Odszkodowania nie dostaną?

drukuj
przeczytano: 2911 razy
Paweł Palica, 05.12.2018

Ogromny problem z uzyskaniem odszkodowania za odniesione obrażenia i zniszczone auta mogą mieć goleniowianie, na których 19 września w centrum miasta spadł sporych rozmiarów konar dębu.

Przygniecione i poważnie uszkodzone zostały wówczas dwa samochody, ogólnych stłuczeń, na szczęście niegroźnych dla jej życia, doznała młoda kobieta, która wsiadała właśnie ze swoim małym synem do zaparkowanego pod drzewem pojazdu. Artur Zachaba z kancelarii Angie Cars, pełnomocnik jednej z rodzin, informuje jednak, że z pisma współpracującej z odpowiedzialnym za stan miejskiej zieleni goleniowskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej firmy ubezpieczeniowej Gothaer wynika, że wypłata odszkodowania w chwili obecnej nie wchodzi w grę, bo... drzewo było zdrowe, a "konar uległ złamaniu prawdopodobnie pod ciężarem żołędzi".

Więcej na ten temat w najbliższym wydaniu "Gazety Goleniowskiej".

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Ja się pytam: kiedy ktoś weźmie się za tą bandę i zorganizowaną grupę przestępcza co nazywa się ubezpieczycielami? Tak jest ze wszystkim, samochodami, mieszkaniami, OC

dodany przez hradec, dnia 05.12.2018, 14:07:06

"Drzewo było zdrowe, a konar uległ złamaniu prawdopodobnie pod ciężarem żołędzi"
Tu chyba sie ktos z wlasnym przyrodzeniem na lby pozamienial. Z polskim ubezpieczycielem trzeba umiec. Nikogo tutaj nie obchodzi, z jakiego powodu szkoda zostala wyrzadzona. Szkode ubezpieczyciel MUSI uregulowac, koniec kropka. Nawet jak by meteoryt spadl. Jezdnia i parking jest ubezpieczony.
Powiem tak, dwa lata temu mialem przejscia, po zniszczeniu mojego auta przez nieuwage innego kierowcy. Szkody ok 120000. Oj stawiala sie Compensa strasznie. Wszystko zaplacili co do grosza, lacznie z utrata wartosci, transportem auta do warsztatu 650km. Ale sprawny prawnik mi to zalatwial od pierwszych chwil. Pointujac, Takie polskie podejscie ubezpieczycieli. A nasze ma byc: PLACIC SK*******Y!

dodany przez Hubert C. Klebowski (KC_Designer), dnia 05.12.2018, 14:20:11

Nie. no dobre wytumaczenie. Teraz muszą pilnować za wczasu żołedzie z drzewa zrywać. Ci poszlodowani niech walczą o swoje i nie odpuszczają. Każda firma ubezpieczeniowa liczy tylko na wpłaty ale jak trzeba wypłacić z tym jest problem.np żołędzi było za dużo!!!! Bzdura ????????????????????????
6

dodany przez siwa76, dnia 05.12.2018, 16:14:15

Nie. no dobre wytumaczenie. Teraz muszą pilnować za wczasu żołedzie z drzewa zrywać. Ci poszlodowani niech walczą o swoje i nie odpuszczają. Każda firma ubezpieczeniowa liczy tylko na wpłaty ale jak trzeba wypłacić z tym jest problem.np żołędzi było za dużo!!!! Bzdura ????????????????????????
6

dodany przez siwa76, dnia 05.12.2018, 16:14:24

@kc To pogratulowac takiego auta gdzie same szkody tyle warte)

dodany przez saturator, dnia 05.12.2018, 16:31:10

Pod ciężarem żołędzi i przesiadających w tym czasie w koronie drzewa miejskich ptaszków.

dodany przez crazy, dnia 05.12.2018, 18:09:57

To nie banda z ubezpieczalni ale z PGK, hradec. Standardowa, pierwsza odpowiedź typu "a odpierdol się pan...". Często klient daje sobie spokój, ale kancelaria sobie poradzi. PGK zapłaci z odsetkami, ale my za to zapłacimy w jakiejś podwyżce śmieci. Zastanawiam się, dlaczego burmistrz nie pogoni paru buców, bo to konkretne osoby odpowiadają za zaniedbania i konkretne za takie pisma.

dodany przez .., dnia 05.12.2018, 19:39:11

Ja uważam , że to nie wina żołędzi ale na drzewo wlazła jakaś świnia/ dzik? aby się nażreć . Było za ciężko i rymnęli- szkoda że nie na łeb ubezpieczyciela.

dodany przez jzw, dnia 05.12.2018, 20:23:36

@saturator auto jak auto...na rowery zerknij, tam jest jazda...zapraszam na insta @ciclofficina_umberto_rotollini. Jest co poogladac, Lukasz Harbacewicz mowi ze wygladaja jak milion dolcow...

