reklama

W wakacje łatwiej na A6

drukuj
przeczytano: 1468 razy
redakcja, 06.07.2018

5 lipca została tymczasowo udostępniona dla ruchu jezdnia modernizowanego odcinka autostrady A6 od węzła Rzęśnica do węzła Szczecin Dąbie.

Tym samym na przebudowywanym odcinku autostrady A6 do zakończenia wakacji będą czynne obie jezdnie, w stronę Świnoujścia jeszcze ze starą, betonową nawierzchnią i w stronę Szczecina już z nową nawierzchnią (po warstwie wiążącej). Jezdnia w stronę Szczecina do przełomu lipca/sierpnia od przejścia dla zwierząt będzie miała jeden pas ruchu w związku z pracami prowadzonymi przy poboczach i w pasie dzielącym. Zmiana organizacji ruchu powinna przynieść znaczące zmniejszenie zatorów drogowych, które powstają przed tym odcinkiem szczególnie podczas weekendów wakacyjnych na kierunku nad morze. Przypominamy jednak, iż cały czas jest to plac budowy, na którym są ograniczenia prędkości i kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.

Zakończenie całości inwestycji przewidziane jest na pierwszą połowę 2020 roku.

 

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Jaka ładna pusta, szeroka droga. Niestety to wersja demo. Rzeczywistość to dzieło szaleńca - z wydzielonym w środku wąskim pasem, ograniczonym gęsto, obustronnie, powywracanymi i niepodpartymi pachołkami. Nie ma miejsca na przepuszczenie karetki. Po bokach są przeszkody, więc jazda karetki poza tym pasem może się nie udać. Jedzie się między rzędami hipnotyzujących pachołków, mogąc otrzeć się o przestawiony czy wpadając na wywrócony. Osoba z tendencją do epilepsji może się poczuć jak przy migających obrazach. Generalnie stworzyli niebezpieczną strefę.

dodany przez Tem, dnia 06.07.2018, 14:41:24

Przypomnijmy najważniejsze fakty:

1. Wykonawca czyli firma Energopol SZCZECIN SA już 15 czerwca 2018 r. miała udostępnić przejezdność dwóch jezdni po dwa pasy ruchu w każdą stronę, czyli tzw. przekrój techniczny drogi 2x2.

- Jak jest? - Każdy widzi:
Trzy tygodnie po terminie umożliwiono to tylko w połowie - jezdnia znad morza w kierunku Szczecina to nadal wąski jeden pas, który już teraz powoduje korki.

2. Za ten stan rzeczy odpowiadają również urzędnicy (GDDKiA Szczecin?), którzy podpisali umowę z wykonawcą bez żadnych kar umownych za niewywiązanie się w terminie wykonawcy z omówionej wyżej przejezdności na czas wakacji.

Podsumowując z etycznego punktu widzenia wykonawca zrobił źle
ale z ekonomicznego (gdy za brak przejezdności nie grożą mu żadne kary) - robi tak, jak mu wygodnie.

Jako obywatel nie godzę się na taki stan rzeczy i jestem najzwyczajniej w świecie zły zarówno na wykonawcę jak i na GDDKiA.

dodany przez jerzu007, dnia 08.07.2018, 13:44:52

reklama

PROGNOZA POGODY

6oC 11oC

czwartek

3oC 9oC

piątek

3oC 8oC

sobota

0oC 7oC

GALERIA ZDJĘĆ

30. Goleniowska Mila Niepodległości

Wiesław Krause - 13.11.2018

14
Środa
Listopad 2018
Emila
Laury
Rogera
Listopad, 2018
PnWtŚrCzPtSN
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

OSTATNIO KOMENTOWANE

"Miłośnikom klubów GP i falangi - głośne NIE." - Czym jest dla mnie Polska?

"Jak powiedział ruski gienierał; chcieliśmy jak najlepiej , a wyszło jak zawsze ! Z tym konglomeratem to będą same kłopoty ." - Szykują miejsce dla marszałka

"Marszałek ma być z polskiego strzegomskiego granitu , nie podróbka z CHRL." - Marszałek na swoim placu

"Dziś w SP5 odwołano dzień tolerancji, bo jakieś kreatury z grona pedagogicznego (prawdopodobnie nie umiejące czytać, żeby dowiedzieć się na czym polega TOLERANCJA), zagroziły zgłoszeniem do kuratorium..." - Czym jest dla mnie Polska?

"No niestety, nie zagłębiłem się w sprawy formalne poza te które dotyczą mnie a właściwie głosowania, to fakt. Kartę ktoś jednak pobrał okazując (lub nie) dowód i pokwitował. Ktoś wydał, tyle że ten ni..." - Zmarli głosowali na burmistrza?

"O sprawie pisał już Kurier Szczeciński i można było posłuchać w czasie reakcji. Burmistrz kłamie i mija się w zeznaniach, w Kurierze twierdził, że wie, że inwestor porozumiał się już z niemieckim w..." - Boją się sadzy

"Widać Mariuszu, że w ogóle się nie zagłebiłeś w tematykę wyborów. Mamy tzw. wybory pięcioprzymiotnikowe. Poszukaj. Zasada tajności została ostatnio nawet zaostrzona. Wszelkie monitoringi należało wył..." - Zmarli głosowali na burmistrza?

"To już w Strzegomiu jednego bloku granitowego zabrakło ?! przepraszam uprzejmie tylko Naczelnika z plasteliny ulepiły ?!" - Marszałek został wniesiony

"Mariusz Maszkiewicz, Włodzimierz Augustyniak - świetne wypowiedzi !" - Czym jest dla mnie Polska?

"To `cos` na czym spoczywa pan marszalek, to jeszcze nie uformowana rzezbiarska reka Kasztanka?" - Marszałek na swoim placu

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 091 418 26 01
wysłać fax pod nr.: 091 418 32 41
lub wysłać e-mail:
redaktor | reklama | administrator