reklama

Odwołane odwołanie

drukuj
przeczytano: 3440 razy
Paweł Palica, 09.02.2018

Mirosław Guzikiewicz, skrabnik gminy Goleniów, został odwołany ze składu rady nadzorczej Goleniowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

M. Guzikiewicz w radzie nadzorczej GTBS zasiadał od sierpnia 2015 jako reprezentant mienia komunalnego, czyli de facto przedstawiciel gminy. Funkcję tę przestał pełnić 1 lutego, a jak nam wyjaśnił burmistrz Robert Krupowicz do podjęcia takiej decyzji przymusiły go regulacje prawne, z których wynika, że członkami rad nadzorczych spółek komunalnych nie mogą zostać m.in. małżonkowie sekretarzy gminy (tę ostatnią funkcję pełni w Goleniowie żona M. Guzikiewicza, Edyta).

Na razie nie wiadomo, kto i kiedy uzupełni skład rady nadzorczej GTBS. O ile w ogóle, jak zastrzegł burmistrz, będzie to potrzebne.

AKTUALIZACJA: Z informacji przekazanych nam dzisiaj przez reprezentującego goleniowski magistrat C. Martyniuka wynika, że zarządzenie burmistrza zostało anulowane i M. Guzikiewicz będzie zasiadał w radzie nadzorczej GTBS do końca tej kadencji samorządu. Przepis, na który powoływał się burmistrz, ma według niego obowiązywać od kolejnej kadencji samorządu.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Bez komentarza. Do decyzji Wyborców.Oby.

dodany przez behemot, dnia 09.02.2018, 20:31:04

I zmów Pan Mituła awansuje na Przewodniczącego Rady Spółki TBS !!

dodany przez Latuszek, dnia 10.02.2018, 09:31:31

Jak rozumieć ten materiał? Burmistrz nie wziął pod uwagę art.15 ustawy zmieniającej, że wprowadzone zmiany stosuje się do kadencji organów jednostek samorządu terytorialnego następujących po kadencji, w czasie której powołana ustawa weszła w życie i wydał stosowne zarządzenie. Szczęśliwie ma jednak sympatycznego Pana Czarka, który zgłębił temat i burmistrz zarządzenie anulował. Skłaniam się do stanowiska, że niesłusznie, bo skarbnik nie jest kadencyjnym organem jst (kadencja dotyczy tylko radnych i burmistrza) i bonus czasowy go nie dotyczy, choć zapewne z uwagi na luzy interpretacyjne jest możliwa obrona przeciwnego poglądu.

dodany przez Paweł Gulbinowicz, dnia 10.02.2018, 09:53:28

Oj , chyba temat to zgłębił p. Wierzbicki nadworny interpretator prawa p. burmistrza . W myśl zasady co nie jest zabronione to jest dozwolone z naciskiem na to drugie.

dodany przez behemot, dnia 10.02.2018, 11:18:38

@behemot
Cóż, jakość stanowionego prawa, jest taka, że jeden rabin powie tak, a inny rabin powie nie :)

dodany przez Paweł Gulbinowicz, dnia 10.02.2018, 11:49:14

Należałoby zbadać zapisy Statutu Spółki dotyczące Rady Nadzorczej , porównać postanowienia Statutu z obowiązującym prawem - czyli z Kodeksem. Mnie się wydaje , że Radę obowiązuje kadencyjność

dodany przez Latuszek, dnia 10.02.2018, 14:40:33

Mirek powinien zasiadać w Radzie Nadzorczej !!!

dodany przez Latuszek, dnia 10.02.2018, 14:42:17

@Latuszek,
dzwoni, ale nie w tym kościele. Zerknąłem na gminną ustawę z sierpnia 2015 i dochodzę do wniosku, że w ogóle nie powinien być powołany. Ciekawa sprawa, chociażby w kontekście wyboru nowego Prezesa GTBS przez radę nadzorczą działającą w wadliwym składzie.

dodany przez Paweł Gulbinowicz, dnia 10.02.2018, 18:02:02

Skoro już mowa o legalności działań podejmowanych przez różnego rodzaju ciała kolegialne na naszym podwórku to proponuję przyjrzeć się zarządowi powiatu i tym co się tam dzieje. Pana to chyba powinno szczególnie zainteresować.

dodany przez behemot, dnia 10.02.2018, 19:45:24

Szanowny Panie Behemot,
Jeżeli ma Pan cos konkretnego na myśli to zapraszam do kontaktu, może czwartek 11:30 przed sesja?

dodany przez Paweł Gulbinowicz, dnia 10.02.2018, 20:15:17

@ Panie Pawle
Jeżeli tak jest faktycznie jak Pan twierdzi , to proszę wskazać jakie będą konsekwencje działania Rady Nadzorczej wybranej niezgodnie z prawem. Z tego wynika , że uchwały podjęte przez ten organ powinny być uchylone. Proszę podać kto opiniował uchwałę w sprawie wyboru Pana Mirka w skład Rady Nadzorczej. Widać więc jak działają mecenasi w naszym Urzędzie i w Spółkach. To po prostu są układy , które należy rozwalić jak najprędzej.

dodany przez Latuszek, dnia 11.02.2018, 07:32:33

@ Latuszek, niedziela.
Poza tym pytania nie do mnie. Pozdrawiam

dodany przez Paweł Gulbinowicz, dnia 11.02.2018, 10:31:51

Szanowny Panie Pawle Gulbinowicz cyt: "Cóż, jakość stanowionego prawa, jest taka, że jeden rabin powie tak, a inny rabin powie nie :)".
W takim razie pozostaje zapytać pana, co pańscy koledzy i koleżanki (np. W.Cz. poseł M.Kochan) w tym ze świecznika partii PO w tej kwestii zrobili aby prawo było proste i zrozumiałe? Np. Oparte o rzymskie zasady i greckie poszukiwanie prawdy doprawione kulturą chrześcijańską. A nie wypełnione socjalistycznym bełkotem, w tym uniobiurokracji brukselskiej.

dodany przez Michal Wentruba, dnia 12.02.2018, 15:45:59

Szanowny Panie Michale Wentruba,
Znam Panią Poseł, ale raczej nie mogę powiedzieć, że jest moją koleżanką. O dokonania PO na obszarze, o którym Pan pisze proszę pytać u źródła. Ja nie mam wiedzy w tym temacie. Pozdrawiam Pana.

dodany przez Paweł Gulbinowicz, dnia 12.02.2018, 17:38:40

Szanowny Panie Pawle Gulbinowicz nie wiem które to wybory ale okreg numer 2 lista 4 ostatnia pozycja to nie pan? http://www.goleniow.net.pl/page.php?33
To jak jest szanowny pan dalej w PO czy też już opuścił ten dziurawy jak sito okręt?

dodany przez Michal Wentruba, dnia 12.02.2018, 22:41:02

Przynudzacie. Wiecie kim jesteście. Nie musicie publicznie udawać szacunku. Wyjaśnijcie to sobie w realu, czy co, ale nie trujcie już tu. Niech mądrzejszy się pierwszy zamknie.

dodany przez Test mikrofonu, dnia 12.02.2018, 23:03:03

Sznowny(a) Test mikrofonu rada może i byłaby dobra gdyby nie fakt, że osobiście w realu nie znam sz.p. Pawła :-). Poza tym jeżeli nasza dyskusja nudzi cię to jej nie obserwuj. Pzdr