dodany przez Hubert C. Klebowski (KC_Designer), dnia 05.12.2018, 20:25:32

Słuchaj no, dwukropek: podobnie jak ty nie znam pisma firmy, w której PGK ma wykupione ubezpieczenie. Dlatego nie będę rozstrząsał tematu, póki go nie przeczytam (zrobię to zapewne w czwartek). Na pewno jednak nie będę nikogo wyzywać od buców, choć po takiej wypowiedzi jak twoja byłoby to usprawiedliwione. Na razie tylko wyjaśnię, że po to PGK ma ubezpieczenie, żeby nie wchodzić w spory w podobnych sytuacjach.
Pomysł, żeby ewentualne odszkodowanie wliczyć w koszty gospodarki śmieciami jest absurdalny. Gratuluję orientacji w przepisach; jak to mówią, im mniej się wie, tym śmielsze sądy się wydaje. :)

dodany przez cm, dnia 05.12.2018, 21:07:20

Oczywiście, powinno być: roztrząsał.

Chyba pora, żeby można było edytować wpisy...

dodany przez cm, dnia 05.12.2018, 21:08:33

Panie szanowny podinspektorze ds komunikacji @cm, czy zwracanie sie do kogos `Sluchaj no ..` to standardy obowiazujace w komunikacji w UMiG?

dodany przez saturator, dnia 05.12.2018, 21:42:22

Kolejny arbiter elegantiarum. Jak nie dwukropek, to saturator...

dodany przez cm, dnia 05.12.2018, 22:38:59

szanowny cm, jako że ostatnio (nie)strząsanie jest w modzie, to pozwolę sobie zapytać co byś (roz)strząsał ;-)? pozdrawiam

dodany przez Michal Wentruba, dnia 05.12.2018, 23:33:51

To nie treść pisma jest w sumie istotna dla całej sprawy (ma tylko zrazić poszkodowanych, ale również pokazuje podejście), lecz fakt, że roszczenie jest wobec PGK ("odpowiedzialne za stan miejskiej zieleni goleniowskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej"). Szanowny Panie Cezary, jeżeli PGK nie zmusi swojego ubezpieczyciela do zapłaty, bo ma np. gównianą umowę, bo np. wybrała najtańszą ofertę (bo cena czyni cuda, więc takich szkód się ubezpieczyciel wyprze, bo polisa nie obejmuje uszkodzeń z powodu żołędzi albo po prostu zdrowych drzew, które nie były przycięte i zwisały nad parkingiem, a rażące niedbalstwo jest wśród wykluczeń), to zapłaci PGK, albo ściągnie to komornik - z PGK. Ktoś w PGK taką ofertę wybrał. Ostatecznie, PGK wrzuci to w koszty, ergo w ceny śmieci, czy innych usług, bo przekona burmistrza i radnych, że tak trzeba. Drzewo było? Było. Uszkodzenie było? Było. Delikt jest. Płacić trzeba. Kwestia kto zawinił, że: ubezpieczyciel nie chce zapłacić, albo kto nie zlecił przeglądu drzew, albo kto nie pomyślał, że nad parkingami zwisać nie powinny żadne konary. Brak wyobraźni widzę u pracowników PGK. Ubezpieczyciel jest pewnie kuty na 4 nogi. Ponadto nkt w PGK nie chyba wie, że na drogi trzeba wyjechać, już o 3-4, w okresie gołoledzi, żeby o 6 już drogi były posypane, że trzeba studzienki czyścić, żeby na drogach nie stała woda i nie tworzyły się lodowe pułapki, itd. Zabić się można nad ranem - na drogowym lodowisku. To firma nadająca się do grabienia grządek i rabatek na rondach i "mania" prezesów, ale do utrzymania miasta, absolutnie nie. Nawet śmieci nie potrafili odbierać na czas, więc tysiącom goleniowian odebrano pojemniki na odpady segregowane. Ekologiczne średniowiecze tu robią.

dodany przez .., dnia 06.12.2018, 01:10:12

Czy ktokolwiek komentujących ten artykuł jest prawnikiem lub specjalistą ds. odszkodowań?
A jeśli tak, to czy prowadził podobną sprawę (pojazd uszkodzony przez drzewo)?

dodany przez Michał Grzybowski (jerzu007), dnia 06.12.2018, 01:45:14

@cm
Wlasnie o taki `erudytyzm` mi chodzilo! Taki podkomisarz to mnie sie podoba!

dodany przez saturator, dnia 06.12.2018, 07:38:49

Szkoda z winy PGK więc odpowiada za nią PGK. A czy PGK jest ubezpieczone czy nie jest to poszkodowanego nie interesuje. Ubezpieczyciel niejako (oczywiście pod określonymi warunkami) czasem przejmuję odpowiedzialność za szkodę (płaci, płaci...). A czy mam ochotę wnieść roszczenie do PGK czy do ubezpieczyciela to moja indywidualna sprawa. Nieprawdaż ;)

dodany przez ss13, dnia 06.12.2018, 15:52:25