reklama

Goleniowski wątek afery?

drukuj
przeczytano: 384 razy
(pp), 29.06.2017

Marcin P., oskarżony o oszukanie 19 tysięcy osób właściciel niesławnego parabanku Amber Gold, podczas przesłuchania przed komisją sejmową zasugerował, że władze województwa zachodniopomorskiego proponowały mu przejęcie części udziałów Portu Lotniczego w Goleniowie.

Marcin P. powiedział, że zgodnie z jego wiedzą spółka była wówczas na skraju upadłości, a przedstawiciel samorządu (nazwisko nie padło, właścicielowi Amber Gold "wydawało się", że był to marszałek) chciał w ten sposób uzupełnić budżet lotniska. Wywołany do tablicy poczuł się marszałek Olgierd Geblewicz, który jednak kategorycznie zaprzecza ogłoszonym i, przyznać trzeba, mocno podejrzanym i w żaden sposób nieudokumentowanym rewelacjom.

"Marszałek Olgierd Geblewicz nigdy nie spotkał się z Marcinem P., nie zna go, nigdy z nim nie rozmawiał. Przed komisją śledczą Marcin P. zeznaje nieprawdę.
Województwo Zachodniopomorskie nigdy nie rozważało sprzedaży udziałów w Porcie Lotniczym Szczecin-Goleniów, wręcz przeciwnie, od wielu lat poprzez dokapitalizowania portu, systematycznie zwiększa swoje udziały. Port Lotniczy Szczecin-Goleniów jako jeden z nielicznych portów w Polsce ze względów ostrożnościowych wobec nowego przewoźnika, jakim było OLT Express, zastosował przedpłaty w opłatach lotniskowych, co było przedmiotem krytyki ze strony firmy OLT Express",
napisała w oficjalnym komunikacie rzecznik marszałka Gabriela Wiatr.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Marszalek stanal w rzedzie z tak `swiatlymi` postaciami jak prezydent Gdanska Pawel Adamowicz, ktory zarzekal sie, ze nigdy nie spotkal Marcina P., a okazalo sie dziwnym trafem ze sa sasiadami. Dobrze, ze p. Olgierd, ustami swojej rzecznik, musi sie tlumaczyc, przynajmniej przestanie bredzic o uchodzcach.

dodany przez j_janusz, dnia 29.06.2017, 14:45:00

z tego co usłyszałem w TV będąc na wyjeździe, to padły słowa Zarząd ale czy spółki (raczej nie miał by do tego plenipotencji, choć kto wie?) , czy też zarząd województwa - to nie zwróciłem uwagi. Pewnie idzie to znaleźć w necie.

PS. szanowny j_janusz co do "uchodźców` pełna zgoda.

dodany przez Michal Wentruba, dnia 29.06.2017, 15:27:00

@Michal Wentruba

Nic o nas bez nas. Pan marszalek ma doswiadczenie w amnezji wstecznej, przypomne `afere melioracyjna`. Parafrazujac rzeczniczke urzedu marszalkowskiego: ` ta brzydka, polityczna komisja. .. czepiaja sie`. Nie jestem fanem pisu, ale nawet ktos w ogole nie interesujacy sie polityka, widzi jakie sa tu zaleznosci powiazania, wspolne interesy. Tusk, Gronkiewicz-Walcz, Adamowicz, Komorowski ... malo by wymieniac. Niestety nie przypominam sobie, zeby w Polsce jakis prominentny polityk odpowiedzial za czyny ktorych sie dopuscil przeciwko panstwu polskiemu. Moze kiedys doczekam ...

dodany przez j_janusz, dnia 29.06.2017, 16:07:00

radioszczecin.pl : , .. poseł PiS Krzysztof Zaremba, powiedział, że zwróci się do przewodniczącej komisji śledczej w sprawie Amber Gold, żeby przesłuchać w charakterze świadka również marszałka Olgierda Geblewicza.` `Medialnosc` pana marszalka nabiera tempa.

dodany przez j_janusz, dnia 29.06.2017, 17:11:00

Goleniowski wątek...., Marcin P. zasugerował...nazwisko nie padło... właścicielowi Amber Gold wydawało się ... Widzę że sezon ogórkowy w pełni. Wpisując się w klimat, mam pytanie: ile trzeba włożyć w kopertę dla Błaszczaka, żeby na hasło ,, córka leśnika" otrzymać dobrze płatną fuchę? Mam czternastoletniego Hyundaia. Wystarczy?

dodany przez Piotrek Walkowiak, dnia 29.06.2017, 22:07:00

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ewa-kopacz-amber-gold-zeznania-marcina-p-,19,0,2338835.html



Money = Wirtualna Polska



Marszałek też się odcina



Województwo nigdy nie rozważało sprzedaży udziałów w Porcie Lotniczym Szczecin-Goleniów; Marcin P. zeznaje nieprawdę - głosi komunikat służb prasowych marszałka woj. zachodniopomorskiego. Podkreślono, że Olgierd Geblewicz nie zna Marcina P., nigdy się z nim nie spotkał i nigdy nie rozmawiał.



