no bo tak i już - okaże się podczas wyborów. Zdarzają się opinie ze mieszkańcy sceptycznie patrzą na remont ulicy która potencjalnie może być węższa i w związku z tym bezpieczniejsza. Bo tak i już. I spędów pod pomnikiem nie będzie, bo po co to komu, i czcili już go nie będą czciciele etc. Dialog społeczny ustami redaktora w mediach był czasem bezbłędny, ale skoro szedł w eter bez poprawek i korekcji ze strony włodarza - był szczery i rzetelny. Szacunek dla redaktora za to, ze zawsze jest sobą ;) Można było inaczej, ale po co? Obywatel musi znać swoje miejsce w szeregu. A to wszystko mając kilku doradców...

dodany przez Mariusz, dnia 17.09.2018, 08:33:52

Cieszy mnie że coraz więcej dyskutantów występuje pod własnymi imieniem i nazwiskiem. Czyżby reszta wstydziła się swojego jestestwa :-)?

PS. cyt "..zdążyłem zauważyć, że został Pan zadaniowany " - pisze w ten sposób Szanowny Pan Adam pracownik komendy powiatowej Policji - podległej obecnej większości sejmowej, podlegający W.Cz. ministrowi Joachimowi Brudzińskiemu. Jako lubiący czytać o "spiskowych teoriach dziejów" siłą rzeczy mógłbym się dopatrzyć takowej i tutaj :-).

PS.2. Analiza uśmiechów urzędującego burmistrza faktycznie "oddaje"" całość jego dokonań. Byłoby to niewątpliwie prawdziwe gdyby nie jedna kwestia - Goleniów zmienił się, w moim mniemaniu, w dobrym kierunku. Czy jest to optimum, wątpię. Każdy system (tak jest np. z zarządzaniem jakością) z natury rzeczy podlegać winien ciągłym udoskonaleniom,w oparciu min. o swoją historię rozwoju. Czyli ogólnie rzecz ujmując miasto Goleniów jako system również. I dobrze by było aby urzędujący burmistrz jak i jego konkurenci pamiętali o tym.

PS.3. Szanowny Piotr Walkowiak mógłby odpowiedzieć że realizuje się plany w oparciu o możliwości. Możliwości finansowo - organizacyjne. Które muszą występować razem. A które to możliwości nie leżą tylko po stronie inwestora ale również po stronie wykonawców. Stąd moim zdaniem min. rozkopane ulice - jak to pisze szanowny(a) Biustonosz. Na marginesie ciekawy nick :-). I na to byłoby proste rozwiązanie. Uwolnić rezerwy tkwiące w aparacie biurokratycznym. Z ponad półtora milionowej armii pracowników administracji publicznej wszelkich szczebli jakby tak 3/4 trafiło na rynek kreujących wartość dodaną, to może i rozkopane ulice szybciej by się skończyły :-)? A dodanie do tego obniżenia opodatkowania/oskładkowania pracy (jest opodatkowana tak wysoko jak alkohol) być może zachęciłoby do powrotu chociaż część z ponad 3 milionowej polskiej emigracji zarobkowej. Pozdrawiam

dodany przez Michal Wentruba, dnia 17.09.2018, 09:32:33

@adamzygmanski Pozwol, ze oszczedzie sobie tego forumowego `fame`u`. Ci co wyszli z szafy dzielnie maszerowali w sobote z teczowymi flagami. W asyscie Posla Misillo, Nitrasa i tym podobnych. Nie obylo sie takze bez `goleniowskiego` akcentu, marszalek Geblewicz tez wsparl ta `sluszna` sprawe swoja skromna osoba. A wszystko bezpiecznie i sterylnie pod bacznym okiem strazy KOD.
Marszalek, tak aktywny na tweeterze niczym Donald Trump, ani slowem o tym `wybryku` nie wspomnial ...
Czyzby `Nie chcem, ale muszem`?

dodany przez saturator, dnia 17.09.2018, 09:54:37

@saturator
Twój zespół maniakalno-obsesyjny na punkcie tęczowej flagi widzę, że nie osłab. Sugeruję zmianę leków, albo zwiększenie dawki. Próbuje przeanalizować Twój przypadek, ale dochodzę do wniosku, że jak PiS za kilka tygodni nocą przepchnie ustawę wprowadzającą Inkwizycję, Ty staniesz na jej czele.

