reklama

reklama

l

Wina burmistrza

drukuj
przeczytano: 2163 razy
Paweł Palica, 09.03.2018

Burmistrz Goleniowa Robert Krupowicz stwierdził, że największe pretensje o zamieszanie, do którego doszło w radzie nadzorczej GTBS, ma do... siebie.

Niedawno, jak informowaliśmy, ze składu rady trzeba było w trybie "awaryjnym" odwołać Mirosława Guzikiewicza, okazało się bowiem, że jako mąż sekretarz gminy (funkcję tę pełniła do niedawna Edyta Guzikiewicz) nie mógł zasiadać w tej radzie.
- Całą odpowiedzialność za popełniony błąd biorę na siebie, bo nie ma wytłumaczenia, dlaczego tak się stało - powiedział burmistrz na wtorkowej konferencji prasowej. - Od 1 marca pani Edyta Guzikiewicz nie jest sekretarzem gminy, a więc usunięta została przesłanka uniemożliwiająca zasiadanie w radzie nadzorczej panu Mirosławowi i w przeciągu kilku najbliższych miesięcy ponownie zostanie on powołany do składu rady. Konsekwencji służbowych wobec nikogo nie zamierzam wyciągać, wszyscy jednak mamy świadomość popełnionego błędu i na pewno nie jest to powód do chwały.
Burmistrz i M. Guzikiewicz oficjalnie potwierdzili, że pieniądze - około 50 tys. zł - pobrane przez tego ostatniego za 2,5-roczny okres pracy w radzie nadzorczej GTBS zostaną zwrócone spółce bez przewlekłych postępowań sądowych. Stanowisko w radzie tymczasowo powierzone zostało Piotrowi Rosickiemu. 
E. Guzikiewicz, po odwołaniu ze stanowiska sekretarza gminy, wciąż pracuje w magistracie (w Wydziale Administracji i Spraw Społecznych), zgodnie z regulaminem urzędu jej pensja została obniżona. Jej dotychczasową funkcję wraz z uposażeniem przejął Arkadiusz Sell.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Który z mecenasów zaopiniował wniosek Burmistrza? czy się tego dowiemy? - wątpię!

dodany przez Latuszek, dnia 09.03.2018, 20:54:50

Pan Krupowicz ma pretensje do siebie na pokaz, tym czasem "główka pracuje" jak tu oddać nie ze swojej, lecz najlepiej gminnej kasy. Czas pokaże jak wygląda definicja honoru w ujęciu burmistrza.

dodany przez the voice of truth, dnia 09.03.2018, 23:29:40

Ocena tej ignorancji i niekompetencji miłościwie panującego i jego dworzan należy do wyborców.

dodany przez Robur ZGL38997, dnia 10.03.2018, 07:59:33

A nie tak dawno Pan CM przekonywał nas , że wszystko jest w porządku w tej sprawie powołując się na art ustawy , a jednak się mylił. Ale wiadomo o co chodziło!!!

dodany przez Latuszek, dnia 10.03.2018, 09:13:01

Goleniów to nie MASZEWO Panie Burmistrzu!!! Musi Pan zwiększyć ilość doradców to będzie SUPERRRRRR!!!

dodany przez Latuszek, dnia 10.03.2018, 16:32:50

Ma pan jakąś fazę, panie Romanie? Sam siebie pan komentuje.

Skoro wie pan o co chodzi to zechce pan oświecić. Bo ja mam problem ze zrozumieniem o co panu chodzi.

dodany przez cm, dnia 10.03.2018, 22:48:04

moim zdaniem skoro Voldemort bierze wine na siebie, to mowiac A musi teraz powiedziec B i beknąć ze swojej prywatnej kieszeni...zgadzam sie w pelni z Komentarzem aktualnym LO...pointujac, trza placic, piśont koła...

dodany przez KC_Designer, dnia 10.03.2018, 23:57:21

redaktor_alimenciarz pisze o honorze. umieram ze śmiechu.

dodany przez :/, dnia 11.03.2018, 08:21:22

po pierwsze skarbnik sam się nie posadził na fotel rady. po drugie skoro pracował dla dobra GTBS to kasa należy się Mirkowi jak psu buda , analogicznie jak inspekcja pracy albo straż graniczna wykryje nielegalnego pracownika to nakazuję zwrot zarobionej kasy pracodawcy? czy krze pracodawcę? po trzecie trochę powagi w komentarzach i mniej sugestii prywatnych.

dodany przez mercedes555, dnia 11.03.2018, 09:22:24

Miałem nadzieje, ze przeczytam o tym , ze burmistrz produkuje wina, a tu jakiś polityczny szajs.

dodany przez Biustonosz, dnia 11.03.2018, 09:56:15

mercedes, portal jest dostepny za friko dla kazdego, wiec i cholota sie pojawila...prywatne wycieczki tez mnie sie nie podobaja...wiele lat temu sam takowa zrobilem do LO nazywajac go jakostam niezbyt ladnie (ale bez wulgaryzmow), po czym spedzilem pol godziny na telefonie z CM ktory mnie sprowadzil na ziemie. 30CHF zaplacilem za te rozmowe...kara musiala byc ;o) dzis ze specyficznym usmiechem pogardy spogladam na takowe gowniarzerskie wycieczki...pointujac offtopic, poziom kapusty...