reklama

reklama

Goleniów znów wysoko

drukuj
przeczytano: 1000 razy
Paweł Palica, 04.10.2018

Drugie miejsce w rankingu zatytułowanym "Sukces kadencji 2014-2018", przygotowanym przez pismo WSPÓLNOTA zajął w kategorii miast powiatowych Goleniów.

Jak podaje strona goleniow.pl, dyplom to potwierdzający burmistrz Robert Krupowicz odebrał na gali w Katowicach, przy okazji otrzymując certyfikat informujący o zajęciu przez Goleniów ósmego miejsca w kraju pod względem wielkości wydatków inwestycyjnych.

Rankingi przygotowano na podstawie danych dotyczących aspektów finansowych, ekonomicznych, infrastrukturalnych i społecznych.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Ciekawe ile osób będzie podzielało pogląd Pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA
w nadchodzących wyborach 21 października.

dodany przez jerzu007, dnia 04.10.2018, 13:01:52

Gdyby ludzie kierowali się tylko zdrowym rozsądkiem przy urnach wyborczych, to biorąc pod uwagę powyższe osiągnięcie Goleniowa w skali kraju, Robert Krupowicz powinien wygrać wybory już w pierwszej turze z wynikiem powyżej 50% oddanych na niego głosów. Poza zapoznaniem się z suchą informacją podaną wyżej, należałoby się jednak dodatkowo wsłuchać bądż wczytać w warunki i kryteria, jakie były brane pod uwagę przy wyłanianiu pierwszej dziesiątki miast powiatowych, a wzięto ich pod uwagę 350. Dopiero wówczas byłby widoczny pełny obraz tego sukcesu.Kto zechce, łatwo odpowiednie strony znajdzie. I jeszcze jedno: to nie był płatny ranking.

Gratulacje dla urzędującego burmistrza i jego ekipy.

dodany przez Piotrek Walkowiak, dnia 04.10.2018, 15:53:49

Tylko kryterium oceny w rankingu nie był ani poziom realizacji obietnic wyborczych, ani styl zarządzania, ani jakość kontaktu i karygodny sposób traktowania ludzi, poziom wybetonowania miasta, rok do roku procent niewydatkowanych pieniędzy z budżetu, wielokrotny tupet małżonki oraz podwładnych asystentów i doradców, poziom kolesiostwa, ustawek, kupowania ludzi stołkami, tortem, czy imprezą za setki tysięcy publicznych naszych złotych z napisem twój burmistrz zaprasza. Kryterium nie była również intensywność pracy burmistrza wysługujacego się 2 zastępcami, itp itd. Dlatego wierzę w zdrowy rozsadek Wyborców i to, że dzięki ich decyzji będzie szansa na budowę samorządu na nowo, na zdrowych zasadach.

dodany przez the voice of truth, dnia 04.10.2018, 16:09:41

@voiceoftrue
Strasznie dramatyzujesz, chyba jestes jednym z tych `pominietych` w obsadzie i nie mozesz sie z tym pogodzic. Widzialem prezentacje komitetow wyborczych, w kazdym niezle `kwiatki kwitna`. W polityce niestety, nie da sie pewnych rzeczy uniknac. Takze, tak w Szczecinie jak i Goleniowie, tabliczka na drzwiach z nazwiskiem wlodarza, pozostanie niezmieniona.

dodany przez saturator, dnia 04.10.2018, 16:19:03

Vox Populi, vox Dei.

dodany przez the voice of truth, dnia 04.10.2018, 16:38:51

@ Piotr Walkowiak:
"Gdyby ludzie kierowali się tylko zdrowym rozsądkiem przy urnach wyborczych (...)"

Bardzo ciekawy wniosek. Jeszcze ktoś mógłby pomyśleć, że obecny burmistrz zawdzięcza swój urząd niezdroworozsądkowym wyborom XD
Według mojej oceny na ludzkie wybory wpływa tak wiele czynników, że nie podjąłbym się tak jednoznacznej jak Pan deklaracji.

Każdy ma jednak prawo do własnego wyboru i własnego zdania,
również Pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA.

dodany przez jerzu007, dnia 04.10.2018, 21:52:40

Słowo ,, gdyby " jest kluczem. I nie jest ani wnioskiem, ani deklaracją.

dodany przez Piotrek Walkowiak, dnia 04.10.2018, 23:18:52

@ Piotrek Walkowiak:

Trzeba było pisać od razu, że ten wpis o "Gratulacjach dla urzędującego burmistrza i jego ekipy" JEST TYLKO GDYBANIEM.
Wówczas nie byłoby tej jałowej dyskusji :)

dodany przez jerzu007, dnia 05.10.2018, 00:35:32

jerzu007

Najśmieszniejszym jest, że tę jałową dyskusję Ty podtrzymujesz i swoimi coraz dziwniejszymi sformułowaniami, firmujesz :)
Powodzenia w wyborach

dodany przez Piotrek Walkowiak, dnia 05.10.2018, 23:02:03

@ Piotr Walkowiak:

Ja już ją (dyskusję) zakończyłem post wyżej. Tym bardziej dziękuję za dodatkowe potwierdzenie, że owe gdybanie było jałowe.
Również dziękuję za życzenia powodzenia w wyborach.

dodany przez jerzu007, dnia 06.10.2018, 17:27:03

jerzu007

Zadziwiasz mnie w trakcie trwania obecnej kampanii wyborczej. Takie tam subiektywne odczucie :)
Kończąc - pisałem o jałowej dyskusji, która pojawiła się od pewnego momentu ( zgadnij od którego i kto dał jej początek ). Natomiast nie mogę się dopatrzeć, w którym miejscu napisałem o jałowym gdybaniu ( spróbuj wskazać autora tych słów).
Nie oczekuję odpowiedzi.
Pozdrawiam

dodany przez Piotrek Walkowiak, dnia 06.10.2018, 19:25:29

Goleniow pięknieje ??? Goleniow się rozwija ?? Od 8 lat nie przybywa inwestorów, a ci którzy się rozbudowują to zasługa poprzedniej ekipy która ich do nas przyciągnęła. Zasługa obecnej ekipy to działanie podobne do pisu kto nie z nami ten przeciw nam i naraża się na obrażanie przez gościa któremu we łbie się poprzestawiało tak samo jak na łbie.

dodany przez Biustonosz, dnia 07.10.2018, 12:18:04

szanowny(a) biustonosz, czy można poprosić o jakieś statystyki na potwierdzenie Twojego wpisu?

dodany przez Michal Wentruba, dnia 08.10.2018, 11:06:30

Michał, może ja rzucę garść danych.

Liczba inwestorów 2010 – 38 firm 2018 – 50 firm

Powierzchnia budynków „pod dachem” 2010 - 18 ha 2018 - 40 ha

Zatrudnienie 2010 – 2,8 tys. osób 2018 – 6 tys. osób

Wpływy z podatku od nieruchomości 2010 – 1,4 mln zł 2018 – ok. 7 mln zł

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego 2010 – brak 2018 – tak, dla całego GPP

dodany przez cm, dnia 08.10.2018, 14:15:14

@cm
A co z Bestseller`em? Wg goleniow.biz -
"Harmonogram zakłada wyposażenie obiektu do wiosny 2019 r. i rozpoczęcie działalności na pełnych obrotach latem 2019 r."
12 ha pod dachem nie powstaje w kilka dni? Czyżby plotki o wycofaniu się inwestora były prawdziwe?

dodany przez JMD, dnia 08.10.2018, 17:18:04

Oho @cm, kolejne przedwyborcze przebudzenie :)

dodany przez saturator, dnia 08.10.2018, 17:31:36

Bestseller czeka na poprawę warunków, czyli na spadek cen w budownictwie. Prywatny inwestor, nie spieszy mu się do przepłacania.

dodany przez cm, dnia 08.10.2018, 18:07:14

@cm
Czy to jedyny powód dlaczego Bestseller nie ruszył z inwestycją? A gdzie znajdzie 1000 czy 1600 pracowników? Kto tu przyjedzie pracować za miskę ryżu i astronomicznych czynszach za wynajem mieszkań?

dodany przez JMD, dnia 08.10.2018, 18:51:50

Bestseller czeka na upadłość Amazona i Zalando...albo nowy transport ze wschodu..

dodany przez krew i jatka, dnia 09.10.2018, 15:00:40

W sumie widmo kryzysu nie wyszło całkiem za drzwi. MFW już dał prognozę o spowolnieniu światowej gospodarki na 2019.

dodany przez Michal Wentruba, dnia 09.10.2018, 15:40:14

PS. co to jest ten Bestseller?

dodany przez Michal Wentruba, dnia 09.10.2018, 15:40:47

@cm
....
@Biustonosz
Nie w 30-hektarową, tylko w niespełna 17-hektarową. Bestseller nie zrobił na niej plaży, tylko przeprowadził prace ziemne pod przyszłe centrum dystrybucji. Nie rozpoczął dotąd budowy, bo kupił okazyjnie gotowy obiekt po firmie Also, który wystarczy mu na pierwszy etap.
.....
dodany przez Piotrek Walkowiak, dnia 10.10.2018, 17:32:07

Cezary kłamczuszek? Komu teraz wierzyć "ministrowi propagandy" czy pełnomocnik finansowemu na dworze Krupowicza?

dodany przez JMD, dnia 10.10.2018, 21:57:46