Komunikat odnosi się do zeznań byłego szefa Amber Gold. Marcin P. powiedział m.in.: - Inny problem był z Portem Lotniczym Szczecin Goleniów, który był na skraju upadłości i propozycja ze strony wydaję mi się, że marszałka województwa zachodniopomorskiego była taka, że mogą nam sprzedać część udziałów w Porcie Lotniczym Szczecin-Goleniów, żeby tylko go dofinansować - zeznał P. przed komisją.



Dodał, że on się na to nie zgodził. - Nie interesował mnie zakup Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów w żadnej części udziałów - powiedział Marcin P.



W środowym komunikacie służb prasowych marszałka Geblewicza oświadczono, że województwo nigdy nie rozważało sprzedaży udziałów w Porcie Lotniczym Szczecin-Goleniów, wręcz przeciwnie, od wielu lat poprzez dokapitalizowania portu, systematycznie zwiększa swoje udziały.



"Port Lotniczy Szczecin-Goleniów jako jeden z nielicznych portów w Polsce ze względów ostrożnościowych wobec nowego przewoźnika, jakim było OLT Express, zastosował przedpłaty w opłatach lotniskowych, co było przedmiotem krytyki ze strony firmy OLT Express" - dodano.



- Człowiek, który oszukał tysiące ludzi, w chwili obecnej poprzez polityczną komisję ds. Amber Gold oszukuje miliony Polaków - powiedział cytowany w komunikacie Geblewicz.



Marcin P. mówił o Porcie Lotniczym Szczecin-Goleniów, że groziło mu "zamknięcie, odłączenie chyba prądu jeżeli dobrze pamiętam, albo dostępu do jakichś innych usług".



- My ze trzy miesiące przed rozpoczęciem u nich startów i lądowań, żeby oni mogli w ogóle funkcjonować i żeby lotnisko nie utraciło licencji daliśmy im przedpłatę w granicach 2-3 mln zł o ile dobrze pamiętam na przyszłe niezrealizowane, które nie wiadomo było jeszcze się w ogóle wykonają połączenia - stwierdził P.

dodany przez Michal Wentruba, dnia 30.06.2017, 07:21:00

Prawdziwość słów Marcina P. najlepiej obrazuje stwierdzenie: ... Amber Gold nie był piramidą finansową ale ale spółką z ograniczoną odpowiedzialnością i nie ma nic Polakom do zwrócenia ...

A to ciekawe, że słowa tego pana wywołują tyle emocji i DOMYSŁÓW

dodany przez Piotr P., dnia 30.06.2017, 11:47:00



Wiadomo, ze takie postaci jak Gemblewicz, Adamowicz czy Gronkiewicz Waltz sa sola w oku dla pis i partia ta nie przepusci okazji, zeby utracic te osoby. Jednak, jesli w przypadku Gemblewicza, jest to jakas tam dywagacja rzucona przez kryminaliste, to juz przy pozostalych osobach, sa to konkretne i twarde zarzuty. Nie mowiac juz o panu Komorowskim .. tu mocno kibicuje Wojkowi Suminskiemu, zeby doprowadzil sprawe do konca.

dodany przez j_janusz, dnia 30.06.2017, 12:00:00

Na razie są to słowa przeciwko słowu i tyle. A że Marcin P. według wielu oszukał wtedy to i teraz może "grać". Już tyle czasu jest w areszcie, że mógł zostać równie dobrze prze-werbowany i przeszkolony do właściwego odpowiadania. Widać że częściowo układ my nie ruszamy waszych wy nie ruszacie naszych - tj. kopiemy się ale nie powyżej kostek - obecnie rozpadł się. I kopanie idzie powyżej kostek.

PS. Ciekawe czy zaliczka została zwrócona syndykowi :-)?

dodany przez Michal Wentruba, dnia 30.06.2017, 14:32:00

szambo dalej wybija ... otoz niejaka prokurator Kijanko, ktora zajmowala sie sledztwem amber gold, juz rok `ciagnie` chorobowe, a teraz wnioskuje o przeniesienie w stan spoczynku.

dodany przez j_janusz, dnia 30.06.2017, 16:20:00

Piotrek, daj spokój. Nie dyskutuje się z gostkiem, który zrobił sobie zabawę z przekręcania cudzego nazwiska. Niech się chłopak pluska w szambie.

dodany przez cm, dnia 30.06.2017, 23:16:00

http://radioszczecin.pl/1,356161,podpis-krzystka-pod-deklaracja-dotyczaca-pomocy-

krzystek obok adamowicza i gronkiewicz-waltz ...

szkoda slowa