Goleniowski wątek afery?

drukuj
przeczytano: 38 razy
(pp), 29.06.2017

Marcin P., oskarżony o oszukanie 19 tysięcy osób właściciel niesławnego parabanku Amber Gold, podczas przesłuchania przed komisją sejmową zasugerował, że władze województwa zachodniopomorskiego proponowały mu przejęcie części udziałów Portu Lotniczego w Goleniowie.

Marcin P. powiedział, że zgodnie z jego wiedzą spółka była wówczas na skraju upadłości, a przedstawiciel samorządu (nazwisko nie padło, właścicielowi Amber Gold "wydawało się", że był to marszałek) chciał w ten sposób uzupełnić budżet lotniska. Wywołany do tablicy poczuł się marszałek Olgierd Geblewicz, który jednak kategorycznie zaprzecza ogłoszonym i, przyznać trzeba, mocno podejrzanym i w żaden sposób nieudokumentowanym rewelacjom.

"Marszałek Olgierd Geblewicz nigdy nie spotkał się z Marcinem P., nie zna go, nigdy z nim nie rozmawiał. Przed komisją śledczą Marcin P. zeznaje nieprawdę.
Województwo Zachodniopomorskie nigdy nie rozważało sprzedaży udziałów w Porcie Lotniczym Szczecin-Goleniów, wręcz przeciwnie, od wielu lat poprzez dokapitalizowania portu, systematycznie zwiększa swoje udziały. Port Lotniczy Szczecin-Goleniów jako jeden z nielicznych portów w Polsce ze względów ostrożnościowych wobec nowego przewoźnika, jakim było OLT Express, zastosował przedpłaty w opłatach lotniskowych, co było przedmiotem krytyki ze strony firmy OLT Express",
napisała w oficjalnym komunikacie rzecznik marszałka Gabriela Wiatr.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Marszalek stanal w rzedzie z tak `swiatlymi` postaciami jak prezydent Gdanska Pawel Adamowicz, ktory zarzekal sie, ze nigdy nie spotkal Marcina P., a okazalo sie dziwnym trafem ze sa sasiadami. Dobrze, ze p. Olgierd, ustami swojej rzecznik, musi sie tlumaczyc, przynajmniej przestanie bredzic o uchodzcach.

dodany przez j_janusz, dnia 29.06.2017, 14:45:00

z tego co usłyszałem w TV będąc na wyjeździe, to padły słowa Zarząd ale czy spółki (raczej nie miał by do tego plenipotencji, choć kto wie?) , czy też zarząd województwa - to nie zwróciłem uwagi. Pewnie idzie to znaleźć w necie.

PS. szanowny j_janusz co do "uchodźców` pełna zgoda.

dodany przez Michal Wentruba, dnia 29.06.2017, 15:27:00

@Michal Wentruba

Nic o nas bez nas. Pan marszalek ma doswiadczenie w amnezji wstecznej, przypomne `afere melioracyjna`. Parafrazujac rzeczniczke urzedu marszalkowskiego: ` ta brzydka, polityczna komisja. .. czepiaja sie`. Nie jestem fanem pisu, ale nawet ktos w ogole nie interesujacy sie polityka, widzi jakie sa tu zaleznosci powiazania, wspolne interesy. Tusk, Gronkiewicz-Walcz, Adamowicz, Komorowski ... malo by wymieniac. Niestety nie przypominam sobie, zeby w Polsce jakis prominentny polityk odpowiedzial za czyny ktorych sie dopuscil przeciwko panstwu polskiemu. Moze kiedys doczekam ...

dodany przez j_janusz, dnia 29.06.2017, 16:07:00

radioszczecin.pl : , .. poseł PiS Krzysztof Zaremba, powiedział, że zwróci się do przewodniczącej komisji śledczej w sprawie Amber Gold, żeby przesłuchać w charakterze świadka również marszałka Olgierda Geblewicza.` `Medialnosc` pana marszalka nabiera tempa.

