reklama

Jak za zboże

drukuj
przeczytano: 296 razy
(pp), 16.07.2017

Znacznie kosztowniejsze niż do tej pory może okazać się dla goleniowskich podatników utrzymanie kursującej po mieście i okolicy "bezpłatnej" komunikacji miejskiej.

Jak kilka dni temu publicznie powiedział wiceburmistrz Tomasz Banach, władze gminy są o tyle w kropce, że firma, która obecnie obsługuje miejskie linie (dla pasażerów bezpłatne) aż czterokrotnie - z 3 do 12 zł - podnieść zamierza stawkę za każdy przejechany kilometr. To oczywiście jest trudne do zaakceptowania, po obdzwonieniu konkurencji okazało się jednak, że problem może być wyjątkowo trudny do rozwiązania. Na rynku pracy dramatycznie brakuje bowiem kierowców, co za tym idzie, firmy przewozowe nie są w stanie obsługiwać dodatkowych zleceń. 

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Zakupić elektryczne i firma nie potrzebna !

dodany przez Pawlak, dnia 16.07.2017, 22:19:00

@Pawlak

Znaczy się elektryczne kierowcy nie potrzebują?

Ciekawe

dodany przez kudlaty, dnia 16.07.2017, 23:05:00

w Goleniowie wystarczy mały transport busy- typu miejskiego 18-20 miejscowe , co spowoduje mniejsze koszty , resztę musi rozwiązać wolny rynek.

dodany przez mercedes555, dnia 17.07.2017, 09:47:00

Widac, ze wlodarze firm przewozowych bacznie obserwuja dzialania rzadu i dzialaja dalekowzrocznie. Brakuje kierowcow, lekarzy, pielegniarek, pracownikow produkcyjnych etc. .... nuuuda

dodany przez j_janusz, dnia 17.07.2017, 11:22:00

@kudłaty , wiadomo , lecz odchodzą wszelkiego rodzaje płyny eksploatacyjne minus wszelkiego rodzaju lobby i przetargi , daje nam czystą sytuację , najczystszą , @mercedes , racja poco wielkie stalingrady , wystarczą 20 miejscowe busy , by wypić piwo nie potrzebny cały bar , a dodatkowo jaka klasa prestiż i czystość , dwie gwiazdki przypięte , z drugiej strony cd trujących węglowodorów , hałas , Smiało!!!

dodany przez Pawlak, dnia 17.07.2017, 12:17:00

No i bardzo dobrze. Za grosze nie będzie nikt pracował. Warunki świadczone przez Modzelewskiego są na wysokim poziomie, jakość się ceni i tak ma być. Fatalnie przy tym przewodniku wyglądają Gryfice, których jakoś pod wszelkim względem odstaje.

dodany przez gole-niów, dnia 17.07.2017, 15:43:00

jaki drut ? , jakie gryfice?

dodany przez Pawlak, dnia 17.07.2017, 18:26:00

... a teraz PIS zafunduje nam jeszcze podwyżkę paliw :(

dodany przez 6-Team, dnia 17.07.2017, 21:52:00

Przypomnę, nie ma darmowych obiadów (za M. Friedman). I nie ma znaczenia czy to Modzelewski czy to Gryfice. Ci co nie jeżdżą "darmową" komunikacją a np. rowerami to do niej dopłacają. Z jakiej racji?

Usługi jak każde inne i powinny być odpłatne. Niech przewoźnik zabiega o zwiększenie wpływów finansowych od klientów.

dodany przez Michal Wentruba, dnia 19.07.2017, 18:06:00

Pokaż mi Michał pokwitowanie za Twój "wkład" w komunikację publiczną.

A co do rowerzystów - to bezpłatnie jeżdżą po ścieżkach rowerowych, z których być może nie korzystają pasażerowie autobusu miejskiego.

Zdaje się, że na tym właśnie polega istota wspólnoty, jaką jest np. gmina.

dodany przez cm, dnia 19.07.2017, 20:52:00