dodany przez JMD, dnia 17.09.2018, 10:16:06

@Piotrek Walkowiak

Ja nie muszę się wypychać solą, żeby wyrobić sobie opinię o danej osobie. Dla mnie wystarczające jest, z jaką grupą/poglądami dana osoba się identyfikuje. W Pańskim przypadku jest to osoba BRK i aktywny udział w jego komitecie. BRK to dla mnie przykład człowieka, który dla władzy zrobi wszystko. Bardzo dobrze czuje się w fotelu wojewody z nadania PiS czy burmistrza z nadania PO. Dobrze czuje się leżąc na posadzce przed ołtarzem. Takich ludzi jak on należy unikać.

dodany przez JMD, dnia 17.09.2018, 10:27:37

@jmb Widze, ze jestes b wyczulony na poruszanie tego tematu.. Nie obawiaj sie, przeczac temu co glosiliscie w sobote, nikt nie odbiera wam praw czlowieka. Mniej publicznego onanizowania sie swoja `przypadloscia` i bedzie dobrze!

dodany przez saturator, dnia 17.09.2018, 11:54:18

Szanowny Panie Michale. Przyznaję, że jest Pan bardzo uważnym obserwatorem :). Rzeczywiście pewne sformułowania „policyjne”, nie mające wiele wspólnego z poprawną polszczyzną, wchodzą do codziennego użycia. Staram się z tym walczyć, zarówno służbowo, jak i prywatnie, chociaż nie zawsze się udaje. Co jakiś czas śnię powracający koszmar, zaczynający się słowami - „W dniu dzisiejszym...”. Jeśli zaś chodzi o teorie spiskowe, proszę mi wierzyć, gdyby rzeczywiście istniała jakaś silna zależność szeregowych policjantów, takich jak ja, od wszelkiej maści ministrów, to nie byłoby mowy o jakimkolwiek proteście, demonstracjach i walce o lepszą przyszłość całej formacji. Jeśli chodzi o nasze małe podwórko, to też nie widzę powodu do snucia teorii spiskowych. Wystarczy zadać konkretne pytania. Zaręczam, że nie mam zamiaru uchylać się od odpowiedzi.

Podobnie jak Pan uważam, że należy uwolnić rezerwy aparatu biurokratycznego. Gdyby tak na przykład polikwidować stanowiska urzędnicze utworzone dla kolegów przez pana burmistrza, może znalazłoby się więcej rąk do pracy przy remontach goleniowskich ulic :).

Szanowny saturatorze. Tu nie chodzi o fame, tu chodzi o publiczną odpowiedzialność za wygłaszane twierdzenia. Jeśli decyduję się mówić o kimś krytycznie, to mam odwagę, by podpisać się własnym imieniem i nazwiskiem.

P. S. Specjalnie użyłem sformułowania „wyjście z szafy”, bo byłem pewien, że uruchomi to Twoją alergię na „tęczowe sprawy”. Nie myliłem się :)

dodany przez Adam Zygmański, dnia 17.09.2018, 12:01:41

Ehh te policyjne socjotechniczne metody) Ja tez mialem swiadomosc, ze po moim poscie @jmb uruchomi swoj `inkwizycyjny` karzacy ton.

dodany przez saturator, dnia 17.09.2018, 12:15:25

Z dwojga złego już wolę te "policyjne" metody niż metody wyniesione z pracy w "służbach", którym nieustannie (a co niektórzy bezwiednie ) jesteśmy poddawani.

dodany przez behemot, dnia 17.09.2018, 12:33:19

To była socjotechnika cywilna, żadna wiedza tajemna :)

dodany przez Adam Zygmański, dnia 17.09.2018, 13:00:57

Przeczytałem 2x moje wypociny i nie widzę nic o rozrytych ulicach mógłby mi pan wskazać te wzmiankę panie Michale. Pseudonim jak pseudonim łatwiej krytykować pod nikiem po to jest internet.

dodany przez Biustonosz, dnia 17.09.2018, 14:20:12

faktycznie rozkopanych ulic od Biustonosza/Biustonoszki brak :-). Są od Sz. Mariusza "węższe ulice". Mea culpa.

dodany przez Michal Wentruba, dnia 17.09.2018, 15:29:13

`rozkopanych ulic od biustonosza brak` ... co tu sie odjaniepawla na tym forum XD