reklama

 

Przejście bez przejazdu

drukuj
przeczytano: 155 razy
(pp), 25.08.2017

Rezygnacja z szerokiego, łatwego do pokonanania także przez rowerzystów ciągu komunikacyjnego pod torowiskiem - to najbardziej prawdopodobny sposób na ograniczenie wydatków, które trzeba będzie ponieść na budowę nowego dworca kolejowo-autobusowego w Goleniowie.

Jerzy Wysocki, dyrektor Wydziału Gospodarki Gminnej w goleniowskim magistracie powiedział nam, że najpewniej zapadnie decyzja o zastąpieniu planowanego pasażu wraz z częścią gastronomiczną zwykłym przejściem, które będzie zaczynało się na peronie 1 (na dół będzie można dostać się schodami i windą), a będzie można nim dostać się na peron 2 i drugą stronę torowiska. W tej wersji płynny przejazd rowerem będzie niemożliwy.

Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu "GG".

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Tak, na rewitalizacje kasa idzie, a na budowie czegos co ma sluzyc pokoleniom, zaczynaja sie ciecia ... Quo vadis panie burmistrz?

dodany przez j_janusz, dnia 25.08.2017, 11:34:00

Powiem więcej , przejazd rowerowy , a nawet awaryjny dla Policji i karetki ratunkowej obowiązkowy , a tak to dalej taplamy się w błocku , Naracha!

dodany przez Pawlak, dnia 25.08.2017, 13:37:00

@pawlak blocko juz niedlugo, beda pale za 20 000 000!!

dodany przez j_janusz, dnia 25.08.2017, 13:51:00

20mln , piękna cyfra, nie można powiedzieć...

dodany przez Pawlak, dnia 25.08.2017, 13:54:00

Dajcie sobie już spokój z tym dworcem. Panowie nie daliście rady i jeżeli to do Was jeszcze nie dotarło to tylko należy współczuć. Czas na zmianę. Zacznijcie pakować swoje zabawki i papa. W tym mieście potrzebna jest "goleniowska" władza a nie Panowie ze Szczecina. Przecież oni nigdy nie będą się identyfikować z miastem jak rodowity goleniowianin. Po ośmiu latach (prawie ośmiu) rządzenia nie mamy dworca, domu kultury, parku, serca miasta... Mamy wyremontowane ulice bez pomysłu z kiepskimy rozwiązaniami, ścieżki rowerowe nie do końca udane (np. Ulica Szkolna) , płacimy na doradców - tylko po co??? Skoro nie potrafią doradzić, tylko robią głupią minę do złej gry , że niby wszystko jest ok.

Nie jest ok i w końcu to zrozumcie!!!

dodany przez crazy, dnia 25.08.2017, 15:22:00

@crazy nie wydzieraj sie tak bo @cm z kajaka wypadnie!!

dodany przez j_janusz, dnia 25.08.2017, 16:04:00

Bramy Szeroko Zakmnięte..

dodany przez krew i jatka, dnia 25.08.2017, 18:02:00

@crazy

Otóż po to, by wmówili opinii publicznej, ze jest super. Jest super, więc o co Ci chodzi...

dodany przez kamieni kupa, dnia 26.08.2017, 19:24:00

Widzę, że mój komentarz (nie wiedzieć czemu) się nie wkleił.



Goleniów jest przedzielony dwoma osiami.

PIERWSZĄ - rzeką Iną

DRUGĄ - linią kolejową



Przebudowa samego dworca na zasadzie zburzenia starego budynku i postawienia nowego, z nowym parkingiem to zbyt mało. Nie takie powinny być nasze ambicje.



Dla przypomnienia:

1. Rozpisano profesjonalny konkurs. Zobaczyliśmy kilka naprawdę dobrych projektów zmieniających Goleniów NA LATA. Wygrał najlepszy Z Centrum Kultury, parkingiem podziemnym i poza drobnymi poprawkami - PODOBAŁ SIĘ WSZYSTKIM!!!

Zapachniało "Nowym Goleniowem"

2. Okazało się, że nas na to nie stać - nie udało się dojść do porozumienia ze zwycięzcą konkursu.

3. Powierzono wykonanie projektu nowej firmie, która wykonała DOBRĄ ROBOTĘ według zamawiającego. Cieszyliśmy się, że ten kawałek miasta zmieni się na lepsze łącząc dwie strony.

4. Znów coś poszło nie tak. Wszyscy czujemy się jakby nam pokazywano nowe z salonu (pachnące nowoscią) Mercedesy a.... teraz słyszymy, że będziemy jeździli nową Ładą...



Jako mieszkaniec czuję się po prostu OSZUKANY! (gdybym tylko ja to nic nie szkodzi ale podobne odczucia ma połowa miasta). Jak to ładnie ujął Paweł Palica "Nie tak miało być".



Rejon Dworca PKP można przebudować TYLKO RAZ.

Miejsc w których Goleniów może łączyć kwartały tkanki miejskiej poprzecinane osiami prawie nie ma!



Coś się ewidentnie popsuło. Widać, że do takich zadań bycie "dobrym menadżerem" Goleniowa to za mało. Potrzebny jest wizjoner, kreator który potrafi przekuć swoje pomysły w życie.



Najgorsze co mogłoby się teraz stać to szybka byle-jaka modernizacja dworca aby zdążyć przed upływem 2 kadencji.

dodany przez jerzu007, dnia 29.08.2017, 15:27:00

Przypomnę, że po opracowaniu i wycenie projektu okazało się, że nie 20, a 40 milionów potrzeba. Rozczarowany był również burmistrz, bo ma na dzisiaj 20.

dodany przez cm, dnia 29.08.2017, 17:58:00

Rozczarowani to są mieszkańcy, a burmistrz rozczorowuje - to fakt .

dodany przez crazy, dnia 29.08.2017, 19:37:00

nowy dworzec musi tętnić życiem i zarabiać , a bez powierzchni handlowo-usługowo-rozrywkowej będzie martwy jak stary dworzec, co najwyżej poprawi warunki bytowania bezdomnym.

dodany przez mercedes555, dnia 30.08.2017, 07:25:00