dodany przez j_janusz, dnia 29.06.2017, 17:11:00

Goleniowski wątek...., Marcin P. zasugerował...nazwisko nie padło... właścicielowi Amber Gold wydawało się ... Widzę że sezon ogórkowy w pełni. Wpisując się w klimat, mam pytanie: ile trzeba włożyć w kopertę dla Błaszczaka, żeby na hasło ,, córka leśnika" otrzymać dobrze płatną fuchę? Mam czternastoletniego Hyundaia. Wystarczy?

dodany przez Piotrek Walkowiak, dnia 29.06.2017, 22:07:00

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ewa-kopacz-amber-gold-zeznania-marcina-p-,19,0,2338835.html



Money = Wirtualna Polska



Marszałek też się odcina



Województwo nigdy nie rozważało sprzedaży udziałów w Porcie Lotniczym Szczecin-Goleniów; Marcin P. zeznaje nieprawdę - głosi komunikat służb prasowych marszałka woj. zachodniopomorskiego. Podkreślono, że Olgierd Geblewicz nie zna Marcina P., nigdy się z nim nie spotkał i nigdy nie rozmawiał.



Komunikat odnosi się do zeznań byłego szefa Amber Gold. Marcin P. powiedział m.in.: - Inny problem był z Portem Lotniczym Szczecin Goleniów, który był na skraju upadłości i propozycja ze strony wydaję mi się, że marszałka województwa zachodniopomorskiego była taka, że mogą nam sprzedać część udziałów w Porcie Lotniczym Szczecin-Goleniów, żeby tylko go dofinansować - zeznał P. przed komisją.



Dodał, że on się na to nie zgodził. - Nie interesował mnie zakup Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów w żadnej części udziałów - powiedział Marcin P.



W środowym komunikacie służb prasowych marszałka Geblewicza oświadczono, że województwo nigdy nie rozważało sprzedaży udziałów w Porcie Lotniczym Szczecin-Goleniów, wręcz przeciwnie, od wielu lat poprzez dokapitalizowania portu, systematycznie zwiększa swoje udziały.



"Port Lotniczy Szczecin-Goleniów jako jeden z nielicznych portów w Polsce ze względów ostrożnościowych wobec nowego przewoźnika, jakim było OLT Express, zastosował przedpłaty w opłatach lotniskowych, co było przedmiotem krytyki ze strony firmy OLT Express" - dodano.



- Człowiek, który oszukał tysiące ludzi, w chwili obecnej poprzez polityczną komisję ds. Amber Gold oszukuje miliony Polaków - powiedział cytowany w komunikacie Geblewicz.



Marcin P. mówił o Porcie Lotniczym Szczecin-Goleniów, że groziło mu "zamknięcie, odłączenie chyba prądu jeżeli dobrze pamiętam, albo dostępu do jakichś innych usług".



- My ze trzy miesiące przed rozpoczęciem u nich startów i lądowań, żeby oni mogli w ogóle funkcjonować i żeby lotnisko nie utraciło licencji daliśmy im przedpłatę w granicach 2-3 mln zł o ile dobrze pamiętam na przyszłe niezrealizowane, które nie wiadomo było jeszcze się w ogóle wykonają połączenia - stwierdził P.

dodany przez Michal Wentruba, dnia 30.06.2017, 07:21:00

Prawdziwość słów Marcina P. najlepiej obrazuje stwierdzenie: ... Amber Gold nie był piramidą finansową ale ale spółką z ograniczoną odpowiedzialnością i nie ma nic Polakom do zwrócenia ...

A to ciekawe, że słowa tego pana wywołują tyle emocji i DOMYSŁÓW

dodany przez Piotr P., dnia 30.06.2017, 11:47:00



Wiadomo, ze takie postaci jak Gemblewicz, Adamowicz czy Gronkiewicz Waltz sa sola w oku dla pis i partia ta nie przepusci okazji, zeby utracic te osoby. Jednak, jesli w przypadku Gemblewicza, jest to jakas tam dywagacja rzucona przez kryminaliste, to juz przy pozostalych osobach, sa to konkretne i twarde zarzuty. Nie mowiac juz o panu Komorowskim .. tu mocno kibicuje Wojkowi Suminskiemu, zeby doprowadzil sprawe do konca.

dodany przez j_janusz, dnia 30.06.2017, 12:00:00

Na razie są to słowa przeciwko słowu i tyle. A że Marcin P. według wielu oszukał wtedy to i teraz może "grać". Już tyle czasu jest w areszcie, że mógł zostać równie dobrze prze-werbowany i przeszkolony do właściwego odpowiadania. Widać że częściowo układ my nie ruszamy waszych wy nie ruszacie naszych - tj. kopiemy się ale nie powyżej kostek - obecnie rozpadł się. I kopanie idzie powyżej kostek.

PS. Ciekawe czy zaliczka została zwrócona syndykowi :-)?

dodany przez Michal Wentruba, dnia 30.06.2017, 14:32:00

szambo dalej wybija ... otoz niejaka prokurator Kijanko, ktora zajmowala sie sledztwem amber gold, juz rok `ciagnie` chorobowe, a teraz wnioskuje o przeniesienie w stan spoczynku.

dodany przez j_janusz, dnia 30.06.2017, 16:20:00

Piotrek, daj spokój. Nie dyskutuje się z gostkiem, który zrobił sobie zabawę z przekręcania cudzego nazwiska. Niech się chłopak pluska w szambie.

dodany przez cm, dnia 30.06.2017, 23:16:00

http://radioszczecin.pl/1,356161,podpis-krzystka-pod-deklaracja-dotyczaca-pomocy-

krzystek obok adamowicza i gronkiewicz-waltz ...

szkoda slowa

dodany przez j_janusz, dnia 01.07.2017, 00:03:00

PROGNOZA POGODY

-1oC 1oC

niedziela

-4oC 1oC

poniedziałek

-4oC -1oC

wtorek

-3oC 3oC

GALERIA ZDJĘĆ

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2018

Wiesław Krause - 15.01.2018

20
Sobota
Styczeń 2018
Fabioli
Miły
Sebastiana
Styczeń, 2018
PnWtŚrCzPtSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

OSTATNIO KOMENTOWANE

"Stronniczość ...." - Prasa szkaluje bank

"Fajnie, że jesteś." - Może teraz zostanę radną?

"@Emanuel , nie podpierdzielaj , dobre ?" - Wjechał do rowu

"Widze panowie, ze wychwyciliscie moja ironie. Gawlowski zanim CBA nie zrewidowalo mu domu, mial wlasnie na konferencji pradowej wspierac Nitrasa. Najlepsze jest to, ze ten sam Gawlowski, na tasmach ja..." - GDDKiA inwestorem obwodnicy zachodniej

"Z czyn do ludzi.Nitras na prezydenta Szczecina - nie ma szans , lepiej PO by się nie ośmieszało , są spaleni jak Bolka trampki!!!" - GDDKiA inwestorem obwodnicy zachodniej

"21 grudnia G. Schetyna miał być w Szczecinie i oficjalnie namaścić S. Nitrasa na kandydata PO na Prezydenta Szczecina. Niestety CBA pokrzyżowało im plany i tego dnia weszło do domu S. Gawłowskiego. Uz..." - GDDKiA inwestorem obwodnicy zachodniej

"ktoś niżej napisał coś o czarnym koniu w wyścigu o urząd prezydenta Szczecina. Nitras to może pomarzyć tylko o tym urzędzie ( on się nadaje do przeszukiwania cudzych rzeczy) :):)" - GDDKiA inwestorem obwodnicy zachodniej

"MIŁEGO DNIA EWA DURSKA" - Barnimy 2017 rozdane

"Hura! Może burmistrz ( jak nim zostanie oczywiście!) zacznie nareszcie bywać na komisjach! W końcu ktoś na odpowiednim poziomie. Świetny pomysł." - Może teraz zostanę radną?

"wytlumaczenie jest proste...albo nie mial zimowych opon - albo nie umial jechac w takich warunkach...zdazyc sie kazdemu moze, ale jesli bylaby ta pierwsza z opcji, to to jest juz glupota..." - Wjechał do rowu

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 091 418 26 01
wysłać fax pod nr.: 091 418 32 41
lub wysłać e-mail: